Telefon: +90 850 303 99 25

Mail: info@turkbox.com.tr

Suriye’ye Kargo Nasıl Gönderilir?

Suriye’ye Kargo Nasıl Gönderilir?

Suriye, Türkiye’nin komşu ülkelerinden biridir. Türkiye’nin güneyinde yer alan Suriye’ye ülkemizden kolaylıkla kargo gönderilebilir. Suriye 10 yıllık bir iç savaşla harap olmuş bir ülkedir. Suriyeli vatandaşların birçoğunun da ülkemizde ikamet ettiği herkes tarafından bilinir. Suriye’nin Akdeniz’e kıyısı vardır. Türkiye’den Suriye’ye gidecek olan çoğu paket uçaklarla gönderilir. Uçaklarla gönderim yapabilmek için özel olarak kargo uçakları vardır. Bazı kargo firmalarının kendi uçak filoları da vardır.  

 

Suriye’ye En Ucuz Kargo Nasıl Yollanır?

 

Yurt dışına kargo gönderirken ürünü küçük bir şekilde paketlemek ücreti azaltır. Örneğin bir stor perde gönderilecekse perdeyi karton ile çevrelemek ve sıkıca bantlamak koliyle gönderimden daha ucuz olmaktadır. Fakat duvar saati ve kitap gibi şeylerin boyutlarına uygun bir koliyle gönderilmesi daha iyi olacaktır. Çünkü bu şekilde daha güvenli gönderim yapılabilir. 

 

Suriye’ye En Hızlı Kargo Hangisi?

 

Suriye ülkesine TURKBOX firması hızlı bir şekilde kargo göndermektedir. Bu firmanın herhangi bir şubesinden Suriye’ ye çoğu firmadan daha hızlı kargo gönderilebilir. Devlet şirketlerinde bazı ürünler sadece ana merkezlerden gönderilmektedir. Ancak TURKBOX şirketinde böyle bir durum söz konusu değildir. Bu firma ile ürünler her şubeden gönderilebilir. 

 

Suriye’ye Kargo Kaç Günde Gider? 

 

Suriye ülkemize oldukça yakın olduğu için bu ülkeye 1-2 günde kargo gönderilebilir. Türkiye’de teslim alınan ürünler acil kargo ile 1 günde teslim edilebilir. Eğer ürün akşam saatlerinde teslim alınmışsa ertesi akşam mesai bitimine kadar teslim edilmektedir. Express kargo da teslim süresi 2 gün, bazen 3 gündür. İş günleri içinde hızlıca teslimat yapabilmek için pek çok yöntem geliştirilmiştir. 

 

Türkiye’den Suriye’ye Kargo Ücreti Ne Kadardır? 

 

Türkiye’den Suriye devletine 0.5 kilo ağırlığında ki ürünler 100 Euro gibi ücretlere gönderilebilir. 1 kiloluk ürünler de bu ücret 120 Euro civarındadır. 5 kiloluk ürün gönderme maliyeti 175 Euro’yu geçer. 10 kiloluk ürünlerde net ağırlık hesaplamasıyla birlikte ücretler en az 300 Euro’dur. 25 kilo civarındaki ürünler 400 Euro karşılığında gönderilmektedir. Müşteri isterse dolar da kullanabilir. Dolar kullanılırsa birim ücret yine aynıdır. Fakat diğer para birimlerinde rayiç ücretler değişebilir.

 

Suriye Kargo Ücreti Nasıl Hesaplanır?

 

Suriye kargo ücreti hesaplamasında 1. etken ulaşım yoluyken 2. etken tercih edilen hizmettir. Suriye’ye gidecek olan demir çelik sanayi ve plastik sanayi gibi malların birçoğu gemilerle gönderilir. Kargo şirketlerinin limanlarla da anlaşmaları vardır. Fakat hiçbir şirketin kendi gemisi yoktur. Deniz yoluyla ulaşım da anlaşmalı olan özel ya da devlete ait gemiler kullanılır.

 

Suriye’den Türkiye’ye Kargo Fiyatları Ne Kadardır? 

 

Suriye ülkesinden Türkiye’ye 1 kiloluk ürünler 150 Euro’ ya gönderilmektedir. 5 kiloluk ürünlerde ücret 200 Euro iken 10 kiloluklarda 350 Euro’dur. Suriye’den Türkiye’ye pantolon, çanta, saat, masa ve ayakkabı gibi pek çok ürün gönderilebilir. Fakat yemek gönderimi yapılamaz. Suriye’den Express kargo ile 30 kiloluk ürünler 500 Euro gibi ücretlere gönderilebilir. 

 

Suriye’ye Evrak Gönderimi Nasıl Yapılır?

 

Suriye ülkesine evrak gönderimi çok fazla yapılan bir işlem değildir. Nadir olarak şirketler ve bireyler tarafından yapılan bir işlemdir. Suriye’ye 1 adet küçük zarf gönderme ücreti 15 Euro’dur. Zarfın içine istendiği kadar belge konabilir. Suriye’ye evrak gönderirken hız ve güvenlik ön planda tutulur. Evrak gönderme siparişi internet üzerinden yapılabilir. 

 

Suriye’ye Gönderilmesi Yasak Ürünler Nelerdir? 

 

Türkiye’den Suriye ülkesine hiçbir kaçakçılık ürünü gönderilemez. Bu ürünler alkol, uyuşturucu, esrar, kokain, sigara, silah, cephane ve bomba gibi şeylerdir. Ayrıca kimyasal madde, deodorant, laboratuvar malzemesi, kimyasal ürün, parfüm ve çamaşır suyu gibi şeylerde tehlikeli ürün oldukları için kesinlikle gönderilemez.

 

Suriye Kargo Takip Nasıl Yapılır?

 

Kargo takibi ‘yurt dışı kargo takip’ kısmından yapılmaktadır. Bu kısım özel olarak tasarlanmıştır ve her ürün için geçerlidir. Kargo takibinde ürünün gümrükten geçip geçemediği görüntülenebilir.

whatsapp