Telefon: +90 850 303 99 25

Mail: info@turkbox.com.tr

Türkiye'den Amazon'a Kargo Nasıl Gönderilir?

Türkiye'den Amazon'a Kargo Nasıl Gönderilir?

E-ticaret işi ile uğraşıp Amazon’da sanal mağaza açtıysanız ya da açacaksanız uluslararası satış yapacağınızın bilincinde olduğunuzu kabul ediyoruz. Yani kilometrelerce uzaklara sattığınız ürünleri göndermekten sorumlusunuz da diyebiliriz. E-ticarette satış yapmak kadar satılan ürünün zamanında alıcıya teslim edilmesi de satışın bir parçası olarak kabul edilmelidir. Kısacası bu işlerde sağlam ve güvenilir bir dağıtım ağınızın olması gerekir. Türkiye’den Amazon kargo nasıl gönderilir? Sorusunun cevabına gelince, öncellikle satış yapmaya başlamadan hatta sanal mağazanızı Amazon üzerinde resmi olarak açmadan kargo şirketi belirlemelisiniz. Son zamanlarda e-ticaret hacminin artması ve gelişmesiyle doğru orantılı olarak insanların alışveriş tercihlerinin sanal ortama yoğunlaşmasıyla gerek yurtiçi kargo gerek yurtdışı kargo faaliyetlerinde kayda değer artış olmuştur.


Bu durumda kargo firmalarının sayısının artmasına zemin hazırlamıştır. Bu sebeple kargo firması seçerken birden fazla seçeneğinizin olduğunu bilmelisiniz. Ancak kargo firmasından beklentilerinizi, ya da Amazon’un bu konuda ki beklentilerini listeleyerek kargo firması seçiminde titiz davranmalısınız. Kargo firması seçiminde şüphesiz birden fazla faktörü değerlendirmeniz gerekecektir. Firmaların fiyat tarifeleri, teslimat süreleri, güvenilirlikleri, ulaşılabilir olmaları, gönderinin pratik olarak teslimin yapılabilmesi, gönderi takibinin kolay ve takip edilebilir olması gibi seçenekler bunlardan bazılarıdır. Sağlıklı bir gönderi süreci için bu faktörlerin bütün olarak değerlendirilmesi gerekir. Örneğin sadece kargo firmasının fiyat politikasına göre seçim yaparsanız diğer kriterlerden istediğiniz verimi alamayabilirsiniz. Bu da e- ticaret satışı yapan sizin için en önemli kavram olan gönderinin zamanında ulaşmasını riske atmak olur. 


Amazon’a Türkiye’den Ürün Gönderimi


Amazon’da sanal mazağa açmaya karar verdiğinizde mağazanızda satışa çıkaracağınız ürünler uluslararası taşıma protokollerine uygun olması gerekmektir. Bu doğrultuda ilk yapmanız gereken satışa koyacağınız ürünlerin uluslararası taşımacılıkta sıkıntı çıkarmayacak ürünler olmasına dikkat etmeniz olmalı. İkinci olarak yapmanız gereken en önemli adım ise ürünlerinizin transferini sağlayacak sabit bir kargo firması ile anlaşmak olmalıdır. Kargo firmasının sizin çözüm ortağınız olacağı aklınızdan çıkarmamalısınız. Yani seçtiğiniz firmanın hızlı ve güvenli taşımacılık yapması son derece önemlidir.


TurkBox ailesi olarak yurtdışı taşımacılık faaliyetlerimizde e- ticaret yapan müşterilerimize bu konuda ücretsiz mikro ihracat desteği vererek her koşulda gerçek anlamda bir çözüm ortaklığı hizmeti sağlamaktayız. Bunun yanı sıra Amazon'a Türkiye’den ürün gönderimi yapmak istediğinizde size hem teknik konularda hem de süreçle ilgili uygulamalar ile ilgili detaylı bilgiler vermekteyiz. https://www.turkbox.com.tr/ internet adresimizden bizimle iletişime geçebilirsiniz. Ürünlerinizin hızlı, güvenilir ve size özel tanımlanacak uygun fiyatlardan Amazon’a gönderebilir kendiniz için uzun süreli devam edebilecek verimli bir ticaret ortamı yaratabilirsiniz. Profesyonel taşımacılık hizmetleri kapsamında yaptığımız işi sadece ürünleri sizden alıp Amazon’a teslim etmekle sınırlandırmamaktayız. Çözüm ortağınız olarak ortaya çıkabilecek olası problemler karşısında deneyimlerimize dayanarak size kalıcı çözüm önerileri de sunmaktayız.


