Telefon: +90 850 303 99 25

Mail: info@turkbox.com.tr

Yemen’e Kargo Nasıl Gönderilir?

Yemen’e Kargo Nasıl Gönderilir?

Yemen, Arabistan yarım adasının en güneyinde yer almaktadır. Yemen’in komşuları arasında Suudi Arabistan ve BAE gibi ülkeler vardır. Yemen’in Kızıldeniz’e ve Umman denizine kıyısı vardır. Yemen uzun süredir bir iç savaşın içindedir. Bu yüzden çoğu ülke Yemen ile olan ilişkisini ve ticaretini kesmiştir. Fakat Türkiye bu ülkelerden biri değildir.


Türkiye ile Yemen arasında ticaret ve kargoculuk devam etmektedir. Türkiye’den Yemen’ e gidecek kargoların çoğu hava yoluyla gönderilir. Bazıları ise ticaret mallarıyla birlikte deniz yoluyla gönderilir. Deniz yoluyla giden ürünler öncelikle Akdeniz üzerinden Süveyş kanalından geçer. Burada Mısır’a vergi verilmektedir. Daha sonra ürünler Kızıldeniz üzerinden Yemen’ e ulaştırılır.

 

Yemen’e En Ucuz Kargo Nasıl Yollanır?

 

Yemen ülkesine en ucuz şekilde kargo göndermenin yolu paketin boyunun küçük olmasıdır. Ürünün kapladığı hacimsel alan ne kadar küçük olursa gönderim ücreti de o kadar az olmaktadır.

 

Yemen’e En Hızlı Kargo Hangisi?

 

Yemen ülkesine en hızlı şekilde teslimat yapabilmek için Express kargo vardır. Diğer yandan acil kargo da kullanılabilir. Acil kargo da evrak ve CV gibi şeyler hızlıca gönderilebilir. Ancak organ gönderimi gibi şeyler çoğu firma tarafından yapılmaz. Bu işlem yalnızca çok özel durumlarda yapılır. Ve belirli firmalar ile çeşitli kontrollerle yapılmaktadır.

 

Yemen’e Kargo Kaç Günde Gider?

 

Yemen’ e kargo gönderme süresi 1 haftadır. Bu süre genel kargo da ve hava kargo da geçerli olan süredir. Acil kargo, özel kargo, hassas kargo ve Express kargo ile daha hızlı bir şekilde gönderim yapılabilir. Ayrıca ekstra hizmetler ile de süre kısaltılabilir. Express kargo da Yemen’e teslim süresi 3 gündür. Acil kargo da 2 gün olabilir. Yemen’e 1 günde kargo göndermek oldukça zordur.

 

Türkiye’den Yemen’e Kargo Ücreti Ne Kadardır?

 

Türkiye’den Yemen ülkesine 0.5 kilo ağırlığında, 25 cm uzunluğunda, 25 cm genişliğinde ve 30 cm yüksekliğindeki ürünler Express kargo ile 98 Euro karşılığında gönderilmektedir. 1 kiloluk ürünler de bu ücret 108 Euro civarındadır. 2 kiloluk ürünlerin ücretleri 125 Euro ya da dolardır. 5 kiloluk ürünlerin gönderim ücreti en az 180 Euro’dur. 15 kiloluk ürünlerin ücretleri net ağırlık hesaplanmasıyla birlikte Express kargo modelinde 300 Euro’yu geçer.


Yemen Kargo Ücreti Nasıl Hesaplanır?

 

Türkiye’den Yemen’e kargo gönderebilmek için pek çok farklı yol vardır. Bunlar kapıdan kapıya teslimat, şahıstan şirkete kargo, şirketten şirkete kargo ve adresten adrese kargo gibi seçeneklerdir. Bütün bu hizmet modellerinin ücret hesaplaması birbirleriyle aynıdır. Fakat rayiç ücretleri farklıdır. Şirketten şahsa kargo ve şirketten şirkete kargo da ücretler daha ucuzdur.

 

Yemen’den Türkiye’ye Kargo Fiyatları Ne Kadardır?

 

Yemen ülkesinden Türkiye’ye paket gönderme ücreti 0.5 kiloluklarda ortalama 100 Euro’ dur. Yemen Cumhuriyetinden Türkiye’ ye 1 kiloluk ürünler 130 Euro’ya gönderilmektedir. 8 kiloluk ürünler de bu ücret 200 Euro’dur. 50 kilo civarındaki ürünler 600 Euro’ya gönderilmektedir.  ETSY kargo hesaplama birimine buradan ulaşabilirsiniz.

 

Yemen’ e Evrak Gönderimi Nasıl Yapılır?

 

Yemen’e evrak gönderimi devlet ve özel şirketler tarafından yapılan bir işlemdir. Diğer yandan bireysel olarak gönderimde yapılmaktadır. Bireysel gönderimde en çok gönderilen ürünler CV, not dökümü, öğrenci bölgesi ve fotoğraf gibi şeylerdir.


Yemen’e Gönderilmesi Yasak Ürünler Nelerdir?

 

Yemen ülkesine gönderilmesi yasak olan ürünler uyuşturucu ürün gibi şeylerdir. Bu ürünler esrar, kokain, eroyin hatta alkollü ürün gibi şeyleri de içermektedir. Diğer yandan çakmak, sigara, bıçak, ilaç, hap, alternatif tıp ürünleri, kibrit, tütün ve tütün mamulleri gibi şeylerde tehlikeli ürün oldukları için kesinlikle gönderilemezler.

 

Yemen Kargo Takip Nasıl Yapılır?

 

Yemen kargo takibi ‘kargom nerede’ bölümünden yapılabilir. Kargo takibinde takip numarası girilmesi gerekir. Takip numarası belirli bir sayıya kadar yanlış girilirse yeni bir numara almak gerekebilir. Ve şirket ile bizzat temas kurmak gerekebilir.

whatsapp