Telefon: +90 850 303 99 25

Mail: info@turkbox.com.tr

Ürdün’e Kargo Nasıl Gönderilir?

Ürdün’e Kargo Nasıl Gönderilir?

Ürdün; Suriye’nin güneyinde, Arabistan’ın kuzeyinde yer alan bir orta doğu ülkesidir. Ürdün’ün hiçbir denize kıyısı yoktur. Ürdün’ e kargo gönderimi uçaklarla, mâl gönderimi de tırlarla yapılmaktadır. Fakat bazı ihracat malları da uçaklarla gönderilebilir. Örnek olarak ise mikro ihracat malları verilebilir. Mikro ihracat malları ağırlığı 300 kiloyu geçmeyen ürünlerdir. Bu yüzden bu ürünlerin gönderimi hava yoluyla yapılabilmektedir.  

 

Ürdün’e En Ucuz Kargo Nasıl Yollanır?

 

Ürdün’e gönderilen ürünü koliye koymaktansa ürünü paketlemek daha doğru olacaktır. Çünkü kolinin boyutu üründen daha fazla olabilir. Fakat ürün gerekli malzemelerle paketlenebilirse ücret de artış olmaz. Ürünü başka bir koli ile çevreleyerek göndermek mümkündür. 

 

Ürdün’e En Hızlı Kargo Hangisi?

 

Ürdün ülkesine acil kargo ile 1- 2 günde ürün göndermek mümkündür. Acil kargonun en büyük özelliği bu kategorideki ürünlerin aynı gün içinde gümrüğe götürülmesidir. Fakat bu hizmet Pazar günleri verilememektedir. Ürdün’ e acil olarak ürün gönderildiği zaman ekstra hizmetler uygulamaktır. Bu nedenle ücret bir tık daha fazladır. 

 

Ürdün’e Kargo Kaç Günde Gider? 

 

Ürdün ülkesine Express, ekonomik ve acil kargo ile ürün gönderme süresi 2 gün civarındadır. Nadir olarak kara yoluyla mal gönderildiği zaman ise süre 2 hafta civarında olabilmektedir. Kargo teslim süresini etkileyen şeylerden biri alıcı adresin şehir merkezlerine olan uzaklığıdır. Eğer ilgili adres yurt dışı alıp verme ofisine ve şehir merkezine uzaksa süre biraz daha fazla olmaktadır. 

 

Türkiye’den Ürdün’e Kargo Ücreti Ne Kadardır? 

 

Türkiye’den Ürdün ülkesine 0.5 kilo ağırlığındaki ürünler en az 110 Euro karşılığında gönderilmektedir. 5 kiloluk ürünler de bu ücret 150 Euro’ yu bulabilirken 10 kiloluk ürünler de 200 Euro’yu geçer. Ürdün’ e 50 kilo civarında ürün gönderilmek istenirse ücret ürünlerin genişliğine göre 750 Euro civarında olabilmektedir. 100 kilo civarındaki ürünlerde ise bu ücret 1500 Euro olabilir. 

 

Ürdün Kargo Ücreti Nasıl Hesaplanır?

 

Ürdün kargo ücreti hesaplaması 2 farklı yolla yapılmaktadır. Bu yollardan biri en x boy x yükseklik/ 5000 iken diğer yolda sadece ağırlık hesaplamasıdır. Ürdün’e şirketten şirkete kargo ve adresten adrese kargo ile gönderimde de hesaplama yöntemi aynıdır. Ürdün ülkesine diğer kargo gönderme yolları ise şirketten şahsa kargo ve şahıstan şirkete kargodur.

 

Ürdün’den Türkiye’ye Kargo Fiyatları Ne Kadardır? 

 

Ürdün’den Türkiye’ye evrak gönderilmek istenirse ücretler 10 Euro’dan başlamaktadır. 1 kiloluk ürünlerin gönderim maliyeti 150- 200 Euro arasındadır. Ürdün’ den Türkiye’ ye örneğin halı gönderilmek istenirse ücretler genişlik ve ağırlık ile 300 Euro seviyesindedir. 

 

Ürdün’e Evrak Gönderimi Nasıl Yapılır?

 

Ürdün’e zarf içerisinde gönderilebilecek ürünler önceden belirlenmiştir. Bu ürünlerin dışında diğer belgeler ya da ürünler gönderilemez. Örneğin Ürdün’ e pasaport, ehliyet, tapu ya da kimlik göndermek mümkün değildir. Çünkü bu belgeler başkasının eline geçtiğinde büyük sorunlara sebep olabileceği için gönderimleri yapılamaz. 

 

Ürdün’e Gönderilmesi Yasak Olan Ürünler Nelerdir? 

 

Ürdün’e gönderilmesi yasaklı olarak belirlenmiş ürünler şunlardır: Eldiven, tıbbi maske, steril olmayan ürünler, hastane malzemeleri, organ, cenaze, ateşleyici ürünler, telif hakkı olmayan ürünler, ateşli silah üretimi yapan 3D yazıcılar, bıçak, orijinal olmayan taklit ürünler, antika mâllar, tarihi eserler, yumurta, dondurulmuş tavuk ve sığır gibi şeylerdir. 

 

Ürdün Kargo Takip Nasıl Yapılır? 

 

Ürdün kargo takibi için gereken bilgiler sipariş kağıdında yer almaktadır. Diğer yandan mail yoluyla da iletilmektedir. Kargo takibi yapmak için gereken bilgiler unutulursa firma ile iletişime geçerek yardım alınabilir. Tekrardan bir takip numarası almak için bazı güvenlik sorularına doğru yanıt vermek gerekir. Diğer yandan yeni bir sipariş numarası almak mümkün değildir.

whatsapp