Telefon: +90 850 303 99 25

Mail: info@turkbox.com.tr

Yurtdışına Kargo Gönderme Şartları Nelerdir?

Yurtdışına Kargo Gönderme Şartları Nelerdir?

İhracat, yurtdışı kargo trafiğini doğru orantılı olarak etkileyen etmenlerdendir. Yani ülkedeki ihracat artarsa yurtdışı kargo gönderim miktarı da artar. Türkiye bu konuda günden güne gelişen bir ülke olduğu için buna paralel olarak yurtdışı kargo gönderi miktarı da giderek artmakta. Kargo gönderim miktarı arttıkça yurt dışına kalkan uçak seferleri artmakta bu da hem kargonuzun daha kısa sürede adrese teslim edilmesi hem de daha uygun fiyata gönderilmesi anlamına gelmektedir. Uçak sefer sayısının sık olmasının teslimatı nasıl etkilediği açıkça ortada zaten. Paketiniz depoda bekletilmeden anında uçakla yurtdışına ulaştırılıyor. Uçak sefer sayısının fiyata etkisine gelince kargo sayısı artınca uçak kalkış maliyeti düşer bu da dolaylı olarak kargo gönderim fiyatlarına eksi olarak yansır. 


Yurtdışına kargo sayısının artması e-ticaret yapanların sayısının artmasıyla da orantılı olduğu bir gerçek elbette. Son zamanlarda tüm dünyada oldukça fazlalaşan e-ticaret hem yurtdışına çıkan kargo sayısını arttırmış hem yurtiçine giren kargo sayısını arttırmıştır. Yani insanlar artık alışveriş yaparken ülkesini çok da dikkate almıyorlar aslında, sonuçta kargonuz ekspres kargolarla maksimum 5 günde elinize ulaşmaktadır. Yani ticarette sınırlar ortadan kalkınca uluslararası kargo trafiği de artmıştır. Yurtdışına kargo taşımacılığı yapan firmalar artan talep karşısında profesyonel çalışma koşullarına ve teknolojiye ayak uydurmuş bu süreci başarılı bir şekilde yürütmektedir. Kullanılan teknoloji sayesinde yurtdışı kargo gönderim işlemlerinizi internet üzerinden yapabilmekte, tüm süreci 7 gün 24 saat takip edebilmektesiniz.


TurkBox İle Yurtdışına En Hızlı ve Ucuz Kargo


İhracat ve e-ticarete bağlı olarak artış gösteren yurtdışına kargo gönderme sayılarına bağlı olarak insanlar yurtdışına kargo gönderme şartları nelerdir sorusunun cevabını aramakta. İşin içine yurtdışı kelimesi girince insanlar tedirgin olmakta ve kendilerinden herhangi bir evrak ya da benzeri şeylerin istenebileceğini düşünebilmekte. Aslında öyle değil. Yurtdışına kargo göndermek öyle sanıldığı gibi zahmetli ve zorlayıcı bir süreç değil. Yurtdışına kargo göndermenin belli başlı bir şartı da yok. İhtiyaç duyan herkes ister şirket olsun ister şahıs olsun yurtdışına istediği zaman kargo gönderebilir. Bununla ilgili aranan bir kriter ya da istenen bir evrak yok.


Yurtdışına kargo gönderme şartları diye bir şeyden söz edemeyiz. Çünkü bunun için istenen, belirlenen, tanımlanan herhangi bir şart bulunmamaktadır. Fakat bundan yurtdışına istediğimiz her şeyin gönderilebileceği anlamını da çıkarmamalıyız. Yurtdışına kargo göndermenin herhangi bir şartı yok evet, ama gönderilecek paket içeriği için şartlar var. Yani bu konuda sınırlandırılan paket içerikleri var. Özellikle ülkemizde yasal olmayan hiçbir şey yurtdışına yollanamaz. Bizler nasıl yurtdışına giderken çeşitli güvenlik aşamalarından geçiyorsak gönderdiğimiz paket için de çeşitli güvenlik taramaları yapılmaktadır. Yani paketin içeriği önemlidir. Paket içeriği yasal olmayan şeylerden ya da güvenliği riske atacak içeriklerden oluşuyorsa paketiniz adresine ulaşması mümkün değildir. Bu konuyla ilgili daha detaylı bilgi almak için https://www.turkbox.com.tr/ internet adresimize ulaşarak canlı destek hattımızdan ya da Whatsapp iletişim hattımızdan yardım alabilirsiniz.


İster sevdiğine hediye göndermek isteyen kişiler olsun ister milyon dolarlık şirketler olsun herkesin ortak paydada birleştiği bir konu vardır o da kargolarını en uygun fiyatlarla yurtdışına ulaşmasını sağlamak. Bu konuda Turkbox olarak yurtdışı kargo hizmetlerimizden faydalanabileceğinizi önemle belirtmek isteriz. Turkbox olarak uygun fiyat avantajları ve hızlı gönderim seçenekleriyle istediğiniz an telefonunuz mesafesinde yanınızdayız. Tüm işlemleri internet sitemiz üzerinden başlatabilir, karışılacağınız fiyatı da anında öğrenebilirsiniz. Ayrıca desteğe ihtiyacınız olduğunda sitemizde yer alan destek hatlarına istediniz an ulaşabilir her kargonuzla ilgili merak ettiğiniz her şeyi sorabilirsiniz.


Dünyanın 226 Noktasına Hızlı Kargo Gönderimi


Turkbox ailesi olarak yurtdışı kargolarını kurumsal hizmet anlayışımız gereği büyük bir ciddiyetle, sizi zora sokmayacak, yurtdışına en ucuz kargo gönderisini yapmanızı sağlayacak fiyat politikalarımızla ve programlı çalışma disiplinimizle yurtdışına en hızlı kargo gönderebilme imkanından faydalanmanızı sağlamaktayız. Süreç boyunca istediğiniz zaman ücretsiz ve sınırsız olarak iletişim desteğimizle yanınızda olmaktayız. Teslimatta istenmeyen bir durumla karşılaşmamız durumunda paketinizi aynen size iade etmekteyiz. Tüm süreci karşılıklı iletişimle sorunsuzca tamamlamaktayız. Şirketlerin çoklu gönderimlerin şirket özel fiyatlarımızla üreticinin yanındayız. Yine e-ticaret ile uğraşanlara micro ihracat eğitimini ücretsiz olarak vermekte girişimlerimize de destek olmaktayız. Çözüm odaklı çalışma anlayışımızla yurtdışına kargo gönderdiğinizde tüm süreci sorunsuz atlatmanızı sağlamaktayız.


Dünya üzerinde 226 ayrı noktaya teslimat yapan yurtdışı kargo firmalarından biri olarak size tavsiyemiz; ürününüzün paketlemesini doğru yapmanızdır. Çünkü bu hem kargo fiyatını doğrudan etkilemektedir hem de ürünün sağlıklı bir şekilde teslim edilmesinde son derece önemlidir. Öncelikle paketinizin boyutu olabildiğince küçük olmalıdır. Sonrasında içerisindeki ürün zarar görmeyecek şekilde gerekirse paketin içine hava kabarcıklı paket içerisinde ya da etrafına hava yastığı ya da köpük koyabilirsiniz. Bunun dışında size yüklediğimiz herhangi bir sorumluluk bulunmamaktadır. Gerisi bizim sorumluluğumuz olup siz süreci internet sitemiz üzerinden size verilen gönderi kodunu girerek istediğiniz yerden ve istediğiniz zaman takip edebilirsiniz. 

whatsapp