Amazon FBA Deposuna Türkiye'den Kargo Gönderimi


Amazon üzerinden sanal mağaza açarak satış yapma niyetiniz varsa ya da yapıyorsanız. Sizin de bildiğiniz üzere Amazon, ürünlerin alıcıya gönderilmesinde iki temel yöntem belirlemiştir. Bu yöntemlerden ilki FBA yani Fullfiled by Amazon dur. FBA yönteminde satışa çıkardığınız ürünleri Amazon’un kendi deposuna yollarsınız. Satış gerçekleştiğinde Amazon bu ürünü depodan çekerek alıcıya ulaştırır. İkincisi FBM yani Fullfiled by Merchant yöntemidir. Bun yöntemde de sattığınız ürünleri satıcıya direk siz gönderirsiniz. Yani FBA’DA satılan ürün alıcıya Amazon tarafından gönderilirken FBM’DE satılan ürün alıcıya sizin tarafınızdan gönderilmektedir.


Amazon FBA deposuna Türkiye’den kargo gönderimi yapmak doğru kargo firmasını tercih ettiğiniz sürece oldukça pratik ve kolay bir süreçtir. Önemli olan seçmiş olduğunuz kargo firmasının hızlı, güvenilir ve uygun fiyat tarifeleriyle çalışmasıdır. Amazon FBA deposuna ürünlerinizi sorunsuz bir şekilde Turkbox firmamız aracılığıyla gönderebilirsiniz. https://www.turkbox.com.tr/ internet adresimize girerek bizi yakından tanıyabilir, online destek hattımızdan ya da whatsapp iletişim hattımızdan bize ulaşabilirsiniz.  Uluslararası taşımacılıkta sahip olduğumuz deneyim ile gerek Amazon’a göndermek istediğiniz ürünlerin uluslararası taşımacılık kurallarına uygunluğu ile, gerek göndermek istediğiniz ürünlerin teslimat süreleri, alınan güvenlik önemleri gerekse firmamızın genel çalışma prensipleriyle ilgili detaylı bilgi edinebilirsiniz. Ayrıca gönderim yapacağınız ürün miktarına göre size özel hazırlanacak uygun fiyat avantajlarımızdan ve ücretsiz ihracat desteğimizden faydalanabilirsiniz. 


Türkiye'den Amazon Depolarına Ürün Gönderimi


Turkbox güvencesiyle Türkiye’den Amazon depoların ürün gönderim işlemlerini sorunsuz ve hızlı bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Bu konuda tek yapmanız gereken https://www.turkbox.com.tr/ internet adresimizden bizimle iletişime geçmek olacaktır. İnternet sitemiz üzerinde bizi yakından tanıyabilir, online danışma hattımızdan ya da WhatsApp iletişim hattımız üzerinden bizimle iletişime geçebilirsiniz. Sizin için hazırlanacak olan fiyat avantalarımızdan ve ücretsiz ihracat desteğimizden faydalanabilirsiniz. Global anlamda ticaret yapanların ya da ihracat ile uğraşanların en önemli destekçilerinin profesyonel hizmet vererek işlerini kolaylaştıran taşımacılık şirketleri olduğunu unutmamalısınız.


Türkiye’den Amazon depolarına ürün gönderirken hem gönderi maliyetlerini düşürmek hem ürünün zarar görmeden ulaşmasını sağlamak amacıyla bazı kriterlere dikkat etmeniz gerekmekte.


  • Gönderilecek ürünün cinsi ile ilgili tam bilgi sahibi olmalı, gümrük tarife pozisyonları hakkında yeterli bilgi sahibi olmalısınız.
  • Ürününüzle ilgili Amazon tarafından ya da gümrük tarafından istenebilecek belgeler olup olmadığı hakkında bilgi sahibi olmak
  • Ürünlerin istenilen şekilde etiketlenerek gönderilmesi
  • Ürün kolilerinin standartlara uygun olması ve barkotlaması
  • Ürünün az yer kaplamasını sağlayacak şekilde paketlenmesi
  • Ürünün kolisin hacminin büyümesini sağlayacak şişlik ya da bombeye sahip olmaması
  • Ürünün mal ve gümrük değerinin belirlenen standartların altında kalıp kalmaması. Ürünün mal ve gümrük değerinin üstüne çıktığında ülkelere göre değişmekle birlik gümrük vergisi ve KDV ile karşılaşılacağı unutulmamalıdır.

whatsapp