Telefon: +90 850 303 99 25

Mail: info@turkbox.com.tr

Zambiya’ya Kargo Nasıl Gönderilir?

Zambiya’ya Kargo Nasıl Gönderilir?

Zambiya’ya Türkiye’den gönderilen kargolar öncelikle birçok kargo şirketinin sistemine göre İstanbul’da toplanmaktadır. İstanbul’da toplanan kargoların Zambiya’ya gönderimi sağlandığı zaman öncelikle Zambiya’nın başkenti Lusaka’da toplanır. Burada toplanan kargolar gitmesi gereken şehirlere ulaştırılır. Kargolar başkente gelmeden önce Zambiya’nın yurt dışı alıp verme ofisinde toplanmaktadırlar. Bütün kargo şirketleri bu ofislere sahiptir.

 

Zambiya Kargo Ücreti Nasıl Hesaplanır?

 

Zambiya’ya gönderilen kargoların ücret hesaplaması şu şekilde yapılır. Kargonun en, boy ve yükseklik değerleri birbirleriyle çarpılır. Daha sonra çıkan sonuç 5000’e bölünür. Yurt içindeki kargo işlemleri içinde çıkan sonuç 3000’e bölünmektedir. Hesaplama örneği olarak 50 cm eni olan, boyu 60 cm olan ve yüksekliği de 80 cm olan ürünün değerleri birbirleriyle çarpılır ve 5000’e bölünür.

 

Zambiya’ya En Ucuz Kargo Nasıl Yollanır?

 

Zambiya’ya en ucuz şekilde kargo gönderebilmek için kargo gönderiminde tercih edilecek firmanın mutlaka kargonun gideceği yerde yurt dışı alıp verme ofisi olması gerekir. Eğer kargo firmasının Zambiya’da böyle bir merkezi yoksa Zambiya ülkesinin yurt dışı alıp verme ofisiyle anlaşması bulunması gerekir. Yoksa gönderim ücreti çok daha artacaktır. TURKBOX gibi pek çok firmanın yurt dışı alıp verme ofisi bulunur. ETSY KARGO ile kargolarınızı güvene alın.

 

Zambiya’ya En Hızlı Kargo Hangisi?

 

Zambiya’ya en hızlı kargo şirketi olan TURKBOX, müşterilerine sunduğu e- kargo, Express hava yolları ve Express kurye gibi hizmetlerle gönderilen kargoları 4 günde sahibine ulaştırmaktadır. Zambiya’ya gönderilecek kargoların süresini uzatan etkenlerden biride alıcı ödemeli kargo işlemidir. Alıcı ödemeli kargo da eğer alıcı ödemeyi yapmazsa işlem iptal edilebilir veya çok daha uzayabilir.

 

Zambiya’ya Kargo Kaç Günde Gider?

 

Zambiya’ya gönderilen kargolar Express hava yolu ile gönderilirse 4 günde alıcıya ulaşabilir. Ancak hava kargo yöntemiyle gönderilirse süre çok daha uzayabilir. Express kargo hizmeti ağırlığı 30 kiloyu geçmeyen ürünler için uygulanır. Bu iki kategorinin de ücret tarifesi birbirinden farklıdır.

 

Türkiye’den Zambiya’ya Kargo Ücreti Ne Kadardır?

 

Türkiye’den Zambiya’ya en küçük paket olan zarf ile kargo gönderiminde ücret 10 Euro’dur. Onun dışında kilogram başına ücretler çoğu Afrika ülkesiyle aynıdır. 2022 yılında ücretler şu şekildedir;

0.5 kilo: 90 Euro

10 kilo:  235 Euro

20 kilo: 330 Euro

Hoş geldin indirimi ya da yılbaşı özel tarife gibi şeylerde ücretler düşebilmektedir. Fiyat belirlemedeki en önemli etken paketin kapladığı hacimsel alandır.

 

Zambiya’dan Türkiye’ye Kargo Fiyatları Ne Kadardır?

 

Zambiya’dan Türkiye’ye kargo fiyatları en az 32,6 Euro’dan başlamaktadır. Fiyat tarifesi her 500 gramda bir artmaktadır. Belirli bir kiloyu geçen ürünler ise kargo olarak gönderilemez. Ancak mikro ihracat yöntemiyle gönderilebilir. Zambiya’dan Türkiye’ye kargo ücretlerinde 30 kilonun üzerindeki ürünler için farklı tarifeler uygulanır.

 

Zambiya’ya Evrak Gönderimi Nasıl Yapılır?

 

Zambiya’ya evrak gönderimi yapabilmek için belgeler olabildiğince küçük zarflara konmalıdır. Paketin boyu büyüdükçe fiyat artmaktadır. Gönderilen evrakların ücretleri 10 Euro’dur. Evraklar hassas kargo kategorisine girmektedir. Zambiya'ya kargo nasıl gönderilir? sorunuzun cevabı makalenin içerisinde yer alıyor.

 

Zambiya’ya Gönderilmesi Yasak Ürünler Nelerdir?

 

Zambiya ülkesine gönderilmesi yasak ürünler;

Domuz                                                              Kimyasal Madde

Sığır                                                                    Havai Fişek

Dondurulmuş Tavuk                                    Cerrahi Maske

Silah                                                                   Ölü Hayvan

Bomba                                                              Bozulabilir Ürünler

 

Zambiya Kargo Takip Nasıl Yapılır?

 

Zambiya kargo takibinde ürünün hangi ülkede ve hangi şehirde olduğu, gümrüğe ulaşıp ulaşamadığı ve gümrükten geçip geçemediği, Zambiya’nın yurt dışı alıp verme ofisine ulaşıp ulaşamadığı ve ilgili adrese varıp varamadığı öğrenilebilir. Bütün bu işlemler internet sitesi üzerinden kargonun barkodu girilerek yapılabilir. Bazı işlemler ise harita üzerinden görüntülenebilir.

whatsapp