+90 505 996 02 39
info@turkbox.com.tr
English

Arjantin’e kargo göndermek için bazı şirketler ve siteler vardır. Kargo gönderimi sağlayan bu siteler Amerikalı kargo şirketleri ile anlaşma halindedirler. Kendilerine gelen siparişleri bu şirketlere ileterek 2 günde kargo gönderimi yaparlar. Ancak bu sitelerde komisyon ve aracılık aktif oldukları için ücretleri daha fazla olur. Aynı şekilde Arjantin’de de kargo gönderimi sağlayan ve çeşitli şirketler ile anlaşmaları bulunan sitelerde vardır.

 

Arjantin Kargo Ücreti Nasıl Hesaplanır?

 

Arjantin kargo ücreti hesaplamasında önemli olan ürünün net ağırlığını hesaplamaktır. Net ağırlığı hesaplamak için de her ülke de kullanılan bir yöntem vardır. Bu yöntemde öncelikle ürün kantara konarak ağırlığına bakılır. Daha sonra ürünün yüksekliği, boyu ve genişliği hesaplanarak bu değerler birbirleriyle çarpılır. Çarpılan değerlerden elde edilen sonuç 5000’e bölünür. Böylelikle ürünün net ağırlığı bulunmuş olur.

 

Arjantin’e En Ucuz Kargo Nasıl Yollanır?

 

Arjantin geçtiğimiz yıllarda büyük ekonomik sorunlarla mücadele etmişti. Ülkede oluşan ekonomik kriz pek çok firmanın batmasına neden olmuştu. Bu doğrultuda ülkemiz tarafından Arjantin’de yapılan yatırımlarda geri çekilmiş ve ortaklıklar zayıflamıştı. Bu nedenlerden ötürü o dönemlerde kargo ücretleri çok yüksek rakamlara ulaşmıştır.

 

En Hızlı Kargo Hangisi?

 

Arjantin’e en hızlı şekilde kargo göndermek için hava yolu tercih edilmelidir. TURKBOX firması müşterilerine hızlı, güvenilir ve garantili kargo hizmeti sunan bir firmadır. Bu firma ile kısa sürede kargo gönderimi yapılabilir.

 

Arjantin’e Kargo Kaç Günde Gider?

 

Arjantin’e kargo ulaştırma süresi hizmetlere göre değişmektedir. Express kargo ile gönderilen paketler 4 iş gününde sahiplerine ulaştırılabilir. Hava kargo modelinde bu süre en az 6 gündür. Deniz yolu ile ihracat mâlı ve kargo göndermek yaklaşık olarak 2 haftadır.

 

Kargo Ücreti Ne Kadardır?

 

Türkiye’den Arjantin’e kargo gönderme ücreti döviz kuruna bağlı olmak üzere farklılık göstermektedir.. En küçük paketler için ücretler 2022 yılında 16 Euro’dan başlar. Bu fiyatlardan başlayan ücretler 1 kiloluk ürünlerde ortalama 30 Euro’dur. Kargo ücreti hesaplamasında önemli olan şeylerden biri gönderim modelidir. Ya da ürünün genel kargo ya da özel kargo olarak gönderilmesi de ücreti etkiler.

 

Arjantin’den Türkiye’ye Kargo Fiyatları Ne Kadardır?

 

Arjantin’den Türkiye’ye kargo fiyatları 2 yıl önceki duruma göre daha ucuz karşılanmaktadır. Arjantin’den Türkiye’ye 5 kiloluk bir ürün gönderimi 180 Euro civarındadır. Arjantin’den Türkiye’ye kaç vesait de kargo gönderileceği de ücreti etkiler. Örneğin gemi ile kargo gönderilmişse ve gemi İspanya açıklarında mola vermişse mola verdiği limanda vergi vereceği için ücret artar. Bu tarz durumlar önceden belirlenmektedir ve ani olarak gelişmemektedir.

 

Arjantin’e Evrak Gönderimi Nasıl Yapılır?

 

Arjantin’e evrak gönderilirken evraklar zarfın içine yerleştirilerek gönderilir. Dosya ya da belge olarak evrak göndermek de mümkündür. Ancak evrakları bir paket olarak yani kutunun içinde göndermek mümkün değildir. Etsy kargo firmaları arasında Turkbox yer almaktadır.

 

Gönderilmesi Yasak Ürünler

 

Arjantin’e gönderilmesi yasak ürünlerden bazıları şunlardır. Çalışır durumda bilgisayar, televizyon, çamaşır makinesi, bulaşık makinesi, akıllı telefon, sim kartlı telefon, motor, bisiklet, elektrikli bisiklet, havuç, salatalık, ekmek, havai fişek, silah, bomba, bazı parti malzemeleri, balık yağı, hayvan derisi, kürk, kolonya, yanıcı ürün, patlayıcı ürün, yakıcı ürün, deterjan, çamaşır suyu, üzüm, patates, tereyağı, orijinal olmayan ürünler ve araç motorudur.

 

Kargo Takip Nasıl Yapılır?

 

Arjantin kargo takibi ürünlerin güvenliği için önem taşımaktadır. Kargo takibi için sipariş numarasını, kargo takip numarasını ve müşteri bilgilerini girmek gerekir.