+90 505 996 02 39
info@turkbox.com.tr
English
DHL, 1969'da Larry Hillblom ve Adrian Dalsey tarafından San Francisco'da kuruldu. Hızla büyüdü ve 1970'lerin sonunda hizmetini tüm dünyaya genişletti. 1979 yılında DHL Air Cargo adı altında iki adet DC-3 ve dört adet DC-6 uçağı ile Hawaii adalarına adalar arası kargo hizmeti ile giriş yapmıştır. Adrian Dalsey ve Larry Hillblom, nihai olarak iflası sonucunda 1983'te kapılarını kapatana kadar günlük operasyonları kişisel olarak denetlediler. DHL Air Cargo zirvedeyken 100'ün üzerinde işçi, yönetim ve pilot çalıştırıyordu.
 
Şirket önceleri kıtalar arası ve deniz yolu ile ilgili teslimatlarla ilgileniyordu, ancak FedEx'in başarısı, DHL'in 1983'ten başlayarak kendi yurt içi (ABD içi) genişlemesine yol açtı. 1998'de Deutsche Post, DHL'de hisse almaya başladı. 2001'de çoğunluk hissesine ulaştı ve Aralık 2002'ye kadar piyasada olan tüm hisseleri satın aldı. Şirket daha sonra DHL markasının kullanımını diğer Deutsche Post bölümlerine, iş alanındaki birimlere ve yan kuruluşlar satın alarak genişletirken, DHL'i Ekspres bölümüne dahil etti.
 

DHL Yurtdışı Kargo: Profesyonel Kargo Hazırlama

 
Gönderi hazırlama işlemi yapmak artık çok kolay!
 
DHL gönderi oluşturma işlemi tamamlandıktan sonra, ikinci aşama ‘’ödeme yap’’ ve son olarak ‘’yazdır’’ ile paketinizin tamamlanmasının ardından teslimat sürecini başlatabilirsiniz. Eğer sistem üzerinde üyeliğiniz var ise MyDHL+ hesabınızdan da aynı işlemleri tamamlayarak DHL yurtdışı kargo gönderi hazırlama işlemini bitirebilir ve DHL yurt dışı kargo takip ile paketlerinizin takibini yapabilirsiniz.
 
DHL ile gönderi oluşturduktan hemen sonra, DHL yurt dışı kargo takip ile paketlerinizin takibini yapabilir, güvenle teslim ediliş sürecini izleyebilirsiniz.
 

DHL Kargo Ücretleri

 
Uluslararası gönderi yaparken, DHL ücretinizi etkileyecek birkaç farklı faktör olduğunu aklınızda bulundurmanız önemlidir. En önemlisi kargo paketinizin ağırlığı veya boyutudur. DHL ücretiniz üzerinde büyük etkisi olabilecek diğer bir faktör, alıcınızın adresi ve teslimat tarihidir. Örneğin, Türkiye'den Çin gibi Doğu ülkelerine yapılan nakliye, Türkiye'den Avrupa ülkelerine yapılan nakliyeden daha pahalıya mal olacaktır. Dikkate alınması gereken bir diğer nokta da teslimat için en hızlı seçeneği seçmenin -yani daha fazla ödeme anlamına gelir- daha düşük fiyat etiketi ile ekonomik bir teslimat hizmetinden daha uzun süreceği için maliyeti artıracağıdır. Tüm bu ve benzeri sürecin hesaplanmasında en hızlı ve güvenilir olan Turkbox websitemizi ziyaret etmeyi unutmayın!
 

DHL Yurtdışı Kargo Teslimat Şekilleri

 
DHL ihracatta teslimatları ile birden fazla teslimat seçeneğine sahip olursunuz. 
 
DHL Express: Maksimum 30 kilogram ağırlığa ve maksimum 120x80x80 ebatlarına sahip ürünler için 1-2 iş günü içerisinde teslimat. Bu hizmet dünya çapında 53 ülkede mevcuttur. Bir sipariş oluşturmadan önce bu hizmetin kullanacağınız ülkede mevcut olup olmadığını Turkbox olarak kontrol etmenizi öneririz.
 
DHL Express: Maksimum 70 kilogram ağırlığa ve maksimum 120x80x80 ebatlarına sahip ürünler için 1-2 iş günü içerisinde teslimat. Bu hizmet, dünya çapında 75 ülkeye teslimat yapmak için kullanılabilir; ancak teslimat kısıtlamaları nedeniyle her ülkede kullanılamaz. Bir sipariş oluşturmadan önce bu hizmetin ülkenizde mevcut olup olmadığını kontrol etmenizi öneririz.
 
DHL Express Worldwide: Maksimum ağırlığı 70 kilogram ve maksimum boyutları 120x80x80 olan ürünler için 1-2 iş günü içinde teslimat; bu hizmet, dünya genelinde 220 ülkede kullanılabilir; bu, DHL Express tarafından sunulan en kapsamlı küresel teslimat seçeneğidir.
 
Turkbox kargo hesaplama sistemi ile DHL yurtdışı kargo gönderimi açısından sizlere en uygun ve en özel seçeneği sunmaktan memnuniyet duyarız. Hesaplama aracımızdan detaylı tüm bilgileri girdikten sonra örnek fiyat bilgisine ulaşabilirsiniz.
 

Peki Neleri Kargolayıp Gönderemeyiz?

 
  • - Canlı hayvanlar, evcil hayvanlar (köpekler, kediler vb.)
  • - Pastalar ve turtalar, nakit para, seyahat çekleri ve diğer kıymetli evrak.
  • - Değerli maden ürünleri (altın ve gümüş, parlatılmış veya parlatılmamış).
  • - Herhangi bir silah,mühimmat ve patlayıcı maddeler.
  • - Sahte ürünler (ilaçlar ve diğer yasa dışı maddeler).
  • - Bazı durumlarda, ürünler bir ülkede veya eyalette/bölgede yasaklanmış olabilir. Lütfen göndermeden önce ürününüzün yasaklı olmadığından emin olun.
 
ÜrünlerinizinDHL yurtdışı kargo taşıması kapsamında yasaklı olup olmadığının tüm sorumluluğu size aittir. DHL yurtdışı kargo ücretleri ve kargolama şekilleri tamamiyle sizin seçimleriniz doğrultusunda hazırlanmaktadır. Turkbox olarak sizlere en doğru,güvenilir ve en hızlı hizmeti sunmak için çalışmaktayız.