Telefon: +90 850 303 99 25

Mail: info@turkbox.com.tr

Yurt Dışına Dosya & Evrak Gönderimi

Yurt Dışına Dosya & Evrak Gönderimi

TurkBox kalitesi ve en uygun fiyat avantajıyla dünyanın birçok ülkesine dosya ve evrak gönderimi yapabilirsiniz. Hazırladığımız bu içerikle birlikte yurt dışında diploma, transcript, tapu, evrak, dosya, fatura, kimlik ve buna benzer dökümanları gönderme hakkında detayları öğrenebilirsiniz. 

 

Yurt Dışına Diploma Göndermek

 

Yurt dışına birçok belgenin, evrakın, faturanın ve bildirgenin gönderilmesi mümkündür. Bunun dışında herhangi bir ülkeye diploma da gönderilebilir. Diploma gönderme de önemli olan diplomanın güvenli bir şekilde, zarar görmeden gönderilmesidir. Kargo şirketleri evrakların hassas ürün olduğunu çok iyi bilmektedir. Bu yüzden diploma tarzı şeyler özel kategoride gönderilebilir. Özel kategorideki ürünlerin paketlemesi daha farklı olabilir. Özel kategori ürünleri genel kategoriden farklı şekilde depolanır. Yurtdışı  Diploma gönderme işlemi genelde üniversite öğrencilerinin yaptığı bir işlemdir. İş başvuruları ve çeşitli işlemler içinde diploma gönderimi yapılabilir. Diploma gönderirken zarf kullanılmalıdır. Diplomanın boyutuna göre bir zarf belirlenmeli ve düzgün bir şekilde içine yerleştirilmelidir. 

 

Yurt Dışına Transcript Göndermek

 

TRANSCRİPT, eğitim kurumları tarafından verilen bir belgedir. Not dökümü olarak tanımlanmaktadır. Mezun olduktan sonra verilen bir belgedir. Bu belgede öğrencinin aldığı dersler ve notlar görülmektedir. Bu belgeyi yurt dışındaki herhangi bir ülkeye göndermek mümkündür. Bu belge iş başvurularında ve bir takım başvurularda işe yarayacaktır. Bu belge evrak kategorisi içerisine girmektedir. Yani bu belge paket olarak değil evrak olarak gönderilebilir. Zarf olarak gönderimde ücretler daha az olmaktadır. Her belge özel kategoriye girmektedir. Bu tarz belgelerin gönderimi TURKBOX firmasıyla hızlı ve kolay bir şekilde yapılabilir. 

 

Yurt Dışına Tapu Göndermek

 

Yurt dışına araç veya ev tapusu göndermek mümkündür. Tapu, bir mülkün kime ait olduğunu kanıtladığı için oldukça önemli bir belgedir. Bu yüzden yurt dışına tapu gönderirken oldukça dikkatli olmak gerekir. Tapu gönderirken sorumluluk bazı durumlarda kargo firmasında, bazı durumlarda da müşteri de olmaktadır. Çünkü genel kategori tapu tarzında şeyler göndermek için yeterli değildir. Önemli belgeler ancak hassas veya özel kategoride gönderilebilir. Eğer kargo şirketi tapuyu otomatik olarak genel kategoriye almışsa sorumluluk şirketindir. Fakat şube çalışanlarının uyarısına rağmen müşteri tapuyu genel kategoride göndermek isterse sorumluluğu üstlenmiş olur. 

Kargoculuk ta ana maddeler hız, güvenlik ve ekonomik olmaktır. TURKBOX tarzında şirketlerin hepsi bu maddeleri karşılamaktadır. Tapu gibi belgeler kişiye ait bilgiler taşıdığı ve mâlın kime ait olduğunu kanıtladığı için oldukça önemlidirler. Bu belgelerin güvenliğini sağlamak ve zarar görmelerini engellemek için yeni kargo hizmetleri yürürlüğe konmuştur. Özellikle son 20 yılda uluslararası ticaretin dünya çapında artmasıyla birlikte bu tarz işlemlerin değeri artmıştır. Şirketler arasında ara ara belge ve bildirge gönderildiği gibi tapu ve kadastro gibi belgelerde gönderilmektedir. 

 

Yurt Dışına Fatura Göndermek

 

Yurt dışına fatura gönderme işlemi genelde şirketler tarafından güvenlik eksikliği veya bilgilendirme gibi durumlarda kullanılmaktadır. Şirket içinde ve şubeler arasında gereken faturayla bilgilendirme işleminde fatura kısa sürede alıcıya teslim edilir. Şirketten şahsa fatura göndermenin mümkün olduğu gibi şahıstan şirkete de fatura uluslararası kargo ile gönderilebilir. Yurtdışı Kargo şirketleri fatura gönderimi gibi işlemler için müşterilerine çeşitli kolaylıklar sağlamışlardır. Bu imkanlardan en çok şirketler faydalanmaktadır. Limited ve şahıs şirketleri için fatura gönderimi genelde biraz daha ucuz ve sistemlidir. Bu durumda sipariş şirket adına oluşturulur. Diğer yandan bir şahın da yurt dışına fatura göndermesi oldukça kolaydır. Gelişen teknoloji ve sistemler ile bu işlemler daha kolay halledilmektedir. Eskiden olduğu gibi bir takım belgelere gerek yoktur. 

 

Yurt Dışına Kimlik Göndermek

 

Yurt dışına kimlik gönderme işlemi pek fazla tercih edilen bir işlem olmasa da bazı durumlarda yapılmaktadır. Kimlikler insanlar için en önemli şeylerden biri olduğundan yurt dışına gönderiminde oldukça dikkatli olunmalıdır. Bu konuda tercih edilen firma fazlasıyla önemlidir. Örneğin güvenirliğinden emin olunmayan aracı kargo siteleri tercih edilmemelidir. Çünkü bu siteler aldıkları siparişleri anlaşmalı oldukları kargo şirketlerine verdikleri için ürünler pek çok kez el değiştirmek zorunda kalır. Bu yüzden kimliği direkt olarak gönderecek bir firma ile anlaşmak daha doğru olacaktır. Diğer yandan gönderilecek kimliği firmaların belirlemiş olduğu standartlarda paketlemek oldukça önem arz etmektedir. İşlerinde uzman firmalar hangi tarz ürünlerin hangi malzemelerle paketlenmesi gerektiğini internet sitelerinde paylaşmışlardır. Bu kriterlere uymak işlemleri kolaylaştıracaktır. Ayrıca kimlik gibi şeyler Online kargo hizmetiyle gönderilebilir. Bu hizmet kategorisinde ürünün bilgileri, adeti ve genişliği müşteri tarafından gereken kısımlara yazılır ve sistem ücreti belirler.

whatsapp