Telefon: +90 850 303 99 25

Mail: info@turkbox.com.tr

Togo’ya Kargo Nasıl Gönderilir?

Togo’ya Kargo Nasıl Gönderilir?

Togo, Batı Afrika’da yer alan ufak bir ülkedir. Togo ülkesinde çok fazla kargo şirketi bulunmaz. Ancak yine de kargoculuk işlemleri gerçekleştirilebilir. Türkiye’den Togo’ya kargo göndermek için TURKBOX firması tercih edilebilir. TURKBOX ile hızlı, güvenilir ve ekonomik bir şekilde kargo gönderimi yapılabilir. TURKBOX şirketi dünyanın dört bir yanında kargoculuk hizmeti vermektedir.  


Togo’ya En Ucuz Kargo Nasıl Yollanır?


Togo’ya en ucuz şekilde kargo gönderebilmek için hava kargo yöntemi tercih edilebilir. Hava kargo da fiyatlar daha ucuzdur ancak teslimat süresi de daha fazladır. Bunun dışında ürünü gümrükten tek seferde geçebilecek şekilde paketlemek ve gümrük kurallarına uymak da önemlidir. Gümrük kapısının belirlediği kurallara uymak ürünlerin tek seferde sorunsuz geçişini sağlar. 


Togo’ya En Hızlı Kargo Hangisi?


Togo ülkesine en hızlı kargo yolu hava yoludur. Hava yolu ile ulaşımda teslim alınan ürünler aynı gün ülkeden çıkartılır. Bu sayede hızlı bir şekilde Togo’nun yurt dışı alıp verme ofisine götürülür. Bunun dışında deniz yolu daha uzun sürmektedir. Deniz yolu ile ulaşımda ürünün parsiyel kargo ya da yük kargosu olarak gönderilmesi de süreyi etkiler. 


Togo’ya Kargo Kaç Günde Gider?


Togo’ya kargo gönderiminde Express kargo ya da Online kargo tercih edilirse kargolar 4- 5 iş gününde sahibine teslim edilir. Togo’ya gönderilen kargolar Togo’nun gümrüğünden geçtikten sonra Togo’nun başkentine götürülür. Başkentte toplanan kargolar kargo firmasının yurt dışı alıp verme merkezine götürülür. Daha sonra ise bu merkezden ürünler ilgili adreslere teslim edilir. 


Türkiye’den Togo’ya Kargo Ücreti Ne Kadardır?


Türkiye’den Togo’ya kargo ücreti firmadan firmaya değişmektedir. Firmaların kendi şartları altında belirledikleri rayiç ücretler birbirinden farklı olabilir. Bunun dışında devlet firmalarının ile özel şirketlerin gönderim ücretleri birbirlerinden farklıdır. Çünkü bu firmaların Togo ile ortaklığının olup olmaması ücreti etkiler.


Togo Kargo Ücreti Nasıl Hesaplanır?


Togo’ya kargo gönderimi için bazı kargo şirketleri kendi kargo uçaklarını kullanırken diğer kargo şirketleri de hava alanlarıyla anlaşma halindedirler. Uluslararası havacılığın kargoculuk için kullanılması durumunda belirlenen rayiç ücretler vardır. Bu ücretler kargo firmaları ile devletler arasında ortak olarak maliyet hesabı yapılarak belirlenmiştir.


Togo’dan Türkiye’ye Kargo Fiyatları Ne Kadardır?


Togo’dan Türkiye’ye uçak yoluyla gönderilen kargolar birkaç tane Batı Afrika ülkesinden geçtikten sonra önce Libya’ya daha sonra ise Mısır’a ulaşır. Mısır’dan geçen kargo uçakları Akdeniz’den geçerek Türkiye’ye ulaşırlar. Türkiye’nin mega kentlerinde toplanan kargolar daha sonra ilgili adreslere teslim edilir. 


Togo’ya Evrak Gönderimi Nasıl Yapılır?


Togo’ya kargo yoluyla TURKBOX gibi firmalarla evrak ve belge göndermek mümkündür. Gönderilen evraklar doküman, dosya, zarf, belge ya da evrak olarak sayılırlar. Bu şekilde gönderilen evrakların ücretleri Türk lirasıyla 900 lirayı bulabilir. Normalde ücretler 25 Euro gibi fiyatlardan başlamaktadır.


Togo’ya Gönderilmesi Yasak Ürünler Nelerdir?


Togo’ya gönderilmesi yasak ürünler tehlikeli ve bozulabilir ürünlerdir. Bu ürünlerin kargo olarak gönderilmesi ya da doğru kategorilerde gönderilememesi yasaktır. Örneğin genel kategoride olan bir ürünün hassas kargo ya da bozulabilir ürün olarak gönderilmesi yasaktır. Bu gibi durumlar tespit edildiğinde veya direkt olarak yasaklı ürünler gönderildiğinde adli para cezaları ya da hapis cezası devreye girebilir. Mesela Togo’ya silah gönderilmesi durumunda kargoyu gönderen kişi 2 yıldan 5 yıla kadar hapis cezası alabilir.


Togo Kargo Takip Nasıl Yapılır?


Togo kargo takibi kargoyu gönderen firma ile iletişime geçerek ya da bizzat firma şubesine giderek yapılabilir.

whatsapp