+90 505 996 02 39
info@turkbox.com.tr
English

Günümüzde ticaret anlayışı oldukça farklılaşmıştır. Eskisi gibi insanlar o mağaza senin bu mağaza benim gezerek alışveriş yapmamaktadırlar. İnsanların alışveriş alışkanlıkları köklü bir şekilde değişime uğramıştır. İnsanlar tüm ihtiyaçlarını internet olan her yerden temin edebilmektedirler. Bu da alışverişte bölge, ülke sınırlarının kalkmasına sebep olmuştur. Kısacası ticaretin globalleşmesiyle insanlar bulundukları ülkeden dünyanın dört bir köşesine satış ve aynı şekilde alış yapma imkanına sahip oldular. 2023 itibariyle Etsy Kargo Ücreti 6.99 Eu dan başlayan fiyatlarla www.turkbox.com.tr 'de. Zahmetsizce kargo gönderimi yapmak ve ayrınıtılı bilgi almak için bize ulaşabilirsiniz.

 

E-ticaret aracılığıyla yapılan satışlarda ticaret ile uğraşanlar global alışveriş sitelerine satış mağazası açarak buradan satmak istedikleri ürünleri satışa çıkarabilmekte. Bir sanal alışveriş platformu olan Etsy'de bahsettiğimiz global alışveriş sitelerinden biri. Etsy'de satış yapabilmek için sitenin satış prosedürlerini kabul etmeniz gerekmekte.

 

Etsy'e Kargo Gönderimi

 

Etsy'nin en önemli prosedürü elbette ürünlerin alıcıya zamanında ulaştırılması ile ilgili olan kısımlar. Etsy'de satış mağazası açtığınızda alıcı dünyanın neresinde olursa olsun sistemde vaat edilen sürede ürünün alıcıya ulaşması gerekmekte. Bunun için de e- ticaret işi yapanlar dünya çapında popüler olan sanal alışveriş sitelerinde mağaza açtıklarında tüm bu detayları önceden planlamak durumundadırlar. İlk satış işlemi henüz gerçekleşmeden Türkiye üzerinden satış yapan satıcı yurtdışı gönderilerini nasıl gönderebileceğini, hangi yurtdışı kargo taşıma şirketini kullanacağını, firmanın teslimat sürelerini, fiyatlandırmanın nasıl yapılacağını, gönderinin alıcıya ulaşana kadar nasıl süreçlerden geçmesi gerektiğini planlamalı, ayrıntılı hesaplamalar yapmalıdır.

 

Gönderi sürecinin uzaması gibi durumlarda satıcının o sistem üzerinden ticari itibarının sarsılması riski vardır. Bu riski almamak adına e-ticarette en önemli noktanın en az ürün satışı kadar ürünün kargolama aşaması olduğu da unutulmamalıdır. Etsy'e Türkiye'den kargo gönderimi için TurkBox olarak bu noktada gereken tüm ihtiyaçlarınıza çözüm üretiyoruz.

 

Etsy’e Türkiye’den Ürün Gönderimi

 

Etsy’den mağaza açtığınızda alıcıya ürünün kargo ile gönderilme süreçleriyle ilgili tüm prosedürleri kabul etmiş oluyorsunuz. Bu prosedürlerden en önemlisi elbette teslimatın süresidir. Etsy’de sanal mağaza açmış Türk satıcı, satış işlemi gerçekleştikten sonra satılan ürünü Etsy’e değil direk olarak alıcının adresine göndermekle yükümlüdür. Bunun için satıcı firma henüz satış yapmadan kargo gönderme ile ilgili tüm detayları önceden netleştirmelidir. Çünkü satış gerçekleştikten sonra satılan ürünün belirlenen sürede alıcıya ulaştırılması gerekmektedir. Genelde Türkiye’den yurtdışına satış yapan sanal mağaza sahipleri siparişlerini PTT kargo aracılığıyla göndermeyi tercih ederler.

 

Ancak PTT kargonun 10 gün ila 14 gün arasında süren teslimat süresiyle ki bu süreç daha da uzayabilmektedir. Ne yazık ki hem alıcılarına hem Etsy’e mahcup olmaktadırlar. Buna paralele olarak da Etsy’de açtıkları sanal mağaza üzerinden itibar kaybı yaşamaktadırlar. Tabi burada satıcı firmanın PTT kargoyu tercih etmede en önemli sebebi tamamen ekonomik olması ile ilgilidir. Ancak sanal satışlarda satış performansınız ürünün zamanında alıcıya teslim edilmesinden doğrudan etkilenmektedir. Yani bir yerden karlılığınızı arttırdığınızı düşünürken diğer taraftan müşteri kaybı yaşayarak zarar etmiş olursunuz.

