Telefon: +90 850 303 99 25

Mail: info@turkbox.com.tr

Belçika’ya Kargo Nasıl Gönderilir?

Belçika’ya Kargo Nasıl Gönderilir?

Belçika’ya kargo gönderebilmek için birçok firma vardır. Türkiye’deki kargo firmaları Avrupa Birliği standartlarına uyuyorlarsa bu ülkelere kargo gönderebileler. AB standartların ürünlerin güvenliği ve düzenli olmak çok önemlidir. Bu şartları karşılayan firmalar AB ülkelerine kargo gönderirler. Eğer ilgili ülkenin zaten kargo firmasına ihtiyacı varsa anlaşma sağlanması daha kolaydır. Ülkenin ticaret hacmi artmışsa daha çok firmaya ihtiyaç duyar. Bu yüzden kurallar biraz daha gevşetilir. Kargo gönderme işlemlerini hızlandırabilmek için her türlü kolaylık yapılmaya çalışılmıştır.
 
 

Belçika’ya En Ucuz Kargo Nasıl Gönderilir?

 
 
Belçika’ya en ucuz kargo göndermek için TURKBOX tarzında firmalar tercih edilebilir. Diğer yandan mutlaka hava yolu tercih edilmelidir. Belçika’ya kara yolu ya da deniz yoluyla da kargo gönderilebilir. Deniz yoluyla giden kargolar anlaşmalı olan limanlara ulaştırılır. Kara yolunda ise tırlar kullanılarak birkaç haftada gönderim yapılır. Kargoculuk için her şirketin birden fazla merkezi bulunmaktadır. Bunlar genel merkez yurt içi ve yurt dışı alıp verme merkezi gibi yerlerdir. 
 
 

Belçika’ya En Hızlı Kargo Hangisi?

 
 
Belçika’ya Türkiye’den kalkan kargo uçakları 3.5 saat gibi bir sürede ilkeye ulaşırlar. Ulaşım yolu bu kadar kısa olduğu için teslim süresi de oldukça kısadır. Belçika’ya kargo göndermek diğer AB ülkelerine göre daha ucuzdur. Bu durumda Belçika’ya ihracata teşvik etmektedir. Hoş geldin indirimi tarzında indirimlerle ücretler azalmaktadır. 
 
 

Belçika’ya Kargo Kaç Günde Gider?

 
 
Belçika’ya uçak yolu ve Express kargo ile gönderim süresi 1 iş günü ya da 3 günüdür. Ürün Pazar günü teslim alınmışsa süre 1 gün daha uzar. Kara yoluyla kargo göndermek çok az kullanılan bir yoldur. Çünkü bu yolda tırlar geçtikleri her ülkede pasaport kontrolüne girerler ve süre uzar. Diğer yandan her ülkede ürünler için vergi verdiklerinden ücretlerde artar. 
 
 

Türkiye’den Belçika’ya Kargo Ücreti Ne Kadardır?

 
 
Belçika’ya kargo göndermek oldukça ucuzdur. Normalde 11 Euro gibi ücretlere yalnızca evrak gönderebilirken Belçika’ya bu fiyatlarla 0.5 kiloluk ürün gönderilebilir. Tabi ki ürünün genişliğinin normal boyutlarda olmadı gerekir. Bu ücretler firmadan firmaya değiştiği için 40 Euro gibi ücretlere ulaşabilir. 0.5 kilo ağırlığında normalden biraz geniş ürünler ortalama 16 Euro gibi ücretlere gönderilebilir. Evrak gönderme ücreti ise ortalama olarak yalnızca 6 Euro’dur. 
 
 

Belçika'ya Kargo Ücreti Nasıl Hesaplanır?

 
 
Kargo ücreti hesaplaması dünyanın her yerinde aynıdır. Ücret hesaplama formülü sistemlere yüklenmiştir. Bu yüzden kağıt kalemle hesap yapmaya gerek kalmadan çok kolay bir şekilde ücret belirlenir. Kargo sistemleri ağırlık ve genişlik hesabına göre fiyat belirlemektedirler. Eğer normalin çok uzağında değerler yazılırsa sistem fiyat çıkaramaz ve ücret özel olarak hesaplanır.
 
 

Belçika’dan Türkiye’ye Kargo Fiyatları Ne Kadardır?

 
 
Belçika’dan Türkiye’ye kargo gönderimi yapan pek çok uluslararası şirket olduğu gibi yerli Belçika firmaları da vardır. Belçika’daki yerli firmalardan ülkemize pek çok ürünün nakliyesi yapılabilir. Fakat göndermeyi reddettikleri ürünlerde vardır. Bu ürünler yasaklı ürün kategorisindeki ürünlerdir. Kargoculukta herhangi bir birliğe üye olan ülkelere kargo göndermek çok daha kolaydır. 
 
 

Belçika’ya Evrak Gönderimi Nasıl Yapılır?

 
 
Belçika’ya evrak göndermek oldukça ucuzdur. TURKBOX gibi bazı kargo firmaları belirli ülkelere gidecek kargolar için özel indirimler yapmaktadırlar. Amerika ve Belçika gibi ülkeler bunlardan biridir. Bu indirimlerle normalde 15 Euro’ya gidecek ürünler 7 Euro’ya gönderilir. Evrak gönderimi yapabilmek için bazı firmalar evrakta ne yazdığını sormaktadırlar. Bunun nedeni önemli birini tehdit edebilecek bilgiler içerip içermediğini öğrenmektir. Böyle bir durum yoksa fotoğraf, belge, davetiye ve şirket arasında mektup gibi birçok evrakın gönderimi yapılır. Evraklar özel ve hassas kategoriye giren ürünlerdir. Bu yüzden nasıl paketlendiği çok önemlidir. 
 
 

Belçika’ya Gönderilmesi Yasak Ürünler Nelerdir?

 
 
Belçika’ya gönderilmesi yasak ürünler ulaşım yollarına göre bazen değişebilir. Yani ağırlık gibi nedenlerden ötürü kargo uçaklarıyla gönderilemeyen ürünler yük gemileriyle gönderilebilir. Bunun dışında her yolda ve her gönderim modelinde gönderilmesi yasak olan ürünlerde vardır. Bu ürünler silah, kolonya, deterjan, çamaşır suyu, motor, elektrikli bisiklet, normal bisiklet, orijinal olmayan taklit ürünler, antika ürünler, kaçakçılık ve hırsızlık malları gibi şeylerdir. 
 
 

Belçika Kargo Takip Nasıl Yapılır?

 
 
Belçika’ya gönderilen kargoların takibi internet ortamından gönderi takip ve yurt dışı kargo takip gibi bölümlerden yapılabilir. Bu bölümler müşterinin daha kolay ve daha hızlı bir şekilde ürünü hakkında bilgi almasını sağlar. Ve bilgi almak için firmayı aramaya gerek kalmaz. 

whatsapp