+90 505 996 02 39
info@turkbox.com.tr
English

Zaman denen kavramın sular seller gibi aktığının farkındayız hepimiz. İnsanoğlunun gelişim evrelerinden, yaşam tarzlarının değişmesinden hem zamanın nasıl hızlı geçtiğini hem de bu zaman zarfında insanoğlunun neler başarabildiğini rahatlıkla görebiliriz. İnsanlar, toplumlar, standartlar, kalıplar, örfler, adetler zamanla değişen kavramlardır. İnsan hayatı boyunca bile farklı yaş gruplarında farklı kuşaklara denk gelmektedir. Şu an da içinde bulunduğumuz dönem teknolojinin tüm imkanları sunduğu, dijitalleşmenin zirve yaptığı dönemler, tabi daha neler başarabilir insanoğlu bilinmez. Teknoloji bazılarını korkutsa da hayatımızı kolaylaştırdığı da bir gerçek. Olumlu olumsuz yanları elbette tartışılır fakat teknoloji ve dijitalleşmenin yayılmasıyla her şey adım adım sanal ortama doğru kaymakta. İnsanoğlu da ister istemez bu değişime ayak uydurmak zorunda. 

 

Teknolojinin ve dijitalleşmenin yaygınlaşmasıyla her dilden, her dinden, her milletten insanların aynı platformda bulunması, iletişim kurması mümkün. Daha çok insanla iletişim kurmak demek daha fazla etkileşim daha fazla dostluk daha fazla alışveriş yapmak demektir. Eskiden sadece yurtdışında satılan bir ürüne ihtiyacımız olduğunda her yurtdışına çıkana yalvar yakar ürünü aldırmaya çalışmaz mıydık? Şimdi öyle mi? Saniyeler içerisinde ürünü internet üzerinden sanal mağazalardan alabiliyoruz. Üstelik kapımıza kadar da geliyor. Tabi aynı şey satış içinde geçerli sanal mağazandan, sosyal medya hesabından satış yapabiliyor dünyanın bir ucuna satışını yaptığın ürünü alıcının kapısına kadar yolluyorsun.

 

Yurtdışına En Ucuz Kargo İçin TurkBox

 

Yurtdışı kargo gönderme ihtiyacı çoğunlukla sanal mağaza satışlarından ortaya çıkmakta. Tabi orda bir kar amacı güdüldüğünden satıcı için maliyet ne kadar düşerse karlılık o kadar artmakta. Dolayısıyla satıcılar haklı olarak yurtdışına en ucuz kargo nasıl gönderilir arayışına girmekte. Tabi bu arayışı sadece ticaret yapanlarla sınırlamak doğru olmaz yurt dışına kargo gönderme ihtiyacı duyan herkes bu konu üzerinde araştırma yapmakta. Çünkü eskiden kalma alışkanlıklara bağlı olarak yurt dışına kargo bedellerinin çok yüksek fiyatlardan oluştuğu düşünülmekte. Ancak yazımızın başında da bahsettiğimiz gibi zaman ve şartlar değişkendir. Yurtdışı kargo gönderimi de bu konuda değişime uğrayan sektörlerdendir. Yeni dünya düzenine ayak uyduran yurtdışına kargo gönderme seçeneklerinin değişmesiyle yurt dışına kargolar daha uygun fiyatlarla gönderilerek daha kısa sürelerde istenilen adrese teslim edilmektedir.

