Telefon: +90 850 303 99 25

Mail: info@turkbox.com.tr

Mikro İhracat ile Yurtdışına Nasıl Kargo Gönderilir?

Mikro İhracat ile Yurtdışına Nasıl Kargo Gönderilir?

Turkbox olarak işimizi profesyonelce yapmayı amaç edinmiş, müşteri memnuniyetini en önemli prensibimiz olarak kabul etmiş yurtdışı kargo taşımacılığı yapan bir firmayız. Bizim için önemli olan işimizi hakkını vererek layıkıyla yapmak bu konuda müşterilerimize verebileceğimiz her türlü hizmette sınır tanımamaktır. İşimizi, sadece müşterilerden paketleri alıp alıcılara teslim etmek olarak görmemekteyiz. Bu sürecin başından sonuna kadar müşterimize teknik bilgiler, uluslararası taşıma yasaları ve süreç boyunca dikkat edilmesi gereken prosedürler hakkında destek olmaktayız.


Turkbox'tan Yurtdışı Mikro İhracat Yapan Firmalara Destek


Zaman ilerledikçe insanlar, alışkanlıklar, iş kolları, sektörler hatta gıdalar bile değişime uğramaktadır. Kısacası değişmeyen tek şey değişimin kendisidir. Buna paralel olarak günümüzde eskiye nazaran insan alışkanlarında önemli değişmeler olmuştur. Eskiden çarşı pazar gezilerek yapılan alışverişler artık evimizde ya da internet erişiminin olduğu her yerden, hatta avuç içi kadar telefonumuzdan dahi yapılmaktadır. Sanal alışverişlerin günden güne ivme kazandığı dünyada, günümüzün popüler iş kollarından biri de e- ticaret yapmaktır. E- ticaret ile dünyanın dört bir köşesine satış yapmak mümkün hale gelir. E- ticaret satıcılarının bir kısmı aynı zamanda fiili mağazaları da bulunan işletmelerden oluşurken bazıları da fiili mağazası bulunmayan hatta sektöre yeni girmiş olan satıcılardan oluşmaktadır. Özellikle yeni satıcılar mikro ihracat yöntemiyle hem yurtiçi hem yurtdışı satış yapma imkanına sahiptirler. Turkbox olarak yurtdışına satış yapan ve gönderilerinin taşınması için bizi tercih eden satıcılara taşıma hizmetinin yanı sıra ücretsiz mikro ihracat desteği sağlamaktayız. Micro ticaret yapan firmalara uluslararası taşımacılık yasalarıyla ve prosedürleriyle ilgili bilgiler vermekte, kargo gönderme sürecinin başından sonuna kadar süreci detaylı anlatmaktayız. Bunun yanı sıra ürünlerin alıcıya sağlam ve uygun fiyatlarla ulaşması için nasıl paketlenmesi gerektiği, taşıma evraklarının nasıl doldurulması gerektiğiyle ilgili bilgiler vermekteyiz. Aynı zamanda mikro ihracat işlemleri sonucunda taşımacılık hizmeti için bizimle düzenli olarak çalışmaya karar veren e- ticaret satıcılarına taşımacılık hizmetlerimizde kendilerine özel hazırlanan uygun fiyat avantajlarından yararlanmalarını sağlamaktayız.


Mikro İhracat Nedir?


Mikro ihracat, son yıllarda hayatımıza girmiş olan ve geleceği oldukça parlak olan bir yurtdışına açılma sürecedir. Dünya artık küresel bir yer, bilişim ve teknolojinin gelişmesiyle sanal ortamlarda sınırlar ortadan kalkmış durumda. E-ticaret sitelerinde sanal mağazası olan herkes mikro ihracat yapabilir. Net olarak mikro ihracat; ürün ağırlığının en fazla 300 KG, ürün bedelinin ise en fazla 15.000 £’a kadar olan ürünlerin yurtdışına satışının yapılmasıdır. E-ticaret satışlarının yaygınlaşmasıyla yenidünya düzeninin hayatımıza sokmuş olduğu bir kavramdır. Micro ihracat uygulanabilir prosedürlerinin olmasıyla ülkemizde de yaygın olarak yapılan bir eylemdir. Micro ihracat yapanlar için en önemli detay çözüm odaklı ve işini profesyonelce ve uygun fiyatlarla yapan taşımacılık şirketi ile çalışmaktır.


Mikro İhracat Nasıl Yapılır?