 

Etsy’de Satış Yapanlar İçin Kargo Çözümü

 

Etsy’de sanal mağazanızı açmaya karar verdiniz ya da açtınız. Etsy’de satışa koyduğunuz ürünün alıcısı dünyanın dört bir köşesinde ikamet eden biri olabilir. Yani burada esas olan satış yapmanız kadar sattınız ürünlerin alıcıya ulaştırabilme kabiliyetidir aynı zamanda. Çünkü satış yapmak kadar ürünleri zamanında alıcısına ulaştırmak da e- ticaretin temel prensiplerindendir. Bu sebeple Etsy’de sanal mağaza açan Türk satıcıların bu süreci sağlıklı sürdürebilmeleri için kargolarını zamanında, ekonomik fiyatlarla güvenilir şekilde dünyanın dört bir yanına taşıyabilecek çözüm ortağına ihtiyacı vardır.

 

Satıcı firma tüm bu detayları henüz satış yapmaya başlamadan önce netleştirmeli çalışacağı kargo şirketine karar vermeli kargo şirketi ile gerekli anlaşmaları ve görüşmeleri yapmalıdır. E-ticaret satışı ile uğraşan satıcı, çözüm ortağı olacak kargo şirketini itinayla seçmelidir. Satıcı, kargo şirketini seçerken fiyat araştırması yapmalı ancak sadece fiyata göre seçim asla yapmamalıdır. Burada satıcının dikkat etmesi gereken en önemli konu kargonun teslim süresidir. Çünkü satıcının satışlarında süreklilik sağlaması bu kriter ile doğrudan bağlantılıdır. Bu sebeple kargo firmasının ürünleri uygun fiyatla zamanında ve teslim aldığı şekilde alıcıya ulaştırması son derece önemlidir. Satıcı gerekli araştırmaları ve görüşmeleri yaptıktan sonra kendisine çözüm ortağı olacak kargo şirketini belirlemelidir. Satıcının kargo şirketine duyduğu güven çok önemlidir. Aynı zamanda kargo şirketinin de bu güvene bağlı kalabilecek, kurumsal ve prensip sahibi olması gereklidir.

 

TurkBox İle Etsy’e Türkiye’den Kargo Gönderimi

 

TurkBox ailesi olarak e-ticaret yapanların sattıkları ürünlerin zamanında teslim edilmesinin ne kadar önemli olduğunun farkında ve bilincindeyiz. Bu konuda profesyonel ve kurumsal çalışma prensibimizle e- satıcıların çözüm ortağa olmaya hazırız. Kaliteli hizmeti uygun fiyat seçenekleriyle e- satıcılarla buluşturmak için tüm imkanlarımızı kullanmaktayız. E ticaret işi ile uğraşanlara ücretsiz mikro ihracat desteği vermekteyiz. Turkbox ailesi olarak, e- satıcıların halinden anlayarak sorunlarına her zaman çözüm üreterek, kesintisiz iletişim desteği sağlamaktayız.

 

Turkbox ile Etsy’e Türkiye’den kargo gönderimi yapmak isteyen satıcılara sürecin başından tamamlanmasına kadar destek olmakta beyan ettiğimiz tarihlerde alıcılara paketlerini teslim etmekteyiz. Teslimat sırasında alıcı tarafından kabul edilmeyen ya da herhangi bir sebeple teslim edilemeyen ürünlerinizi aldığımız şekilde geri getirerek size teslim etmekteyiz. Çözüm odaklı, profesyonel, güvenilir, hızlı ve ekonomik bir kargo şirketi arayışındaysanız https://www.turkbox.com.tr/ internet sitemiz aracılığıyla bizi yakından tanıyabilir, online danışma hattımızdan ya da whatsapp iletişim hattımızdan bizimle iletişime geçebilirsiniz. Kafanıza takılan her konuda müşteri temsilcilerimizden ücretsiz olarak destek alabilir size özel fiyat seçeneklerimiz ile ilgili bilgi edinebilirsiniz. Bunun yanı sıra gönderinizin nasıl paketlenmesi gerektiği, hazırlanan gönderilerinizin tarafımıza nasıl teslim edilmesi ile ilgili tüm detaylı görüşebilirsiniz. Turkbox ailesine katılarak, müşterilerinize zamanında, sorunsuz teslimat konforunu yaşatırken kendinizde hızlı teslimatınızla ilgili övgüleri kabul edebilirsiniz.