Telefon: +90 850 303 99 25

Mail: info@turkbox.com.tr

Uganda’ya Kargo Nasıl Gönderilir?

Uganda’ya Kargo Nasıl Gönderilir?

Uganda Doğu Afrika’da yer alan bir kara ülkesidir. Hiçbir denize kıyısı yoktur. Bu ülkeye deniz yoluyla yani yük gemileriyle kargo gönderilemez. Ancak hava yoluyla kargo gönderilebilir. Hava yoluyla kargo gönderiminde pek çok hizmet ve yol bulunmaktadır. Bunlardan biri Express kargodur. Express kargo hem yurt içinde hem de yurt dışında kullanılan bir yöntemdir. 

 

Uganda’ya En Ucuz Kargo Nasıl Yollanır?

 

Uganda’ya en ucuz şekilde kargo göndere bilmek için gönderilecek ürün olabildiği kadar küçük şekilde paketlenmelidir. Bunun dışında herhangi bir ceza almayıp ücretin artmaması için gönderilen kargonun üzerine doğru rakam yazılmalıdır. Yani ederinin çok altında bir fiyat yazıp vergiyi düşürmeye çalışılmamalıdır. Çünkü eğer gümrük memuru bu durumu fark ederse ciddi bir şekilde ceza alınabilir. 

 

Uganda’ya En Hızlı Kargo Hangisi?

 

Uganda’ya en hızlı kargo şirketlerinden biri olan TURKBOX uyguladığı ekstra ve özel hizmetler ile normalden %70 oranda daha hızlı bir şekilde kargoculuk hizmeti vermektedir. TURKBOX şirketinin uyguladığı Express kargo hizmeti ile normalde 10-15 günde gönderilebilecek kargolar %70 daha hızlı götürülmektedir. 

 

Uganda’ya Kargo Kaç Günde Gider?

 

Uluslararası kargo şirketlerinin bir ülkeden başka bir ülkeye belirlediği teslimat süreleri vardır. Ancak bazı durumlarda bu süre uzayabilir. Bu şirketler ortalama olarak 4 günde Uganda’ya kargo gönderebilirler. Fakat bu rakam her iki ülkede de ortaklığı olan kargo şirketleri içindir. Örneğin Türkiye’de şubesi olup ta Uganda’da ortaklığı olmayan bir kargo şirketinin gönderim süresi daha uzundur.

 

Türkiye’den Uganda’ya Kargo Ücreti Ne Kadardır?

 

Yurt dışına kargo işlemlerinde gönderilen ürünün kilosu ve genişliği arttıkça gönderim ücreti de artmaktadır. Uluslararası kargoculuk ta her 500 gramda bir ücret artmaktadır. Ancak belirli kilonun üzerinde olan kargolar için ayrı tarife uygulanır. Ayrıca ağırlığı 100 kilo civarı olan ürünler kargo olarak gönderilemez. İhracat yaparak gönderilebilir.

 

Uganda Kargo Ücreti Nasıl Hesaplanır?

 

Uganda kargo ücreti şu şekilde hesaplanır; Yükseklik x boy x genişlik/ 5000. Bu formül bütün dünya ülkeleri için yani 220’den fazla ülke için geçerlidir. Yurt içi kargo işlemlerinde de aynı formül uygulanmaktadır. Ancak orada elde edilen sonuç 3000’e bölünmektedir.

 

Uganda’dan Türkiye’ye Kargo Fiyatları Ne Kadardır?

 

Uganda’dan Türkiye’ye kargo ücreti Euro olarak ödenmelidir. Uganda’dan Türkiye’ye kargo ücretinde fiyatlar 2022 yılında en az 0 dolardır. Bu miktar günümüzde 153.000 Uganda Şilinine eşit olmaktadır. Yani Türk parası olarak 727 TL olmaktadır.

 

Uganda’ya Evrak Gönderimi Nasıl Yapılır?

 

Türkiye’den Uganda’ya evrak göndermek mümkündür. Gönderilen evraklar genel kategoride değil özel kategoride gönderilmelidir. Böylelikle evraklar daha güvende olurlar. Evrak gönderim ücretinde belirleyici olanlar evrak adeti ve kalınlığıdır. Kalınlık ne kadar artarsa gönderim ücreti de o kadar artar. 

 

Uganda’ya Gönderilmesi Yasak Olan Ürünler Nelerdir?

 

Uganda’ya gönderilmesi yasaklı olan ürünler bulunmaktadır. Bu ürünlerin yasak olma nedeni ya insan sağlığına tehlikeli olmasıdır, ya terör eylemleri için kullanılabilecek cinsten olmasıdır ya da yolculuk esnasında bozulabilir cinsten olmasıdır. Bu ürünlerin bazıları koruyucu gözlük, eldiven, çakmak, elma, portakal, şeftali, çilek, vişne, ekmek, silah, cephane, motor ve maske gibi şeylerdir.

 

Uganda Kargo Takip Nasıl Yapılır?

 

Türkiye’den Uganda kargo takibinde önemli olan kargonun her iki ülke de şubesi olan bir firma ile gönderilmesi ya da kargoyu Türkiye’den gönderen firmanın Uganda’da bir ortaklığı bulunması ile ilgilidir. Eğer kargo şubesi değil de ortaklığı olan bir firma ile gönderilmişse kargo takibinde her iki firmayı da aramak gerekebilir.

whatsapp