Telefon: +90 850 303 99 25

Mail: info@turkbox.com.tr

Yunanistan’a Kargo Nasıl Gönderilir?

Yunanistan’a Kargo Nasıl Gönderilir?

Yunanistan Kargo

Yunanistan, Türkiye’ye oldukça yakın olduğu için bu ülkeye kargo göndermek oldukça kolay ve hızlıdır. Yunanistan’a giden kargo uçakları yaklaşık 1 saatlik bir yolculuk ile Atina Hava Alanına ulaşırlar. Türkiye’den Yunanistan’a kara yoluyla da kargo göndermek mümkündür. İki ülke sınır komşusu olduğu için Edirne sınırında gereken belgeleri gösterdikten sonra Yunanistan tarafına geçiş yapılabilir. Deniz yoluyla da Ege Denizi üzerinden kargo göndermek te mümkündür. Yunanistan’a kalkan yük gemileri aynı gün birkaç saatte ülkeye ulaşırlar. Teslimat araçlarıyla kargo gönderildiği zaman ise araçlar yaklaşık 15 saatte Atina’ya yaklaşmış olurlar.

 

Yunanistan Kargo Ücreti Nasıl Hesaplanır?

 

Yunanistan kargo ücreti hesaplamasında etkili olan en önemli şey ulaşım yoludur. Kara, hava ya da deniz yolunun ücret tarifeleri birbirinden farklıdır. Ayrıca içerdikleri hizmetlerde farklılık göstermektedir. Örneğin uçak ile gönderilen bir paketin iadesi kolaylıkla yapılırken diğer yollarda bu durum biraz daha zordur. Bu gibi durumlar ücreti belirleyen etkenlerdendir. Ayrıca ülkeler arası ilişkilerde kargo ücretini belirleyen etkenlerdendir. Şu an Türkiye ile Yunanistan arasında çeşitli gerilimler olduğu için iki ülke arasında ticaret ve ulaşım rakamları normalin üzerindedir.

 

Yunanistan’a En Ucuz Kargo Nasıl Yollanır?

 

Yunanistan ülkesine pek çok ulaşım yolu bulunsa da ücreti en az olan yol hava yoludur. Çünkü hava yolunda ulaşım oldukça kısa sürede halledildiği için ücretleri daha azdır. Diğer yandan ucuz bir şekilde kargo göndermenin farklı bir yolu da her iki ülke de ortaklığı ya da şubesi olan bir firma ile kargo göndermektir. Yunanistan ülkemize oldukça yakın olduğu için Türkiye’deki yerli kargo firmaları orada şubeler açmışlardır. Bazıları da ortaklık kurmuştur. İşte bu durum ücreti düşüren etkenlerdendir. Böyle bir firma ile gönderim yapmak ücreti düşürecektir.

 

Yunanistan’a En Hızlı Kargo Hangisi?

 

Yunanistan’a en hızlı gönderim sağlayan şirketlerden biri şüphesiz TURKBOX şirketidir. TURKBOX ile 1- 2 günde Yunanistan’a kargo göndermek mümkündür. Bu kadar kısa bir sürede teslim alınan kargolar alıcısına teslim edilmektedir. Yunanistan’a örneğin kişiden kişiye kargo modeliyle gönderim yapılmışsa kargo gönderinin adresi de alıcının adresi de ev adresi olmalıdır. Yani bu modelde ürünü teslim alacak bir firma değilse kurumsal bir şirketin adresi verilemez.

 

Yunanistan’a Kargo Kaç Günde Gider?

 

Yunanistan’a deniz yoluyla kargo gönderilmişse öncelikle ürünler teslim alınan şubeden araçlarla limana götürülür. Limanda yük gemisine yüklenen paketler belirlenen saatte harekete geçer. Yaklaşık 1 saatlik bir yolculuğun ardından Atina’ya ulaşan gemiler Limanda kontrol edilir. Daha sonra paketler teslim araçlarına yüklenir ve şubeye götürülür. Şube’de hangi ürünün nereye götürüleceği çalışanlara bildirilir ve hemen ürünler sahiplerine götürülür. Bütün bu işlemlerin süresi ortalama 3 gündür. Kara yolunda da benzer işlemler yapılır ve süre ortalama 5 gündür. ETSY kargo ücreti ne kadar öğrenmek için iletişime geçin.

 

Türkiye’den Yunanistan’a Kargo Ücreti Ne Kadardır?

 

Yunanistan’a kargo ücreti yakınlığı vesilesiyle oldukça düşüktür. Diğer AB üyesi devletlere göre Yunanistan’a ve Bulgaristan’a kargo göndermek çok daha ucuz ve hızlıdır. Yunanistan’a 0.5 kiloluk ürün gönderme ücreti 15 Euro ile 30 Euro arasında değişmektedir. 1 kiloluk ürünler ise ortalama 40 Euro civarı ücretlerle gönderilir. Kara yolunda ve deniz yolunda ücretler daha farklıdır. Bu iki gönderim modelinde ücret firma ile bizzat görüşülmelidir.

 

Yunanistan’dan Türkiye’ye Kargo Fiyatları Ne Kadardır?

 

Yunanistan’dan Türkiye’ye kargo fiyatları Türkiye’den Yunanistan’a gönderim ile hemen hemen aynıdır. Yunan şirketlerinin ücretlerini tam olarak bilmek mümkün değildir. Bunun için Yunanistan’da sipariş oluşturmak gerekmektedir. Fakat ücretlerin ülkemizdeki ücretlere yakın olduğunu bilmekteyiz.

 

Yunanistan’a Evrak Gönderimi Nasıl Yapılır?

 

Yunanistan’a evrak gönderme ücretleri 7 Euro’dan başlamakta ve 15 Euro’ya kadar çıkmaktadır. Evrak sayısının ve zarf sayısının artması ücreti arttıran etkenlerdendir. Yunanistan’a çoğu firma kimlik tarzı şeyler göndermek istemese de fatura, tapu ve kontrat gibi pek çok belge gönderilebilir.

 

Yunanistan’a Gönderilmesi Yasak Ürünler Nelerdir?

 

Bu tarz ürünlere özellikle son günlerdeki gerilimler nedeniyle daha fazla dikkat edilmektedir. Bu ürünlerin birçoğu ateşli silah, bomba, radyoaktif ürün, biyolojik ürün, kimyasal madde, patlayıcı ürün, yanıcı ürün, çakmak, bıçak, sigara, motor ve silah parçalarıdır.

 

Yunanistan Kargo Takip Nasıl Yapılır?

 

Yunanistan kargo takibi ürünü teslim alacak firma ile iletişime geçerek yapılabilir. Alıcı firmayı arayıp müşteri bilgileri ile sipariş numarasını bildirmek gerçekten müşteri olduğunuzu kanıtlamanız gerekir.  Bundan sonra istenilen bilgileri söyleyeceklerdir.

whatsapp