Telefon: +90 850 303 99 25

Mail: info@turkbox.com.tr

Almanya'ya Kargo Nasıl Gönderilir?

Almanya'ya Kargo Nasıl Gönderilir?

Almanya’ya kargo gönderebilmek için pek çok yerli ve yabancı firma vardır. Bu firmalar Almanya ya nakliye işlemlerini yapabilmek için Almanya da ki kargo firmalarıyla çeşitli anlaşmalar yapmışlardır. Bu anlaşmalar doğrultusunda Türkiye’deki kargo firmaları Almanya ya gidecek kargoları Almanya’ya gönderdikten sonra Almanya’daki ortakları ürünleri teslim almaktadırlar. Teslim alınan ürünler şirketin yurt dışı alıp verme ofisine götürülür. Bu merkezde ürünlerin sayımı ve kontrolü yapılmaktadır. Daha sonra ürünler ilgili adreslere teslim edilir.

 

Almanya’ya En Ucuz Kargo Nasıl Gönderilir?

 

Almanya’ya en ucuz kargo göndermenin bir diğer yolu hava kargo modelini tercih etmektir. Hava kargo da ürünler çoğunlukla genel kargo olarak gönderilir. Hava kargo hizmetinde süre ortalama 1-3 iş günüdür. Bazı durumlarda süre 10 gün civarı olabilir. Hava Kargo modeli en çok tercih edilen yöntemlerden biridir. Express kargo ve hava kargo en çok kullanılan gönderim modelleridir.

 

Almanya ‘ya En Hızlı Kargo Hangisi?

 

Almanya’ya en hızlı kargo göndermek için Express kargo ve ekonomik kargo modelleri oluşturulmuştur. Bu yöntemler en çok şirketler tarafından kullanılmaktadır. Şirketlerin acil durumlarında bu yöntem sıklıkla kullanılır. Bu hizmetler süreyi 4’te 1’ ine düşürmektedir.

 

Almanya’ya Kargo Kaç Günde Gider?

 

Almanya bir Avrupa Birliği ülkesi olduğu için kargo firmaları bu ülkeye gidecek kargoları Avrupa standartlarında göndermektedir. Almanya, Avrupa’nın en büyük ekonomisidir. Bu yüzden bu ülkeye kargolar oldukça sistemli ve ekonomik bir şekilde gönderilmektedir. Almanya’ya kargoların ulaşma süresi 1 ya da 2 gündür. Bu kadar kısa bir sürede nakliye yapmak mümkündür. Fakat hava kargoyla gönderilirse süre 1 hafta olmaktadır.

 

Türkiye’den Almanya’ya Kargo Ücreti Ne Kadardır?

 

Türkiye'den Almanya'ya kargo firmaları her yıl bütün ülkeler için rayiç ücretler hazırlamaktadırlar. Kargo ücretleri her yıl enflasyona bağlı olarak artmaktadır ya da azalmaktadır. Kargo şirketlerinin fazla talep alması da ücretleri düşüren etkenlerden biridir. Taleplerin artması demek uluslararası ticaretin de artmış olması demektir. Bu durumda ücretlerde düşmektedir. Almanya kargo ücretleri 0.5 kiloluk ürünler için ortalama olarak 14 Euro’dur. 15 Euro gibi fiyatlara bu işlemi halletmek mümkünken bazen ücretler 60 Euro gibi ücretlere çıkabilir. 1 kiloluk ürün gönderme ücreti ise ortalama olarak 35 Euro civarındadır. 

 

Almanya Kargo Ücreti Nasıl Hesaplanır?

 

Almanya ya kargo gönderirken ücretler firmadan firmaya değişebilir. Ücret hesaplaması ise şu şekilde yapılmaktadır. Öncelikle ürün kantara konur ve ağırlığı ölçülür. Daha sonra metre ile genişliği yüksekliği ve uzunluğu ölçülür. Daha sonra bu 3 değer birbirleriyle çarpılır. Sonra elde edilen sonuç 5000 e bölünür. Böylelikle ürünün net ağırlığı hesaplanmış olur. Kargoculukta her 500 gramda bir ürünlerin ücreti artmaktadır. Diğer yandan ürünler için hazırlanmış sabit fiyatlarda vardır. Bu fiyatlara ürünlerin genişlikleri ve hacimleri de dahil edilmektedir.

 

Almanya’dan Türkiye’ye Kargo Fiyatları Ne Kadardır?

 

Almanya’dan Türkiye’ye kargo fiyatları oldukça ucuzdur. Almanya’dan Türkiye’ye bir öğle yemeği ücretine kargo göndermek mümkündür. Ürün gönderirken paketleme Avrupa standartlarına uygun olarak yapılmaktadır. 2022 yılında ortalama ücretler 1 kiloluk ürünlerde 25 Euro gibi fiyatlardır. 5 kiloluk ürünlerde ise ortalama 75 Euro olmaktadır. 10 kiloluk ürünler için yaklaşık 200 Euro’dur. 30 kiloluk ürünlerde paketin eni normal boyutlardaysa ücretler 250 Euro civarındadır.

 

Almanya’ya Evrak Gönderimi Nasıl Yapılır?

 

Almanya’ya evrak olarak pek çok şeyin gönderimi yapılabilir. Almanya’ya tapu, kadastro, evlilik sözleşmesi, nikah defteri, kullanım kılavuzu, öğrenci belgesi ve kimlik gibi pek çok evrakın gönderimi yapılabilir. Bu ürünler zarfın içinde gönderilmektedir. Eğer sayıları ve kalınlıkları fazla olursa paketle de gönderilebilir. Evrak gönderme ücreti ise 10 Euro gibi fiyatlardan başlamaktadır. Bazen kargo firmaları özel günlerde çeşitli indirimler yapmaktadırlar. Bu indirimlerle ücretler %25 oranında düşmektedir. Bu dönemlerde ürün gönderimi sağlanırsa 7 Euro gibi ücretlerle de gönderim yapılabilir.

 

Almanya’ya Gönderilmesi Yasak Ürünler Nelerdir?

 

Almanya yasaklı ürün gönderimi konusunda oldukça ser kurallara sahip olan bir ülkedir. Bu ülkeye gönderilmesi yasak olan ürünler ikiye ayrılmaktadır. Birincisi terör faaliyetleri için kullanılabilecek, insan sağlığına zararlı ürünler. İkincisi de gönderilmesi yasak olan fakat insanlara zarar vermeyecek tarzda ürünler. Birinci kategoriye girenler silah, bomba, cephane, kimyasal madde, silah parçası ve ses bombası gibi şeylerdir. İkinci kategoriye giren ürünler ise dondurulmuş tavuk, sığır, tıraş kremi, motor ve parçası gibi basit ürünlerdir. Bu ürünlerin kimseye zararı olmasa da yolculuk esnasında zarar görebilecekleri için gönderimi yapılamaz.

 

Almanya Kargo Takip Nasıl Yapılır?

 

 

Almanya’ya gönderilen kargoların takibini yapmak için her firma internet sitesinde ‘kargom nerede, kargo takip ve kargom hakkında’ bilgi gibi bölümler ayırmışlardır. Bu sayede ürünlerin nerede olduğu anlık olarak görülebilir. 

whatsapp