Telefon: +90 850 303 99 25

Mail: info@turkbox.com.tr

Tunus’a Kargo Nasıl Gönderilir?

Tunus’a Kargo Nasıl Gönderilir?

Tunus, Afrika kıtasının kuzeyinde yer almaktadır. Libya ile Cezayir arasında kalmış bir ülkedir. Tunus ayrıca İtalya ya da oldukça yakındır. Tunus, Akdeniz’in batı tarafında kalmaktadır. Türkiye’den Tunus’a kalkan gemiler İzmir limanı, İstanbul limanı ve Mersin limanı gibi yerlerden kalkmaktadır. İzmir limanından kalkan bir gemi Ege denizi üzerinden Akdeniz’e geçer. Sonrasında Libya’yı geçerek Tunus limanlarına ulaştırılır.  

 

Tunus’a En Ucuz Kargo Nasıl Yollanır?

 

Tunus’ a Express kargo ve Online kargo ile ucuz bir şekilde kargo gönderilebilir. Özellikle Online kargo da ücret daha ucuz olmaktadır. Online kargo ile ücretler % 75’e kadar düşmektedir. Ayrıca hoş geldin indirimiyle % 10 oranında da düşmektedir. Fakat kargo gönderirken ücreti düşürmek için yasa dışı yollara başvurmak doğru değildir. Bu yollardan biri ticari kargoların ücretini düşürmek için ürünün ücretini piyasa değerinden daha küçük göstermektir. Örneğin 100 dolar değerindeki bir ürün 75 dolar olarak gösterilirse yasa dışı bir yol kullanılmış olduğu için o ürünün gönderimi yapılmaz.

 

Tunus’a En Hızlı Kargo Hangisi?

 

Tunus'a en hızlı kargo göndermenin bir yolu da hızlı bir firma ile anlaşmaktır. Hızlı gönderim yapan firmalar ülkelerle anlaşması olan firmalardır. Bu firmalardan biri de TURKBOX firmasıdır. Limanlar ve hava limanlarında bir firmanın anlaşmasının olması da işlemleri hızlandırmaktadır. 

 

Tunus’a Kargo Kaç Günde Gider? 

 

Türkiye’den Tunus’a kargo gönderme süresi Express kargo ile ortalama 3 gündür. Hava kargo da ve genel kargo da süre 1 haftayı bulabilir. Acil kargo gibi hizmet modelleriyle süre 2 gün civarındadır. Tunus’ a deniz yoluyla mal gönderden firmalar 10- 15 gün gibi bir sürede ürünlerini alıcı adreslere ulaştırılabilir. Deniz yolunda sipariş iptali gibi şeyler daha zor olmaktadır. Bu yüzden genelde hava yolu kullanılır. 

 

Türkiye’den Tunus'a Kargo Ücreti Ne Kadardır? 

 

Türkiye’den Tunus ülkesine 0.5 kilo ağırlığında, 30 cm uzunluğunda, 30 cm genişliğinde ve 30 cm yüksekliğinde değerlere sahip olan ürünler 140 Euro’ya gönderilmektedir. 1 kiloluk ürünler eğer benzer değerlere sahipse 150 Euro karşılığında gönderilebilir. 2 kiloluk ürünlerde ücret 15 Euro daha fazladır. 5 kiloluk ürünlerin gönderim maliyeti ekstra hizmetlerle birlikte 200 Euro’yu geçer. Ekstra hizmetlerden biri alıcı ödemeli kargodur. Bu tarz işlemler her ülke için geçerlidir. 

 

Tunus Kargo Ücreti Nasıl Hesaplanır? 

 

Tunus kargo ücreti hesaplaması yükseklik x genişlik x uzunluk / 5000 formülüyle yapılmaktadır. Bu sayı yurt içi kargoculukla 3000’dir. Ücret hesaplaması Online olarak da kolaylıkla yapılabilmektedir. Tunus’a kargo gönderirken uygulanan diğer formül ise ağırlık hesaplamasıdır. Bu formül de ürün sadece kantara konur ve ağırlığı ölçülür.

 

Tunus’tan Türkiye’ye Kargo Fiyatları Ne Kadardır?

 

Tunus’taki bir firma Türkiye’de ortaklığı olan firmaya bir evrak göndermek isterse ücret 20 Euro civarındadır.  Eğer numune tarzında şeyler gönderilirse ücret kiloya göre değişmektedir. Örneğin 1 kiloluk bir ürün 150 Euro karşılığında gönderilebilir. Fakat şirket gönderilerinde bu ücretler çok daha azdır. Şirket gönderisinde 150 Euro olan ücret 110 Euro’ya kadar düşebilir. 

 

Tunus’a Evrak Gönderimi Nasıl Yapılır?

 

Tunus evrak gönderimi siparişi şubeden ve Online ortamdan yapılabilir. Eğer evrak gönderecek kişinin bir firmada ortaklığı varsa ya da kendine ait bir şahıs şirketi varsa şirket aracılığıyla gönderim yapılabilir. Bu durum ücreti azaltacaktır. Bireysel olarak evrak gönderiminde de aynı hizmetler geçerlidir. Aradaki tek fark siparişin kimin adına oluşturulduğudur. 

 

Tunus’a Gönderilmesi Yasak Ürünler Nelerdir?

 

Tunus Cumhuriyetine gönderilmesi yasak olan ürünler şunlardır: İlaç, hap, bitki, tohum, domates, ekmek, motor, bisiklet, telefon, fırın, krem, batarya, para, kimlik, pasaport, kolonya, alkollü içecek, tıbbi maske, steril olmayan ürünler, hastane malzemeleri, organ, cenaze ve bilgisayar gibi şeylerdir. 

 

Tunus Kargo Takip Nasıl Yapılır?

 

Kargo takibi için gereken şey takip numarasıdır. Bu durum yurt içinde de aynıdır. Oluşturulan her yeni sipariş için yeni bir takip numarası oluşturulur. Bu sayede kimse başkasının kargosunu göremez.

whatsapp