 

Gelelim yurtdışına en ucuz kargo nasıl gönderilir sorusunun cevabına, ilk olarak https://www.turkbox.com.tr/ internet adresine girmeniz gerekecektir. Ana sayfada yer alan yurtdışına hızlı kargo gönderimi için tasarlanan tabloya gönderinizin gideceği ülkeyi, gönderinizin ağırlığını girmelisiniz. Bu bilgiler sonucunda gönderinizin kargo bedeli otomatik olarak hesaplanacaktır. Çıkan kargo gönderim bedelinin altında yer alan sepete ekle seçeneğine tıkladıktan sonra sisteme girişinizi gerçekleştiriniz. Girişiniz gerçekleştirdikten sonra sepetinizde bulunan gönderinin ödemesini yapmanız gerekecektir. Ödeme aşaması tamamlandıktan sonra size bir kod gönderilecektir. Bu kod ile yurtdışına göndermek istediğiniz paketinizi en yakın Yurtiçi kargo şubesine teslim ederek bize ulaşmasını sağlayabilirsiniz. Tüm bu işlemleri tamamladıktan sonra yurtdışına en ucuz kargo gönderme işlemini tamlamış bulunmaktasınız. Evet Turkbox ailesi olarak bu konuda maalesef mütevazi olamayacağız. Yurtdışına göndermek istediğiniz kargolarınızı en uygun fiyatlarla istediğiniz adrese en kısa sürede teslim etmekteyiz. Yurtdışına kargo gönderim ücretimizi minimum seviyede tutarak sizlerin bu imkandan uygun fiyatlarla faydalanmasını sağlamaktayız. Bunun yanı sıra gerek canlı destek hattımızla gerek whatsapp danışma hattımızla yurtdışına kargo gönderim aşamalarının tüm süreçlerinde ücretsiz ve hızlı danışmanlık hizmetlerimizle yanınızda olduğumuzu önemle bildiririz.

 

İçinde bulunduğumuz dönemde ihtiyaçlarımız eskiye nazaran artmış ve çeşitlenmiştir. Aslında her şeyden beklentimiz artmıştır. Bu da hem bireyler için hem şirketler için daha fazla kaynak kullanımına yol açmıştır. Bu da bütçelerimize daha fazla dikkat etmemizi gerektirmiştir. Sonuç olarak maliyetlerin sizler için ne kadar önemli olduğunun bilincindeyiz. Bu kapsamda Turkbox olarak gerek bireysel müşterilerimize gerek kurumsal müşterilerimize elimizden gelen kolaylığı sağlamaktayız. Yurtdışı kargo gönderim sıklığı belli bir limitin üstünde olan kurumsal müşterilerimize özel fiyat avantajlarımızla işletmelerin maliyet kontrollerine yardımcı olmaktayız. E ticaret sitelerde dükkanları olan, sosyal medya hesapları üzerinden satış yapan müşterilerimize ücretsiz micro ihracat desteği sağlamaktayız.

 

Yurtdışına Kargo Gönderiminde Fiyat Politikası

 

Yurtdışına en ucuz kargo göndermek istediğinizde en uygun fiyat politikasını belirlediğimizi ifade etmiştik. Yurtdışı kargo gönderme ücretini etkileyen bizim elimizde olmayan çeşitli faktörler vardır. Kargo gönderilecek ülkenin uzaklığı, ülkenin gümrük politikaları, o ülkeye giden kargo uçaklarının sefer sayısı gibi faktörler kargonuzun gönderim bedeline doğrudan ya da dolaylı olarak yansımaktadır. Bu faktörler üzerinde ne kargo firması olarak bizim ne de sizin bir etkiniz olabilir. Ancak kargonuzu daha uygun fiyata gönderebilmek için kargonuzun paketleme işleminin doğru yapılması önemlidir. Kargo paketinizin ağırlığının ya da hacminin gönderi tutarını doğrudan etkilediğini söylemiştik. Eğer paketinizin hacmi ağırlığından büyük ise gönderilecek paketin fiyat hesaplamalarında hacim verileri kullanılacaktır. Paketinizin hacmini düşürmek için daha küçük hacimli paket yapmanız gönderinizin fiyatının düşmesini sağlayacaktır. Yurtdışı kargolarınızı uygun fiyatlarla gönderip, kısa sürede teslim edilmesini sağlamak için hemen sistemimize girişinizi yaptırabilirsiniz.