Telefon: +90 850 303 99 25

Mail: info@turkbox.com.tr

Somali’ye Kargo Nasıl Gönderilir?

Somali’ye Kargo Nasıl Gönderilir?

Somali ülkesine kargo göndere bilmek için hava yolu veya deniz yolu tercih edilebilir. Somali ülkesine yerli ve yabancı firmalar ile gönderilen kargolar Somali’nin başkentinde toplanmaktadır. Başkentte toplanan kargolar buradan gidecekleri adreslere gönderilmektedir. Türkiye ile Somali olumlu politika yürüten iki ülkedir. Bu politika sayesinde iki ülke arasında kargoculuk hız kazanmıştır.

 

Somali’ye En Ucuz Kargo Nasıl Yollanır?

 

Somali’ye en ucuz şekilde kargo göndere bilmek için kargoyu direkt olarak gönderecek bir firma ile anlaşılması daha doğru olacaktır. Çünkü birden fazla vesaitle gönderilen kargoların ücretleri daha çok olur. Somali’ye kargo taşımacılığı yapan bazı firmalar bulunmaktadır. Bu firmalar da gönderim için uluslararası kargo şirketleri ile iletişim halindedirler. 

 

Somali’ye En Hızlı Kargo Hangisi?

 

Somali ülkesine en hızlı kargo gönderim modeli Express kuryedir. Express kurye hizmeti yurt içinde ve yurt dışında kullanılmaktadır. Ve neredeyse her ülkenin sahip olduğu bir yöntemdir. Bu yöntemle ticari olarak acil durumu bulunan kargolar ya da kişisel acil kargolar hızlı bir şekilde gönderilir. 

 

Somali’ye Kargo Kaç Günde Gider?

 

Somali’ye gönderilen kargoların teslim süreleri ulaşım yoluna göre değişmektedir. Yani ürünün hava yolu ya da deniz yolu ile gönderilmesi süreyi etkiler. Bunun dışında bazı olağan durumlar ile süre değişebilir. Ürünün gümrükten dönmesi, yasaklı ürün göndermek ya da vergiyi düşürme gibi nedenler ile bu süre uzayabilir ya da sevkiyat iptal edilebilir. 

 

Türkiye’den Somali’ye Kargo Ücreti Ne Kadardır?

 

Türkiye’den Somali’ye kargo ücreti ürünün ağırlığına göre değişmektedir. Ürün ne kadar ağır ve ne kadar genişse gönderim ücreti de o kadar çoktur. Somali’ye gönderilen kargolar için kilogram başı belirlenen ücretleri vardır. Kargo gönderimi için gerekli evraklar toplandıktan sonra 90 Euro gibi fiyatlar ile gönderim sağlanabilir.

 

Somali Kargo Ücreti Nasıl Hesaplanır?

 

Somali, Afrika’nın en ucunda yer almaktadır. Hint okyanusuna kıyısı olan bu ülkeye gönderilen kargoların ücretleri gönderim modeline göre değişmektedir. Yani ürünün e- kargo, online kargo, Express kargo ya da hava kargo olarak gönderilmesi ücreti etkiler. Bunun dışında ürünün genel kargo, bozulabilir kargo, özel kargo ya da acil kargo olarak gönderilmesi de fiyatı etkiler.

 

Somali’den Türkiye’ye Kargo Fiyatları Ne Kadardır?

 

Somali’den Türkiye’ye kargo fiyatları kargoyu gönderen firmanın yurt dışı işlem hacmine göre değişmektedir. Yani kargo Somali’deki kargo firmasının Türkiye’den bir ortaklığı yoksa fiyat 1.5 kat artabilir. Ancak bir ortaklık ve anlaşma söz konusu ise ücretler 10 kiloluk ürünler için 300 Euro olacak şekilde başlar.

 

Somali’ye Evrak Gönderimi Nasıl Yapılır?

 

Somali’ye evrak gönderimi hassas ve özel kargo kategorisiyle yapılabilir. Bu gönderim seçeneklerinin ücret tarifesi daha farklıdır. Kargoculuk ta evrak, belge, yüzük, fotoğraf gibi şeyler özel kargo olarak sayılmaktadır. Ve bu tarz ürünlerin paketlemesi ona göre yapılır.

 

Somali’ye Gönderilmesi Yasak Ürünler Nelerdir?

 

Somali’ye gönderilmesi yasaklı ürünler küflenme ihtimali olan doğal ürünler ve tehlikeli ürünlerdir. Avrupa ve Amerika ülkeleri bu konularda daha hassastır. Onların yaptığı kargoculuk işlemlerinde daha fazla ürün yasaklı durumdadır. Örneğin Almanya’dan Türkiye’ye çakmak gönderilmesi kesinlikle yasaktır. Bu kurallar çiğnendiği zaman ise çeşitli ceza yaptırımları vardır. Bunlardan bazıları bir daha o ülkeye kargo gönderememek ve bir daha o kargo şirketiyle kargo gönderememek gibi şeylerdir.

 

Somali Kargo Takip Nasıl Yapılır?

 

Kargo takibi kargoculuk işlemlerinde çok önem arz etmektedir. Nedeni ise güvenlik ve kargonun doğru yere teslim edilmesi gibi şeylerdir. Kargo şirketleri de bu tarz işlemlerde bir sorun yaşamamak için gerekli bütçeyi ayırmışlardır.

whatsapp