Telefon: +90 850 303 99 25

Mail: info@turkbox.com.tr

Sri Lanka’ya Kargo Nasıl Gönderilir?

Sri Lanka’ya Kargo Nasıl Gönderilir?

Sri Lanka, Hindistan’ın güneyinde yer alan bir Hint okyanusu ülkesidir. 22 milyon nüfuslu bu ülke de birkaç tane liman ile hava limanı bulunmaktadır. Bu ülkenin hiçbir ülkeyle kara bağlantısı olmadığı için bu ülkeye kara yoluyla ya da demir yoluyla kargo gönderilemez. Kargo şirketleri kısa sürmesinden dolayı hava yolunu tamamen benimsemişlerdir. Amerikan kargo şirketlerinin kendi kargo uçakları bile bulunmaktadır. 

 

Sri Lanka’ya En Ucuz Kargo Nasıl Yollanır?

 

Sri Lanka Demokratik Sosyalist Cumhuriyetine en ucuz şekilde kargo göndermek için bazı özel günler beklenilebilir. Kargo şirketleri özel günlerde bir takım indirimler uygulamaktadırlar. Yılbaşında, bayramlarda, dini bayramlarda, sembolik günlerde vb. günlerde bazı indirimler bulunmaktadır. Bu indirimlerle ücret en az % 5, en fazla da %25 düşmektedir.

 

Sri Lanka’ya En Hızlı Kargo Hangisi?

 

Sri Lanka’ya en hızlı şekilde kargo göndermek için kargonun teslim edileceği adresin büyük şehirlere yakın olması önem taşımaktadır. Türkiye’den Sri Lanka’ya gönderilen kargolar başkentte toplanmaktadır. Başkentte bulunan yurt dışı alıp verme merkezinde sayımları ve kontrolleri yapılan kargolar büyük şehre yakınsa birkaç saatte sahibine ulaştırılır. 

 

Sri Lanka’ya Kargo Kaç Günde Gider?

 

Sri Lanka’ya gönderilen kargolar yaklaşık 4 günde gideceği adrese götürülmektedir. Üründe bir hata olması durumunda müşteri kargoyu teslim eden firma ile ya da gönderici firma ile iletişime geçmelidir. Örneğin ürün kırık bir şekilde gönderilmişse önemli olan gönderici firmanın ürünü nasıl gönderdiğidir. Bu gibi durumlarda firmalar arası anlaşmalar devreye girmektedir.

 

Türkiye’den Sri Lanka’ya Kargo Ücreti Ne Kadardır?

 

Türkiye’den Sri Lanka  kargo ücreti 2022 yılında şu şekildedir; 0.5 kiloluk ürünler için 45 Euro, 1 kiloluk ürünler için 65 Euro, 10 kiloluk ürünler için 220 Euro ve 20 kiloluk ürünler için 350 Euro. Bu şekilde belirlenen fiyatlar Türkiye ve Sri Lanka ticaret kapasitesindeki yeni teşviklere  göre değişkenlik gösterebilir.

 

Sri Lanka Kargo Ücreti Nasıl Hesaplanır?

 

Sri Lanka kargo ücreti hesaplaması yapabilmek için müşteriye bazı sorular sorulmaktadır. Bu sorular ürünün hangi ulaşım yoluyla, hangi ulaşım modeliyle gönderileceği ve ürün adetidir. Örneğin Sri Lanka’ya kitap yada stor perde gönderilecekse adet çok önemlidir.

 

Sri Lanka’dan Türkiye’ye Kargo Fiyatları Ne Kadardır?

 

Kargo fiyatları dünya genelinde Euro ile ödense de önemli olan ülkelerin yerli para birimlerinin Euro olarak karşılığıdır. Yani ülkenin para birimi Euro’dan değerliyse fiyatlar ucuz gelmekteyken Euro’dan değersizse pahalı gelmektedir. 1 Sri Lanka Rupisi 0.0028 Euro’ya eşittir. Yani Sri Lanka’dan kargo gönderiminde ücretler en az 19000 rupiden başlamaktadır.

 

Sri Lanka’ya Evrak Gönderimi Nasıl Yapılır?

 

Sri Lanka ülkesine evrak gönderimi yapmak için şirketlerin belirlediği bazı kurallar vardır. Bu kurallardan biri evraklarda ne yazıldığının belirtilmesidir. Çünkü evraklarda devletlerin sırlarını ifşa eden bilgiler ya da çeşitli suçlar için bilgilendirmeler yer alıyor olabilir. Müşteri evrakların şirket tarafından incelenmesini kabul ederse evraklar kolay bir şekilde gönderilir.

 

Sri Lanka’ya Gönderilmesi Yasak Ürünler Nelerdir?

 

Dünya devletlerinden Sri Lanka’ya gönderilmesi yasak olan ürünler gizli mektuplar, tarihi eserler, taklit ve orijinal olmayan ürünler, hırsızlık malları, ekmek, dondurulmuş tavuk, telefon, bıçak, sigara, çakmak, içinde ne olduğu belirtilmemiş Flash bellek, yanıcı parfümler, silah ve cephane tarzı şeylerdir.

 

Sri Lanka Kargo Takip Nasıl Yapılır?

 

Bir ülkeden başka bir ülkeye gönderilen kargoların takibi için kurulmuş siteler vardır. Bu sitelerde kargonun hangi firma ile gönderileceğini belirtmek ve sipariş numarası ile müşteri bilgilerini girmek yeterlidir.

whatsapp