+90 505 996 02 39
info@turkbox.com.tr
English
BRUNEİ, güney doğu Asya’daki Endonezya yakınlarında yer alan bir ülkedir. BRUNEİ’ yi oluşturan ada Borneo adasıdır. Bu ülkenin toplam yüz ölçümü 5.765 km2’dir. Bu ülke iki adet kara parçasından oluşmaktadır. BRUNEİ günümüzde monarşi rejimiyle yönetilmektedir. Petrol açısından oldukça zengin bir ülke olan bu ülke dünyanın en zengin ülkelerindendir. Türk vatandaşları BRUNEİ Sultanlığına vizesiz gidebilmektedir. Türkiye ile BRUNEİ arasında pasaport ve kargo anlaşması vardır. Fakat iki ülke arasında çok fazla ticaret yapılmamaktadır. 
 
 

Brunei’ye En Ucuz Kargo Nasıl Yollanır? 

 
 
Brunei'ye en ucuz kargo gönderme modelleri Express kargo, genel kargo, hava kargo ve e-kargodur. Express kargo ürünlerin hem hızlı hem de ucuz gönderildiği en çok tercih edilen hizmet modelidir. Genel Kargo da ve hava kargo da ücretler biraz daha ucuz olmaktadır. Fakat teslim süresi biraz daha uzundur. E- kargo modeli ise en ucuz şekilde gönderinin yapıldığı model olabilir. Çünkü e- kargo da %75’lere varan indirimler uygulanmaktadır. E- kargo da otomatik olarak %10 indirim vardır. Diğer indirimlerden, kuponlardan ve ayrıcalıklardan da faydalanılabilir.  
 
 

Brunei’ye En Hızlı Kargo Hangisi?

 
 
BRUNEİ en hızlı şekilde teslimat yapan firmalardan biri TURKBOX firmasıdır. Kargo teslimatının hızlı olabilmesi için en kısa rota belirlenmektedir. Ayrıca en hızlı şekilde teslimat yapan, fazla meşgul olmayan hava alanlarıyla anlaşma yapılmaktadır. Türkiye’deki birçok hava alanı uluslararası niteliktedir. Ayrıca bu limanlarda ticaret ve nakliye için gereken bölümler ayarlanmıştır. 
 
 

Brunei’ye Kargo Kaç Günde Gider? 

 
 
Türkiye’den bu ülkeye kargo gönderme süresi bazı durumlarda 1 hafta olmaktadır. Kötü hava şartları ve sistemsel hatalar süreyi uzatmaktadır. Ayrıca müşteri tarafından yapılan hatalarda süreyi uzatabilir. Normalde teslim süresi 3- 4 gün civarındadır. Bu süre iş günleri içerisinde geçerli olan süredir. BRUNEİ Sultanlığına deniz yoluyla mikro ihracat ürünleri 1 hafta ile 10 gün arasında bir sürede teslim edilmektedir. 
 
 

Türkiye’den Brunei’ye Kargo Ücreti Ne Kadardır? 

 
 
Türkiye’den BRUNEİ ülkesine 0.5 kilo ağırlığında, 25 cm uzunluğunda, 25 cm genişliğinde ve 25 cm yüksekliğindeki ürünler 162 Euro’ya gönderilmektedir. Online kargo ve Express kargo kategorilerinde ücret 100 Euro’ya kadar düşebilir. Fakat bunun için bazı şartlar vardır.  Özellikle düzenli olarak ürün gönderenlerin ücretleri çok daha düşük olmaktadır. BRUNEİ ülkesine 1 kiloluk ürünler 185 Euro’ya gönderilebilir. 5 kilo civarındaki ürünlerin ücretleri 275 Euro’yu geçer. Bu ülkeye 20 kiloluk ürün göndermenin maliyeti 450 Euro’dur. 
 
 

Brunei Kargo Ücreti Nasıl Hesaplanır?

BRUNEİ, Türkiye’ye oldukça uzak olmasına rağmen bu ülkeye kargo ücretleri ortalama fiyatlardır. Ücretler Endonezya’ya kargo göndermek ile hemen hemen aynıdır. BRUNEİ bir ada ülkesi olduğu için buraya deniz yoluyla mal gönderimi sıklıkla yapılmaktadır. Endonezya’dan BRUNEİ’ye kargo gönderimi aynı gün içinde yapılabilir. Ücret hesaplaması için geliştirilen formül bütün hizmet modellerinde kullanılır.
 
 

Brunei’den Türkiye’ye Kargo Fiyatları Ne Kadardır? 

 
 
BRUNEİ ülkesinden Türkiye’ye evrak göndermek isteyen biri şahsi olarak evrak gönderme işleminin karşılığında 15 Euro değerinde bir ödeme yapmalıdır. 1 kiloluk ürün göndermek isteyen biri ise 200 Euro karşılığında gönderim yapabilir. BRUNEİ’ den Türkiye’ye ürün göndermek isteyen biri herhangi bir kargo şubesinden gönderim yapabilir. Fakat bazı ürünler sadece genel merkezden gönderilebilmektedir. 
 
 

Brunei’ye Evrak Gönderimi Nasıl Yapılır?

 
 
Türkiye’den BRUNEİ ülkesine evrak gönderimi birçok kategori ile yapılabilir. Evrak gönderme kategorileri diğer hizmet modellerinden farklıdır. Bu kategoriler diğerlerinden daha özel ve güvenli kategorilerdir. 
 
 

Brunei’ye Gönderilmesi Yasak Ürünler Nelerdir? 

 
 
BRUNEİ ülkesine gönderilmesi yasak ürünler deniz ve hava yolunda hemen hemen aynıdır. Bu ülkeye gönderilmesi yasaklı olarak belirlenmiş ürünler hap, batarya, motorlu taşıtlar, içki, sigara, çakmak, bıçak, balta, tohum, bitki, yiyecek- içecek ve bisiklet gibi şeylerdir. 
 
 

Brunei Kargo Takip Nasıl Yapılır? 

 
 
BRUNEİ kargo takibi internet üzerinden yapılmaktadır. Yurtdışı kargo takip ürünle ilgili bütün bilgiler görüntülenebilir. Kargo takibi her kategoride uygulanan bir hizmettir.