Telefon: +90 850 303 99 25

Mail: info@turkbox.com.tr

Slovakya’ya Kargo Nasıl Gönderilir?

Slovakya’ya Kargo Nasıl Gönderilir?

Türkiye’den Slovakya’ya hangi ürünlerin gönderilebileceği ve hangi ürünlerin gönderilemeyeceği devlet ve şirketler tarafından bildirilmektedir. Bu ürünlerden devletin belirledikleri her yıl şirketlere bildirilmektedir. Şirketler de bunları sitelerinde paylaşırlar. Slovakya’ya kargo gönderimi internetten satış sektörünün artmasıyla artış göstermiştir. Yurt dışına kargoculukta 4 farklı yol vardır. Bunlar firmaya kargo göndermek, kişiye kargo göndermek, firmadan kişiye kargo göndermek ve kişiden firmaya kargo göndermektir. 

 

Slovakya’ya En Ucuz Kargo Nasıl Yollanır?

 

Slovakya’ya acil durumu olmayan ürünler özel günlerde gönderilebilir. Bu sayede indirimli olarak gönderim yapılır. Bu özel günler dünya genelinde önemli olan yılbaşı gibi günlerdir. Bu günlerde ücretler biraz daha az olmaktadır. Diğer yandan kargo firmaları yeni müşterilerine hoş geldin indirimi tarzında indirimler yapmaktadırlar. Bu indirimlerle ücretler %20- %25 arasında değişmektedir. Ayrıca sürekli olarak gönderim yapanlara da daha ucuz tarifeler uygulanmaktadır. 

 

Slovakya’ya En Hızlı Kargo Hangisi?

 

Çok acil gönderilmesi gereken ürünler acil kargo modeliyle gönderilebilir. Bu modelle Slovakya’ya gitmesi gereken ürünler 1- 2 günde alıcıya ulaştırılır. Fakat pazar günü teslim alınan ürünler için bu durum geçerli değildir. Pazar günü firmalar gönderim yapamadığı için bu günde teslim alınan ürünler Pazartesi sabahı ilk gönderilen ürünlerdir. 

 

Slovakya’ya Kargo Kaç Günde Gider?

 

Slovakya’ya Express kargo ile ürün gönderme süresi 1- 2 iş günüdür. Bu hizmet modeline süre en fazla 4 gün olur. Slovakya’ya hava kargo ile giden ürünler 5- 6 günde teslim edilmektedir. Deniz yolunda ve kara yolunda ise bu süre 10 günü geçer. Slovakya’ya giden çoğu ürün şubeden bizzat gönderilir. Yani yurt içinde olduğu gibi müşterinin ürünü şubeden alması çok rastlanan bir durum değildir. 

 

Türkiye’den Slovakya’ya Kargo Ücreti Ne Kadardır?

 

Slovakya’ya kargo gönderme ücreti 0.5 kilo ağırlığında, 20 cm uzunluğunda, 30 cm genişliğinde ve 20 cm yüksekliğindeki ürünler 67 Euro’ya gönderilmektedir. Türk lirası olarak bu fiyatın karşılığı 1209 TL’dir. Slovakya ülkesine 1 kilo ağırlığında aynı genişlik, uzunluk ve yükseklik değerlerine sahip ürünler en az 70 Euro karşılığında gönderilmektedir. Bu fiyatın Türk lirası olarak karşılığı 1265 lira civarındadır. 5 kiloluk ürünler ise en az 105 Euro civarı ürünlerle gönderilmektedir. 10 kiloluk ürünlerin gönderim ücreti 182 Euro’dur. 182 Euro’nun TL olarak karşılığı 3285 liradır. 20 kiloluk ürünlerin gönderim ücreti 252 Euro’dur. Bu fiyat 4555 lira civarındadır.

 

Slovakya Kargo Ücreti Nasıl Hesaplanır? 

 

Slovakya kargo ücreti hesaplaması 2 farklı yolla yapılır. İlk yol ağırlığı ve genişliği önemli olan masa ve stor perde gibi şeylerdir. İkinci yol ise sadece ağırlığı önemli olan genişliği ise fazla önem taşımayan evrak, akıllı telefon gibi şeylerdir. 

 

Slovakya’dan Türkiye’ye Kargo Fiyatları Ne Kadardır?

 

Slovakya’dan 0.5 kilo ağırlığında ürün gönderme ücreti 40 Euro civarındadır. 1 kiloluk ürünlerde 7 Euro civarında bir fark olmaktadır. Bazen bu fark daha fazladır. 2 kiloluk ürünler ortalama olarak 70 Euro karşılığında gönderilir. 5 kiloluk ürünlerin gönderim ücreti 100 Euro’dur. Slovakya’dan ülkemizin her iline ve her ilçesine kargo göndermek mümkündür. İller arasında fiyat farkı bulunmamaktadır. 

 

Slovakya’ya Evrak Gönderimi Nasıl Yapılır?

 

Slovakya’ya evrak olarak not, öğrenci belgesi, not dükümü, CV, kira kontratı, davetiye, şirket belgesi, aidat belgesi, gelir- gider belgesi ve çeşitli sözleşmelerdir. Bu belgelerin hepsi tek bir zarf içerisinde gönderilebilir. Yani zarfa sığabildiği kadar ürün eklenmesi mümkündür. Yırtığı olan bir zarf ile belge göndermek mümkün değildir. 

 

Slovakya’ya Gönderilmesi Yasak Ürünler Nelerdir?

 

Slovakya ülkesine gönderilmesi yasaklı olan ürünler kimlik, resmi beyan dışı belgeler, bozulma ihtimali olan yiyecek- içecek ( süt, ayran, yağ, ekmek, ayran gibi), makine yağı, her türlü silah parçası, bomba, cephane, istihbarat malzemesi, laboratuvar malzemesi, kimyasal ürün ve belli bir voltajın üzerindeki elektrikli bisiklet gibi şeylerdir. 

 

Slovakya Kargo Takip Nasıl Yapılır?

 

Kargo takibi yapabilmek için sipariş numarasını ve kargo takip numarasını kaybetmemek gerekir. Eğer bu bilgiler kaybolursa ürün takibi yapmak zorlaşır. Tekrar bir takip numarası alabilmek için bazı güvenlik sorularını geçmek gerekebilir.

whatsapp