Telefon: +90 850 303 99 25

Mail: info@turkbox.com.tr

Vietnam’a Kargo Nasıl Gönderilir?

Vietnam’a Kargo Nasıl Gönderilir?

Vietnam Güney Doğu Asya’da, Çin’in güneyinde yer alan bir ülkedir. Bu ülkenin yerli para birimi Vietnam Dongu’dur. Vietnam para birimi Türk lirasının yanında oldukça değersizdir. 1 Vietnam parası 0,00078 Türk Lirasına eşittir. Bu ülkeye TURKBOX firması ile kargo gönderilebilir. 

 

Vietnam’a En Ucuz Kargo Nasıl Yollanır?

 

Vietnam’a en ucuz şekilde kargo göndermek için gönderilecek ürün olabildiği kadar küçük paketlenmelidir. Örneğin Vietnam’a kase ya da tabak gönderilecekse bu tabaklar iç içe konmalı ve kaplayacağı alan küçültülmelidir. Bunun dışında mesela perde gönderilecekse perdeler rulo hale getirilip gönderilmelidir. 

 

Vietnam’a En Hızlı Kargo Hangisi?

 

Vietnam’a en hızlı kargo firması TURKBOX, en hızlı gönderim modeli de Express kargo yani ekonomik kargodur. Express kargo ile gönderilecek ürünler çok kısa sürede daha güvenli bir şekilde gönderilir. Vietnam’a deniz yoluyla kargo gönderim süresi ortalama 10 gündür. Vietnam’a yapılacak ihracat işlemlerinde Express gibi işlemlerin dışında daha farklı uygulamalar vardır.

 

Vietnam’a Kargo Kaç Günde Gider?

 

Vietnam’a gönderilen kargolar 2 veya 3 iş gününde alıcıya teslim edilir. Ancak ürün Pazar günü teslim alınırsa bu süre 1 gün daha uzar. Çünkü kargolar Pazar günü gümrüğe götürülmez. Pazar günleri teslim alınan kargolar pazartesi öncelikli kargo olarak hemen gönderilir. 

 

Türkiye’den Vietnam’a Kargo Ücreti Ne Kadardır?

 

Türkiye’den Vietnam ülkesine kargo gönderim ücreti evraklar için 32 Euro’dur. 2022 yılında 0.5 kiloluk bir ürünün gönderimi en az 32 Euro iken en fazla da 195 Euro’dur. Fiyat farkının bu kadar çok olmasının nedeni ürünün Ebat boyunun artabilmesidir.

 

Vietnam Kargo Ücreti Nasıl Hesaplanır?

 

Vietnam’a ve diğer ülkelere gönderilecek kargoların ücretleri hesaplanırken esas ağırlık bulunmaya çalışılır. Net ağırlığı bulmak içinse ürünün yüksekliği, genişliği ve boyu birbirleriyle çarpılır. Daha sonra bu sonuç 5000 rakamına bölünür. Elde edilen sonuç ise kilogram cinsindendir. Bu şekilde ürünün gönderim ücreti belirlenir. Ücret hesaplamasındaki diğer etken gönderim modelidir. Bu hizmet seçenekleri Express kargo, e- kargo, hava kargo, e- ihracat gibi şeylerdir. 

 

Vietnam’dan Türkiye’ye Kargo Fiyatları Ne Kadardır?

 

Vietnam’dan Türkiye’ye kargo fiyatları her yıl enflasyonun ve maliyetlerin artması nedeniyle artış göstermektedir. Ayrıca ülkeler arası ilişkilerle fiyatlar artabilir ya da azabilir. Vietnam kargo şirketlerinin belirlediği yurt dışı fiyatları 6 dolardan başlamaktadır. 6 dolar ile ancak belge gönderilebilir. Fakat 50 dolar gibi ücretlerle 1 kiloluk bir ürün göndermek mümkündür.

 

Vietnam’a Evrak Gönderimi Nasıl Yapılır?

 

Vietnam ülkesine dünyanın 7 kıtasından evrak, belge, numune, doküman, fatura, şirket içi yazışma belgesi, tazminat belgesi, koli, kargo, paket, mektup, zarf, davetiye ve satış belgesi gibi belgeler ile ürünler gönderilebilir. Bir takım belgeler ve mektuplar üst düzey önem taşıdığı için bu ürünlerin nakliyesi ve paketlenmesi özel olarak yapılabilir. 

 

Vietnam’a Gönderilmesi Yasak Ürünler Nelerdir?

 

Vietnam’a önemli birini aşağılayıcı bir şey gönderilmesi yasaktır. Bunun dışında genel kategorideki bir ürün özel kategoride gönderilemez. Ya da özel kategoriye giren bir ürün acil kategori ile gönderilemez. Vietnam’a motorlu ürünlerin gönderilmesi yasaktır. Bunlar çamaşır makinesi, bulaşık makinesi, saç kurutma makinesi ya da televizyon gibi şeylerdir. Bu tarz ürünler bozulabilir olduğu için genel kategoride gönderilemezler. 

 

Vietnam Kargo Takip Nasıl Yapılır?

 

Vietnam’a deniz yoluyla gönderilen kargoların takibi daha zor olmaktadır. Çünkü deniz yolu ile kargo gönderimi yapan şirketlerin bazıları bir internet sitesine sahip olmayabilir. Yada bir site varsa bile kargo takip bölümü ayırmamış olabilirler.

whatsapp