Telefon: +90 850 303 99 25

Mail: info@turkbox.com.tr

Umman’a Kargo Nasıl Gönderilir?

Umman’a Kargo Nasıl Gönderilir?

Umman, Arap yarımadasında yer almaktadır. Umman’ın komşuları arasında Suudi Arabistan, Yemen ve BAE yer almaktadır. Umman’ın Basra körfezine kıyısı vardır. Bu sayede bu ülkeye bazı devletler deniz yoluyla kargo göndermektedir. Örneğin İran deniz yoluyla ürün gönderilebilir. Diğer yandan Yemen kara yoluyla bile mal göndermektedir. 

 

Umman’a En Ucuz Kargo Nasıl Yollanır?

 

Umman ülkesine Türkiye’den en ucuz şekilde kargo gönderen firmalardan biri TURKBOX firmasıdır. TURKBOX ortalama düzeyde bir şirkettir. Fiyatları da ortalama düzeydedir. Örneğin aracı şirketlerden daha ucuza kargo göndermektedir. Ayrıca UPS, DHL gibi şirketlerden de ucuza kargo göndermektedir. 

 

Umman’a En Hızlı Kargo Hangisi?

 

Umman’a Express yani ekonomik kargo ile hızlıca ürün gönderilebilir. Ekonomik kargonun dışında acil kargo ile de hızlı bir şekilde kargo gönderilebilir. Acil kargo kategorisinde teslim alınan ürünler aynı gün içerisinde ülkeden çıkartılmaktadır. Ve 2 gün içerisinde alıcıya teslim edilmektedir. Acil kargonun esas prensibi budur. Ürünlerin mutlaka akşama kadar gümrüğe götürülmesi gerekir. 

 

Umman’a Kargo Kaç Günde Gider?

 

Türkiye’den Umman ülkesine hava yoluyla ürün gönderme süresi 2- 3 gündür. Örneğin Pazartesi teslim alınan bir ürün Cuma gününe kalmaz. Fakat Cuma günü teslim alınmış bir ürün Salı gününe kalabilir. Nedeni ise kargo şirketlerinin Pazar günü çalışmamasıdır. Cuma akşam teslim alınan bir ürün Çarşamba günü gibi ürünün gideceği şehirdeki şubeye ulaşır. 

 

Türkiye’den Umman’a Kargo Ücreti Ne Kadardır?

 

Türkiye’den Umman ülkesine Türkiye’den 1 kilo ağırlığındaki, 25 cm uzunluğundaki, 25 cm genişliğindeki ve 25 cm yüksekliğindeki ürünler 98 Euro’ ya gönderilmektedir. 2 kiloluk ürünler de bu ücret 110 Euro'yu bulabilir. 5 kiloluk ürünlerin gönderim ücreti en az 150 Euro’dur. 15 kiloluk genel kargo ürünleri ise 275 Euro gibi ücretlere gönderilebilir.

 

Umman Kargo Ücreti Nasıl Hesaplanır? 

 

Umman kargo ücreti hesaplaması en x yükseklik x uzunluk / 5000 formülüyle yapılmaktadır. Bu formül ile ürünün net ağırlığı hesaplanmaktadır. Net ağırlık hesaplandığı zaman ürünün uçakta asıl kapladığı yer öğrenilmiş olur.  Bu yüzden ağırlığın dışında genişlik gibi değerlerde oldukça önemlidir. 

 

Umman’dan Türkiye’ye Kargo Fiyatları Ne Kadardır? 

 

Umman devletinden Türkiye’ye 0.5 kilo ağırlığında ki ürünler ülkemize 150 Euro’ ya gönderilmektedir. 40 kilo civarındaki ürünler 500 Euro’ ya gönderilmektedir. 50 kiloluk ürünler de bu ücret 600 Euro civarındadır. 100 kiloluk ürünlerin ücreti 1000 Euro civarındadır. Umman’ın resmi para birimi Umman Riyalidir. Bu para birimi Euro karşısında bile değerli durumdadır.  1000 Euro’nun Riyal karşılığı 385 Riyale yakındır. Yani Umman’dan ucuz bir şekilde yabancı ülkelere kargo gönderilmektedir. 

 

Umman’a Evrak Gönderimi Nasıl Yapılır?

 

Umman ülkesine pek çok hizmet modeliyle evrak gönderilebilir. Ancak en çok tercih edilen model Hassas kargodur. Hassas kargonun bazı şirketlerdeki adı özel kargodur. Bu hizmet modelleriyle 15 Euro gibi ücretler karşılığında evrak gönderilmektedir. Evrak gönderme ücreti bazen 30 Euro’yu geçebilir. Zarf gönderirken indirim kuponları geçerlidir. Yani bu şekilde ücretler düşürülebilir. 

 

Umman’a Gönderilmesi Yasak Ürünler Nelerdir?

 

Umman ülkesine gönderilmesi yasak olan ürünler başta uyuşturucu, silah, bomba ve cephane gibi şeylerdir. Bu ürünlerin herhangi bir ülkeye kargo yoluyla sokulması kesinlikle yasaktır. Bu mâllar Umman’a gönderildiği zaman hapis cezasıyla karşı karşıya kalınacaktır. Yasaklı ürün göndermenin cezası ortalama 3 yıl hapis yatmaktır. Umman’a gönderilmesi yasak olan diğer ürünler ise koruyucu gözlük, önlük, mıknatıs, ilaç, yumurta, tavuk, dondurulmuş ürünler, yağ, makine yağı, bisiklet ve elektrikli bisiklet gibi şeylerdir. Bu ürünler gönderildiği zaman hapis cezası verilmez. Bu ürünleri göndermenin cezası adli para cezasıdır. Bu ücret üründen ürüne göre değişmektedir. 

 

Umman Kargo Takip Nasıl Yapılır?

 

Umman kargo takibi her hizmet modelinde vardır ve her müşteri için geçerlidir. Umman kargo takibinde ürünün hasar alıp almadığı gibi bilgilerde görüntülenebilir. Fakat böyle bir durum olmuşsa ilgili şirket mutlaka önceden haber verecektir.

whatsapp