Telefon: +90 850 303 99 25

Mail: info@turkbox.com.tr

PTT Yurt Dışı Kargo Gönderimi

PTT Yurt Dışı Kargo Gönderimi

PTT Kargo ile paketinizi kolayca takip edebilir ve ne zaman teslim edileceğini öğrenebilirsiniz. Bunu, takip numarasını girip arama çubuğunda "Takip Et"i tıklayarak yapabilirsiniz. Bundan sonra tek yapmanız gereken PTT Kargo'dan talep ettiğiniz bilgilerin yer aldığı bir e-posta beklemek!

 

Ancak paketlerinizi takip etmenin alternatif bir yolunu arıyorsanız, pek çok seçenek mevcuttur. 444 1 788'i arayıp çağrı merkezindeki temsilci ile direkt görüşebilir veya http://türkiye.gov.tr/ adresini ziyaret ederek PTT Kargo takip numaranızı girebilirsiniz.Ve bu seçeneklerden hiçbiri sizin için uygun değilse veya henüz bir takip numaranız yoksa, herhangi bir PTT şubesine gidin ve onlara kimliğinizi verin, böylece bilgilerinizi arayabilirler ve paketinizin nerede olduğuyla ilgili tüm detayları size verebilirler.Yurtiçi ve yurtdışı kargo gönderim işlemlerinizi PTT kargo ile kolaylıkla yapmanız mümkündür. Ve birçok firmaya oranla daha uygun fiyatlı bir hizmet alacağınızdan emin olabilirsiniz. Tabii temel kargolama şartlarını karşılamanız kaydıyla!

 

PTT Yurtdışı Kargo Nasıl Olmalı?

 

Ürünlerinizi yurt dışına gönderirken aklınızda bulundurmanız gereken pek çok şey vardır. En önemlilerinden biri, ne tür bir teslimat seçtiğinizdir. Örneğin PTT yurt dışı kargo hizmet sağlayıcınız olarak Turpex'i kendi hizmet yelpazesinden kullanıyorsanız; 60 kilograma kadar (ağırlık hesaplaması için tıklayınız), maksimum 110 cm uzunluğunda ve herhangi bir evraksız, kişisel/hediyelik eşyasız gönderebilirsiniz. Ürünleriniz bu kategorilerden birine aitse, paketleme işlemi tamamlandıktan sonra ilgili operasyon merkezine teslim ederek PTT yurt dışı kargo sürecini başlatabilirsiniz.

 

Nakliye sırasında hasarı önlemek ve/veya ürününüzü paketlerken tamamen ortadan kaldırmak için, paketleme malzemelerine çok dikkat etmenizi öneririz.

 

PTT Yurtdışı Kargo Hizmeti

 

Küçük işletme ürünlerinizi yurt dışına göndermenin daha kolay ve güvenli bir yolunun olup olmadığını hiç merak ettiniz mi?

 

Belki FedEx, DHL veya başka bir kurye hizmetini denediniz ve teslimat için gereken maliyet ve süre sizi hayal kırıklığına uğrattı. Veya yerel posta hizmetinizin ürünlerinizi zamanında veya hiç gönderme kapasitesine sahip olmadığını fark etmişsinizdir.

 

Bu konuda en önemli firmalardan biri olan PTT yurt dışı kargo hizmetlerinde; Posta Kolisi, APG, Turpex olarak 3 farklı teslimat tipi olarak sizlere hizmet etmektedir.

 

  • - Posta Kolisi: Bu yöntem Dünya ülkelerine göndericinin tercihine bağlı olarak kara, hava ve deniz yoluyla gönderim sağlanan teslimat tipidir. PTT kargo fiyatları düşünüldüğünde en uygun seçeneklere sahip olduğu ve güvenli teslimat özelliklerini barındırdığı için tercih edilmektedir. IPS (Uluslararası Posta Sistemleri) programı ile gönderimini yaptığınız koliler teslim alındığı andan itibaren takip edilebilmektedir. PTT yurt dışı kargo sorgulama sayesinde, PTT yurt dışı kargonuzun takibini kolaylıkla yapabilirsiniz.Kargo teslimi sonrası size gelen kargo takip numarası ile an be an kargonuzun güzergahını takip etmeniz mümkündür. PTT yurtdışı kargo hizmetleri ile size yardımcı olabilir,kargonuzu güvenle ve özenle teslimini sağlayabilirsiniz. PTT, erişim alanlarını genişletmek isteyen ancak bunun için bir dağıtım ağı ve gider harcamak istemeyen işletmeler adına küçük paketler ve belgeler göndermek konusunda oldukça uzmandır.Bu küçük ürünlerinizi ister paket ister belge olarak kolayca ve ucuz maliyetle göndermeniz mümkündür. Tüm bunları PTT yurtdışı kargo hizmetleri ile sağlayabilirsiniz.PTT yurtdışı kargo olarak sizlere iki seçenek sunuluyor:
  • - Ticari Koli: 7500 EUR'ya kadar olan uluslararası gönderilerin herhangi bir ek ücret ödemeden yapılmasına izin veren basitleştirilmiş bir prosedür. Bu hizmetin detaylarını PTT Yurt Dışı Kargo ile iletişime geçilerek öğrenebilirsiniz.
  • - Turpex: Dünya çapında 110 ülke arasında acil teslimatlar için hava kargo hizmetleri mevcuttur. Gönderinizi paketlerken şu yönergelere uymanızı öneririz: 60 kg ağırlık limiti, 110 cm uzunluk limiti. Fatura veya sözleşme gibi belgeler okunabilecek şekilde paketlenmelidir.

 

PTT yurtdışı kargo fiyatları çeşitli etmenlere göre değişiklik göstermektedir. Kargonuzun boyutu,içeriği ve paketlemesi gibi durumlar fiyat artışı yada azalışında etki göstermektedir.

 

PTT yurtdışı kargo seçtiğiniz gönderim yöntemine istinaden ortalama 12 ila 18 iş günü içerisinde teslim edilmektedir. Eğer acelem var ve hızlı gönderim sağlamak istiyorum derseniz Turpex gönderim seçeneği ile bu süreyi ortalama 1 hafta öncesine çekerek 8 ila 15 iş günü içerisinde teslimini sağlayabilirsiniz. Kargonuzun ortalama ücretini hesaplamak ve daha detaylı bilgi almak için Turkbox online hesaplama aracını kullanabilirsiniz.

whatsapp