Telefon: +90 850 303 99 25

Mail: info@turkbox.com.tr

Tayvan’a Kargo Nasıl Gönderilir?

Tayvan’a Kargo Nasıl Gönderilir?

Tayvan’a kargo göndermek günümüzde biraz daha zorlaşmıştır. Normalde Tayvan teknoloji olarak yüksek ve yurt dışı işlemlerinde de başarılı bir ülke olsa da günümüzde Çin’le olan siyasi gerginliği nedeni ile yurt dışına ürün göndermek te yurt dışından ürün gelmesi de daha zor olmaktadır. Tayvan’daki bu siyasi gerginlik bir savaş çıkartabilecek kadar yüksektir. Bu yüzden ülkeye yurt dışından gelen kargoların kontrolleri arttırılmıştır. 

 

Tayvan’a En Ucuz Kargo Nasıl Yollanır?

 

Tayvan’a en ucuz şekilde kargo göndermek için Online kargo tercih edilebilir. Online kargo da ürünün gönderim ücreti sistem tarafından otomatik olarak yapılır. Bunun dışında kargo firması bizzat gelerek ürünü istenilen adresten teslim alır. Online kargo ile gönderilen ürünlerin elektronik takibi daha kolay yapılır. 

 

Tayvan’a En Hızlı Kargo Hangisi?

 

Tayvan’a en hızlı kargo gönderimi hava yoludur. Deniz yoluyla Tayvan’a giden yük gemileri son günlerde Çin’in baskısı altındadırlar. Çin hükümeti Tayvan’ı çevrelediği için ülkeye gelen mâlları da gözetim altında tutmaktadır. Bu sebepten hava yolu çok daha rahat ve güvenlidir.

 

Tayvan’a Kargo Kaç Günde Gider?

 

Tayvan’a kargo uçaklarıyla giden paketler normalde 3 iş gününde sahibine teslim edilse de siyasi gerginliklerden dolayı kontroller arttırıldığı için süre daha da uzayabilir. Tayvan hükümeti de ülkeye Çin tarafından gizli mal gönderilmesini istemediği için güvenlik önlemlerini arttırmıştır. Tayvan’a deniz yoluyla giden kargolar da 2 haftadan önce alıcıya ulaştırılamaz. 

 

Türkiye’den Tayvan’a Kargo Ücreti Ne Kadardır?

 

Türkiye kendisine yakın olan ülkelere demir yolu ve trenlerle kargo gönderebilen bir ülkedir. Ancak Tayvan, Türkiye’ye oldukça uzak olduğu ve kara bağlantısı olmadığı için bu ülkeye bu yollarla kargo gönderilemez. Tayvan kargo ücretleri 2022 yılında 0.5 kilo olan ürünler için en az 70 Euro olmaktadır. 10 kiloluk bir ürünün gönderimi ise yaklaşık 245 Euro’dur.

 

Tayvan Kargo Ücreti Nasıl Hesaplanır?

 

Tayvan’daki bu gerginlik kargo fiyatlarında ve yurt dışı ürünlerinde fazla bir artışa neden olmamıştır. Çünkü Tayvan ekonomik sistem olarak başarılı bir ülkedir. Bu başarılı sistem sayesinde kargo ücretlerinde ve kargo gönderiminde herhangi bir sorun olmamıştır.

 

Tayvan’dan Türkiye’ye Kargo Fiyatları Ne Kadardır?

 

Tayvan ekonomik para birimi olarak oldukça değerli bir ülkedir. Öyle ki 1 Tayvan doları günümüzde 0,033 Euro’ya eşittir. Yani Tayvan’dan Türkiye’ye yarım kiloluk bir ürün göndermek isteyen biri yalnızca 15 Tayvan dolarına gönderim sağlayabilir. Tayvan dolarının Türk lirası karşılığı ise 0,60 TL’dir. 

 

Tayvan’a Evrak Gönderimi Nasıl Yapılır?

 

Tayvan’a normalde evrak gönderimi yapmak mümkündür. Ancak günümüzdeki gerginliklerden sebep evrak göndermek artık risk taşımaktadır. Çünkü evrakların başına bir şey gelme olasılığı artmıştır. Bu sebepten Tayvan hükümeti ülkeye evrak göndermek yerine evrakların ve belgelerin mail yoluyla gönderilmesini tavsiye etmektedir.

 

Tayvan’a Gönderilmesi Yasak Ürünler Nelerdir?

 

Tayvan’a gönderilmesi yasak ürünler her türlü cephane, silah, koruyucu ürün, bomba, istihbarat malzemesi, kimyasal ürün, canlı hayvan, ölü hayvan, insan cesedi, sığır, dondurulmuş tavuk, elma, ekmek, üzüm, patates, soğan, domuz, motor, hindi, kuş, su geçirmez önlük, patlayıcı ürün, pastırma, sucuk, akıllı telefon ve televizyon gibi şeylerdir. Bu ürünlerin ülkeye sokulması durumunda ciddi cezalar alınabilir. 

 

Tayvan Kargo Takip Nasıl Yapılır?

 

Tayvan kargo takibi özellikle son günlerde ayrı bir önem taşımaktadır. Çünkü şu an Tayvan’a giden kargo uçaklarının durumu daha önemlidir. Bu takibin sık sık internet üzerinden yapılması gerekir.

whatsapp