Telefon: +90 850 303 99 25

Mail: info@turkbox.com.tr

Fedex Yurtdışı Kargo Takip

Fedex Yurtdışı Kargo Takip

 

Fedex Kargo takibi nasıl yapılır?

 

Gönderinizi fedex.com adresinden çevrimiçi olarak takip edebilirsiniz. FedEx® Mobile Uygulamasını indirin ve hareket halindeyken paketinizin nerede olduğu hakkında güncel bilgiler alın. Kullanıcı kimliğiniz ve parolanızla FedEx® Tracking'te oturum açın.

FedEx paketinizin nerede olduğunu bilmeniz gereken tek şey bir takip numarası veya referans numarasıdır. Gönderiyi bir FedEx Office sipariş numarasını veya teslimat bildiriminizdeki numarayı kullanarak da takip edebilirsiniz.

Paketinizin şu anda nerede olduğunu görmek için aşağıdaki seçeneklerden birini kullanın:

  • Gönderinizi fedex.com adresinden veya Turkbox.com.tr sitesinden çevrimiçi olarak takip edebilirsiniz.
  • FedEx® Mobile Uygulamasını indirin ve hareket halindeyken paketinizin nerede olduğu hakkında güncel bilgiler alın.
  • Kullanıcı kimliğiniz ve parolanızla FedEx® Tracking'te oturum açın

Gönderi numarası genellikle FedEx faturasında da bulunabilir veya müşteri yardım hattından talep edilebilir.

 

Fedex Kargo Fiyatları ne kadar?

 

20 kilogramın üzerindeki paketler daha da pahalı hale geliyor. Fiyat artışlarının nedenleri, artan ulaşım ve personel maliyetleri ile altyapı genişletmesidir. FedEx ayrıca Ocak 2022'den itibaren özellikle işletmeler için fiyatlarını çoğunlukla yüzde 6 ila 8 arasında arttırmıştır. 10kg ve 25kg'a kadar, sırasıyla FedEx 10kg Box ve FedEx 25kg Box için sabit bir ücret uygulanır. Bu ağırlıkların üzerinde her ilave kilogram için bir artış hesaplanır.

Bir teslim alma rezervasyonu yapmanın birkaç yolu vardır: Kayıtlı bir FedEx müşterisiyseniz, bir teslim alma planlamak için FedEx Ship Manager™ kullanılabilir. Kayıtlı bir FedEx müşterisi değilseniz, bir alım planlamak için FedEx Ship Manager™ Lite'ı kullanabilirsiniz. FedEx Express, gönderinizin mümkün olan en kısa sürede teslim edilmesini sağlamak için harç ve vergileri sizin için dosyalayabilir. Bu, gümrük hizmetleri için ek ücretlerimizin bir parçasını oluşturan bir ek ücret veya sabit ücret aldığımız anlamına gelir.

  • 5 kg üzeri 10 kg'a kadar 25,00 TL
  • 10 kg üzeri 20 kg'a kadar 30,00 TL
  • 20 kg'ın üzerinde 31,5 kg'a kadar 45,00 TL

 

Fedex Kargo kaç günde gelir?

 

Bir FedEx teslimatı genellikle 2 gün sürer. Yurt dışından ithalat yaparken teslimat süresi 4-5 gün civarında olabiliyor. Özellikle o zaman, FedEx paket takibi ile teslimatınızı takip etmeniz faydalı olabilir. Sabit teslimat süreleri ve gümrükleme ile güvenilir kapıdan kapıya hizmetten faydalanırsınız.

Doğru paketleme, gönderinizin hızlı teslimatı için çok önemli bir faktördür. Bu nedenle, kendi kullanıma hazır kendinden yapışkanlı ambalaj serisi geliştirilmiştir.

Bir gönderiyi kabul etmek için evimde veya ofisimde kimse yoksa ne olur? Teslimat adresinde kimseye ulaşılamıyorsa, sürücünüz bir teslimat bildirimi bırakacaktır. Paketinizin bir mahalle adresine teslim edilip edilmediğini görmek için teslimat bildirimini kontrol edin.  Alternatif olarak, FedEx Express'in siz evde yokken paketinizi güvenli bir yerde saklamasına izin veren imzalı bir makbuz sağlayabilirsiniz. Lütfen tehlikeli mal gönderilerinin alıcının ön kapısına teslim edilemeyeceğini unutmayın. Güvenlik nedeniyle, bu tür bir gönderi, gönderinin fiziksel olarak teslim edilmesini gerektirir.

Pazartesiden Cumaya kadar olan iş günlerinde, kargo şirketleri genellikle gönderiyi sabah 8 ile akşam 6 arasında teslim eder. Kesin süre, sürücünün planladığı tur tarafından düzenlenir. FedEx paketleri, paket gönderisi ek ücret karşılığında Ekspres olarak özel olarak sipariş edilmediği sürece Cumartesi günleri teslim edilmez.

 

 

whatsapp