E-ticaret mağazasından ya da işletmeniz üzerinden yurtdışına sattığınız ağırlığı maksimum 30 kg, bedeli maksimum 15.000 EUR olan ürünleriniz için Elektronik Ticaret Gümrük Beyanı oluşturularak mikro ihracat yapılabilir. Micro ihracatta standart ihracatın aksine gümrükten herhangi bir belge, ya da gümrük müşavirliği hizmeti almanıza gerek yoktur. Elektronik Ticaret Gümrük Beyanı (ETGB) sattığınız ürünlerin yurtdışındaki alıcısına teslim etmek üzere anlaştığınız hızlı kargo hizmeti veren taşımacılık şirketi tarafından oluşturulmaktadır. Bu sebeple taşımacılık şirketleri aynı zamanda mikro ihracat yapanların çözüm ortağıdır. Bu sebeple mikro ihracat işiyle uğraşanların profesyonel bir taşımacılık firmasıyla çalışması son derece önemlidir. Micro ihracatın temel hedefi küçük işletmelerin ihracat masraflarını azaltarak ihracat yapmalarına imkan sağlamaktır. İşletmeler tarafından yurtdışına gönderilen ürünlerin mikro ihracat kapsamına girmesi için mutlaka faturası ile birlikte gönderilmesi ve ürünün karşı tarafa bedel karşılığında satılmış olması gerekir. İşletmenin bakım, tamir amaçla yollayıp tekrar kendisine geri dönecek olan ürünleri mikro ihracat olarak sayılmamaktadır.


Micro ihracat yurtdışına satışı yapılan ürünün kargo şirketi aracılığıyla alıcısına teslim edilme sürecini kapsamaktadır. Micro ihracatta Elektronik Ticaret Gümrük Beyanı kargo şirketi tarafından oluşturulmaktadır. Kargo şirketinin bu belgeyi çıkarabilmesi için çeşitli evraklar doldurmanız gerekmektedir. Turkbox gibi bazı yurtdışı kargo firmaları bu evrakların doldurulmasında gerekli desteği sağlamaktadır. Bu sebeple mikro ihracatta en önemli detay kesinlikle çalıştığınız kargo firmasıdır. EGTB için gerekli evraklar:


  • Micro ihracat gönderi bilgi formu
  • Dolaylı temsil yetki belgesi
  • İngilizce fatura ya da proforma
  • Maliye onaylı Türkçe fatura
  • ATR belgesi
  • Konşimento kopyası


Evraklar tamamlandıktan sonra kargo firmasının oluşturacağı EGTB ile ürünlerinizi alıcısına sorunsuz bir şekilde ulaştırabilirsiniz.


Yurtdışına Hediye Nasıl Gönderilir?


Yurtdışında yaşayan yakınlarınıza, sevdiklerinize ya da birlikte iş yürüttüğünüz çalışma arkadaşlarınıza çeşitli özel günlerde hediye göndermek isteyebilirsiniz. Bu ince davranışınızın amacına tam anlamıyla ulaşabilmesi için seçiğiniz kargo firması çok önemlidir. Kargo firmaları arasında sadece gönderi taşıma fiyatlarına bakarak firma seçerseniz ne yazık ki gönderinizin teslimi günler hatta haftalarca sürebilir, en kötüsü de göndermek istediğiniz hediyeleriniz taşıma esnasında kaybolabilir. Bu tarz trajik durumları yaşamamak için hediyelerinizi Turkbox’a emanet ettiğinizde sadece birkaç gün içerisinde sağlam bir şekilde alıcılarına teslim edilmektedir. Üstelik uygun fiyat seçenekleriyle. Bunun için yapmanız gereken tek şey https://www.turkbox.com.tr/ internet sitemize girerek kargo gönderme sürecinizi online olarak başlatmak olacaktır. Sistemimiz paketinizi göndermek istediğiniz ülkeyi seçip paketin ağırlığını girdiğinizde otomatik olarak kargo fiyatını hesaplamaktadır. Sisteme girişinizi yapıp kargo bedelini banka kartı ya da kredi kartınızla ödediğinize gelen gönderi koduyla en yakın yurtiçi kargo şubesinden ücretsiz olarak paketinizi bize ulaştırabilirsiniz. Paketiniz bize ulaştığında depolarda bekletilmeden alıcısına ulaştırılmak üzere yola çıkarılmaktadır.

whatsapp