Telefon: +90 850 303 99 25

Mail: info@turkbox.com.tr

Yurtdışı Kargo Takip Nasıl Yapılır ?

Yurtdışı Kargo Takip Nasıl Yapılır ?

Yurtdışına kargo göndermek her ne kadar endişe verici bir durum olarak gözükse de artık oldukça tercih edilmekte. Değişen tercihler, dünyanın yeni bir döneme girmesi, hem yurtiçi hem de yurtdışı kargoculuk hizmetlerine olan talebi son zamanlarda oldukça arttırmış durumda. İnsanlar artık tüm ihtiyaçlarını neredeyse internet aracılığıyla karşılamakta. Mevzu bahis internet kullanımı olunca da internet erişimi olan dünyanın her noktasıyla iletişime girmek mümkün. Artık bırakın yurt içi sanal alışverişi, insanlar sanal alışverişlerinde hem yurt dışına satış yapıp hem de yurt dışından alışlar yapmaktadırlar. Hal böyle olunca da hem yurtiçi hem yurtdışı kargoculuk hizmetleri yoğun olarak kullanılmaya başlanmıştır.

 

Yurtdışına Kargo Gönderimi ve Kargo Takibi

 

Yurtiçi kargo gönderip alma işlemine alıştık hepimiz aşinayız. Yapmamız gerekenleri adım adım biliyoruz. Paketimizin kargoya veriliş süresinden bize ulaşıncaya kadar tüm adımlarını takip edebiliyoruz. Ama konu yurt dışına kargo göndermeye geldiğinde çekimser ve ön yargılı olabiliyoruz. Bir sürü acabalar kafamızda dönüp dolaşıyor. Çok pahalı olabileceğini, paketin kaybolabileceğini, paket içeriğinin zarar görebileceğini, teslim süresinin çok uzayacağını, hatta paketi teslim ettikten sonra sanki uzay boşluğuna bırakmışız gibi bir daha asla haber alamayacağımız falan düşünüyoruz. Ama yanılıyoruz sanırım yurtdışı kelimesi uzak mesafeleri anımsattığı için biraz ürkütücü geliyor. Fakat alakası yok. Yurtiçi gönderileriniz nasıl ki yerine zamanında ulaşıyor nasıl ki her detayı görüntülenebiliyor, aynı şey yurtdışı kargo gönderileriniz için de geçerli hatta yurtdışı kargolarınıza çok daha titiz davranılıyor çok da fazla dikkat ediliyor da diyebiliriz.

 

Bugün kısa bir araştırma yapsanız yurtdışına kargo gönderim hizmeti veren birçok firmaya ulaşabilirsiniz. Burada önemli olan doğru firmayla iletişime geçmektir. Doğru firmaya bulduğunuz an endişelenecek, stres yapılacak bir durumun olmadığını zaten kendiniz bizzat deneyimleyeceksiniz. Uygun fiyat seçenekleri, hızlı ve güvenli teslimat, şeffaf bilgi akışı özelliklerine haiz firmalar yurtdışına kargo gönderme sürecinizin başarıyla tamamlamasına katkıda bulunacaklardır. Bunun yanı sıra çoğu yurtdışı kargo firması son teknolojinin nimetlerinden faydalanarak gönderilerinizi neredeyse yurtiçi gönderim süreleriyle aynı zamanlarda teslim etmektedirler. Özellikle mesafesi yakın ve kargo trafiği yoğun olan ülkelerde yurtiçi teslimat süreleriyle kesinlikle yarışabilirler.

