Telefon: +90 850 303 99 25

Mail: info@turkbox.com.tr

Tayland’a Kargo Nasıl Gönderilir?

Tayland’a Kargo Nasıl Gönderilir?

Tayland, Çin’in güneyinde yer alan bir Güney Doğu Asya ülkesidir. Bu ülkeye Amerika kıtalarındaki ülkelerden gönderilen kargolar Pasifik okyanusu üzerinden yük gemileriyle gönderilebilir. Bunun dışında Türkiye’den Tayland’a gönderilecek kargolar Hint okyanusundan geçerek deniz yoluyla ulaşabildiği gibi uçak yoluyla Orta Asya’dan Güney Asya’ya bağlanılarak gönderilebilir.


Tayland’a En Ucuz Kargo Nasıl Yollanır?


Tayland gibi ülkelere ticari kargo gönderiminde bazı sorunlar bulunmaktadır. Bu sorunlardan biri alıcının ücreti ödememesi ve gönderim ücretini satıcının ödeyerek ürünün bedavaya yollanmasıdır. Bu tarz durumlar en çok Afrika ülkelerinde yaşandığı gibi Güney Asya ülkelerinde de yaşanmaktadır.


Tayland’a En Hızlı Kargo Hangisi?


Tayland’a en hızlı kargo şirketlerinden biri TURKBOX firmasıdır. Bu firma ile 2- 3 günde kargo göndermek mümkündür. Uluslararası kargoculukta önemli kurallardan biri gümrük mevzuatıdır. Gümrük mevzuatına uymayan paketler yurt dışına gönderilemez. Bu mevzuattaki maddeler her ülke de farklılık gösterse de ortak maddeler de vardır.


Tayland’a Kargo Kaç Günde Gider?


Tayland ülkesine deniz yoluyla gönderilen kargolar ortalama olarak 2 haftada ülkeye ulaşırlar. Hava kargo yoluyla gönderilen kargolar ise 6 gün gibi bir sürede ulaşırken, Express kargoda 2 günde teslimat sağlanabilir. Tayland’a gönderilecek kargolarda önemli olan gümrükte ve hava alanında bir sıkıntı çıkmamasıdır. Bu tarz yerlerde bir sorun olursa sevkiyat iptal edilebilir ve siparişler geri dönmek zorunda kalabilir. 


Türkiye’den Tayland’a Kargo Ücreti Ne Kadardır?


Türkiye’den Tayland ülkesine gönderilecek kargoların ücretleri evraklar için 20 Euro’dan başlamaktadır. En küçük paketler için yani 500 gramlık ürünler için 39 Euro olan ücretler paketin genişliğine göre değişebilir. 30 kilo ve üzeri ürünlerin ücret hesaplaması da daha farklı olmaktadır. 0.5 kiloluk ürünlerin gönderim ücreti 39 Euro olsa da bazı sitelerde ürünün özel durumuna göre ücretler 90 Euro’dan başlamaktadır.


Tayland Kargo Ücreti Nasıl Hesaplanır?


Tayland kargo ücreti hesaplamasında en önemli etkenlerden biri ulaşım yoludur. Hava yolunda ki tarife farklı deniz yolundaki tarife de farklıdır. Hava yolu ile gönderim daha ucuza mal olmaktadır. Deniz yolunda parsiyel yük, yük taşımacılığı, genel yük taşımacılığı ve acil yükler gibi kategoriler vardır. Deniz yolundaki tarife de çift vesait olabileceği ve limanlarda mola verilebileceği için ücretler daha fazla olabilir.


Tayland’dan Türkiye’ye Kargo Fiyatları Ne Kadardır?


Tayland’dan Türkiye’ye kargo fiyatları normalden daha ucuzdur. Tayland’dan ülkemize 10 dolar gibi ücretler ile evrak göndermek mümkündür. Ancak evrak hacmi arttıkça ücretler 25 dolara kadar çıkar.


Tayland’a Evrak Gönderimi Nasıl Yapılır?


Tayland’a evrak göndermek için 2 yol vardır. Birincisi kurumsal bir şirket olarak evrak göndermek, ikincisi de bireysel olarak evrak göndermek. Her iki yönteminde birbirinden farklı yolları vardır. Örneğin kurumsal olarak evrak gönderilince ekstra hizmetlerden yararlanılabilir, ve evraklar ile ilgili bilgiler şirketin mail adresine düşer. Bireysel gönderimde ise şahıs olarak bilgilendirme vardır ve ekstra indirimler sınırlıdır.


Tayland’a Gönderilmesi Yasak Olan Ürünler Nelerdir?


Tayland’a gönderilmesi yasak ürünler havai fişek, bomba, ses bombası gibi patlayıcı ürünler, silah, ateşli silah, cephane, silah yedek parçası, silah yapımında kullanılabilecek ürünler gibi tehlikeli ürünler, tıraş kremi, tıraş makinesi, koruyucu gözlük, su geçirmez önlük, sim kartlı telefon, bilgisayar, elektrikli ve normal bisiklet gibi diğer kategorisindeki ürünler. 


Tayland Kargo Takip Nasıl Yapılır?


Tayland ülkesine kargo takibi kargoyu gönderen firma ya da kargoyu teslim alacak firma ile iletişime geçerek yapılabilir. Bunun dışında şirketin internet sitesinden ya da uygulamasından yapılabilir.

whatsapp