Telefon: +90 850 303 99 25

Mail: info@turkbox.com.tr

Tanzanya’ya Kargo Nasıl Gönderilir?

Tanzanya’ya Kargo Nasıl Gönderilir?

Tanzanya, Doğu Afrika’da yer alan ve Hint okyanusuna kıyısı olan bir ülkedir. Büyüklük olarak Türkiye’den büyük olan bu ülkeye Türkiye’den kargo ve mâl göndermek mümkündür. Türkiye ile Tanzanya ticari ortaklık yapan iki ülkedir. Bu ticari anlaşmalar sayesinde iki ülke arasında kargoculuk işlemleri hız kazanmıştır. Türkiye’de faaliyet gösteren yerli firmalar Tanzanya ile kargo anlaşmaları yapmışlardır.  

 

Tanzanya’ya En Ucuz Kargo Nasıl Yollanır?

 

Tanzanya’ya en ucuz şekilde kargo göndere bilmek için TURKBOX firması tercih edilebilir. TURKBOX müşterilerine ‘hoş geldin’ indirimi tarzında indirimler uygulamaktadır. Ayrıca sıklıkla kendisi aracılığıyla kargo gönderen müşterileri içinde özel indirimler yapmaktadır. 

 

Tanzanya’ya En Hızlı Kargo Hangisi?

 

Tanzanya’ya en hızlı kargo hava yoludur. Deniz yoluyla kargo gönderimi ise şu şekilde yapılabilir. Türkiye’den Tanzanya’ya gitmek üzere toplanan kargolar Akdeniz’deki limanlardan biri aracılığıyla yola çıkar. Akdeniz üzerinden Mısır’a ulaşan kargo gemileri Mısır’ın Süveyş kanalından geçebilmek için bir vergi ödedikten sonra yola devam ederler. Hint okyanusu üzerinden Tanzanya’ya ulaşan kargolar gümrük vergisini ödedikten sonra belirlenen limana giriş yaparlar. 

 

Tanzanya’ya Kargo Kaç Günde Gider?

 

Tanzanya’ya deniz yoluyla gönderilen kargolar 2 haftalık bir süre de Tanzanya’ya ulaşırlar. Ülkeye ulaştıktan sonra gümrük vergisini ödeyen gemiler ülkeye giriş yaparak kargoları gönderen şirketin yurt dışı alıp verme ofisine götürülür. Burada sayımı yapılan kargolar 1- 2 gün içerisinde alıcıya gider.

 

Türkiye’den Tanzanya’ya Kargo Ücreti Ne Kadardır?

 

Türkiye’den Tanzanya’ya kargo ücretleri 2022 yılında ortalama olarak şu şekildedir; 1 kiloluk ürünler için 65 Euro, 10 kiloluk ürünler için 250 Euro ve 20 kiloluk ürünler için 360 Euro. Bu şekilde belirlenen fiyatlar bazı kampanyalarda ve özel günlerde düşebilmektedir.

 

Tanzanya Kargo Ücreti Nasıl Hesaplanır?

 

Tanzanya’ya gönderilen kargolarda ücret hesaplaması yapabilmek için bir formül vardır. Bu formül bütün yurt dışı kargo işlemlerinde kullanılan formüldür. Bu formüle göre ürünün yalnızca ağırlığı değil genişliği de çok önemlidir. Çünkü ağırlığı aynı olup da biri diğerinden desi ve hacim olarak daha büyük olan ürünler daha çok yer kaplar. 

 

Tanzanya’dan Türkiye’ye Kargo Fiyatları Ne Kadardır?

 

Tanzanya’dan Türkiye’ye kargo fiyatları ulaşım yoluna ve gönderim modeline göre değişmektedir. Uluslararası kargoculukta TURKBOX gibi Global firmalardan yararlanmak en doğru karar olacaktır. Çünkü bu gibi firmalar dünyanın her yerinde faaliyet yürüttükleri için çoğu hava limanına kolaylıkla giriş yaparlar. 

 

Tanzanya’ya Evrak Gönderimi Nasıl Yapılır?

 

Tanzanya’ya evrak gönderiminde ulaşım yolu olarak hava yolunu tercih etmek daha doğru olacaktır. Acil kargo yöntemini tercih etmek kargoların daha hızlı teslim edilmesini sağlar. Bütün kargo şirketlerinin hava alanlarında bir yeri bulunmaktadır. Bunun dışında kendi uçak filoları olan kargo şirketleri de vardır. Bu şirketler 1900’lu yılların başında sektöre atılmış köklü firmalardır. 

 

Tanzanya’ya Gönderilmesi Yasak Olan Ürünler Nelerdir? 

 

Tanzanya ülkesine gönderilmesi yasak olan ürünler şunlardır. Cerrahi maske, steril olmayan eldiven, koruyucu gözlük, su geçirmez önlük, tıraş kremi, tıraş köpüğü, çakmak, sigara, bıçak, bomba, ses bombası, ateşli silah, cephane, belirli voltajın üzerinde elektrikli bisiklet, bisiklet, peynir, süt, yoğurt, ayran, ekmek, dondurulmuş tavuk, canlı hayvan, ölü hayvan, insan cesedi, sığır, koyun, domuz ve pastırma gibi şeylerdir. 

 

Tanzanya Kargo Takip Nasıl Yapılır?

 

Tanzanya ülkesine gönderilen kargoların takibi kolaylıkla yapılabilir. Ancak takibi yapabilmek için sipariş numarasını unutmamak çok önemlidir. Kargo takibinde ürünle ilgili çoğu detay öğrenilebilir.

whatsapp