 

TurkBox Kalitesi, Avantajı ve Farkıyla Yurtdışına Kargo

 

Yurtdışına kargo gönderiminde kurumsallık anlayışıyla faaliyetlerine devam eden Turkbox ailesi olarak bizler, müşterilerimiz olan sizlerin tüm endişelerini anlayarak bu endişelerinize çözüm odaklı girişimlerimizle cevap vermekteyiz. Bizi daha yakından tanımak için https://www.turkbox.com.tr/ internet adresimizden bize ulaşabilir ücretsiz danışmanlık hizmetlerimizden faydalanabilirsiniz. Teknolojinin getirdiği tüm kolaylıkları bir araya getirdiğimiz sitemizde canlı destek hizmeti alabilir, Whatsapp danışma hattına ulaşabilir, gönderinizin yurt dışına gönderim bedelini öğrenebilir, hatta gönderinizin yurtdışına gönderim işlemlerini başlatabilirsiniz. İşletme adına olacak gönderilerinizde avantajlı fiyat seçeneklerimiz hakkında bilgi alabilirsiniz. E-ticaret sitesinde dükkânınız varsa ya da sosyal medya üzerin satış yapıyorsanız ücretsiz micro ihracat desteğimizden faydalanabilirsiniz. Sizlerde ailemizin bir parçası olarak yurtdışı gönderilerinizi güvence altına alabilir aynı zamanda maliyetlerinizi düşürebilirsiniz.

 

Turkbox’un internet sitesine girdiniz. Ana sayfada karşınıza çıkan yurtdışı kargo hesaplama tablosunu; gönderinizin gideceği ülkeyi, gönderinizin ağırlığını girdiniz. Sistem gönderi tutarınızı otomatik hesapladı. Tutarın altında bulunan sepete ekle butonuna tıklayarak yurtdışı gönderinizi sepetinize eklediniz. Sonrasında sisteme giriş ve kayıt işlemlerinizi yaptınız. Bu aşamadan sonra kargonuz için çıkan ücreti ödediniz ve karşınıza bir gönderi kodu geldi. Sonrasında bu gönderi kodunu alarak en yakın Yurtiçi Kargo şubesine gittiniz ve karşı ödemeli olarak paketinizi bize yolladınız. Ve yurtdışına kargo gönderme sürecini başlattınız. Kargonuz bize ulaşana kadar ki süreci Yurtiçi Kargo’nun sitesinden gönderi takip seçeneğinden öğrenebilirsiniz. Ve kargonuz bize ulaştı. Şimdi, ‘yurtdışı kargo takibi nasıl yapılır?’ acaba diye düşünebilirsiniz. Cevabı çok basit. Nasıl ki sitemize girip yurtdışına kargo sürecinizi online olarak basitçe gerçekleştirdiniz. Kargo takibinizi de yine sitemiz üzerinde ana sayfada yer alan, ‘gönderinizi takip edin’ alanından, size verilen gönderi numarasını girerek ardından sorgula butonuna tıklayarak, kargonuzu 7 gün 24 saat takip edebilirsiniz. Paketinizin, istediğiniz adrese ulaşana kadar adım adım tüm aşamalar kargo takip ekranında görüntülenmektedir. Bunun yanı sıra aklınıza takılan soru işaretleri olduğunda istediğiniz her an canlı destek hattımızdan ya da whatsapp danışma hattımızdan destek alabilirisiniz.

 

Turkbox olarak yurtdışına gönderdiğiniz tüm paketleriniz bizim güvencemiz altında olmaktadır. Tüm ihtiyaçlarınıza cevap veren internet sitemiz aracılığıyla sorularınıza kısa sürede yanıt bulabilirsiniz. Kolaylıkla gönderilerinizi yurtdışına göndermek için kayıt oluşturabilir, sonrasında gönderinizin her aşamasını istediğiniz an sitemiz üzerinden kolaylıkla takip edebilirsiniz. Ayrıca tüm süreçlerde ekstradan bizimle de iletişime geçerek bilgi alabilirsiniz Bunun yanı sıra gönderinizin teslimi sırasında ortaya çıkabilecek; yanlış adres yazılması, teslim edilecek kişiye ulaşılamaması, gönderinin teslim alınmaması gibi sorunlarda sizi bilgilendirerek gönderinizi aldığımız şekilde aynen size iade etmekteyiz. Hızlı teslimat, uygun fiyatlandırma politikamız, sağladığımız ücretsiz online destek programlarımızla yurt dışı kargo gönderilerinizde halden anlayan bir firma olarak çözüm ortağınız olmaya hazırız.

whatsapp