Telefon: +90 850 303 99 25

Mail: info@turkbox.com.tr

Singapur’a Kargo Nasıl Gönderilir?

Singapur’a Kargo Nasıl Gönderilir?

Singapur, Güney Doğu Asya’da yer alan bir ülkedir. Bu ülkeye hem hava yoluyla hem de deniz yoluyla kargo gönderilebilir. Türkiye’de şubesi bulunan yabancı kargo firmalarının birçoğunun Singapur’da da şubeleri vardır. Bu sayede bu firmalar ile kargo gönderilebilir. Bunun dışında TURKBOX gibi kalite standartları yüksek firmalarla da kargo gönderilebilir.

 

Singapur’a En Ucuz Kargo Nasıl Yollanır?

 

Singapur’a en ucuz şekilde kargo yollayabilmek için kargoyu alıcı ödemeli göndermemek gerekir. Çünkü alıcı ödemeli kargo da bazı riskler olduğu için fiyat artabilir. Singapur’a gönderilmek üzere teslim alınan kargoların yurt dışına sevki aynı gün yapılabilir. Özel günlerde ve tatillerde bu süreler uzayabilir.

 

Singapur’a En Hızlı Kargo Hangisi?

 

Singapur’a en hızlı kargo gönderimi sağlayan firma iki ülkede de ortaklığı olan firma olacaktır. Mesela Türkiye’den Singapur’a kargo götürecek firmanın Singapur’da ortaklığı yoksa o firma kargoları teslim alacak ve gideceği adrese götürecek bir şirketle anlaşma yapmak zorundadır. Bu durumda fiyatı arttırmaktadır. Ayrıca bir firma ile anlaşılsa bile o firma ürünlerin başına gelecek şeylerin sorumluluğunu almadığı için ihale müşteriye kalabilir.

 

Singapur’a Kargo Kaç Günde Gider?

 

Singapur’a gönderilecek kargolar yaklaşık olarak 2- 3 günde sahibine teslim edilir. Bir firmanın kargoculuk hizmeti verebilmesi için gerekli yerlerden izin alması ve bütün kanunları karşılaması gerekir. Yani hizmet vereceği ülkelerin kanunlarını da karşılaması gerekir, uluslararası kanunları da karşılaması gerekir. Yoksa hizmet vermesine müsaade edilemez. 

 

Türkiye’den Singapur’a Kargo Ücreti Ne Kadardır?

 

Türkiye’den Singapur ülkesine gönderilecek kargoların ücretleri 2022 yılında 0.5 kiloluk ürünler için Türk lirasıyla ortalama olarak 650 liradır. Bu ücret ya TL cinsinden 650 lira olarak ödenir ya da Euro cinsinden 35 Euro olarak ödenir. Türkiye’den Singapur’a gönderilecek 1 kiloluk bir ürünün ücreti ise yaklaşık 850 liradır. Yani bu ücret de Euro olarak 46 Euro’ya tekabül etmektedir.

 

Singapur Kargo Ücreti Nasıl Hesaplanır?

 

Singapur ülkesine gönderilecek kargoların ücret hesaplaması diğer ülkeler ile aynıdır. Yurt dışına kargoculuk ta her ülke de hesaplama ürünün genişliği, boyu ve yüksekliği hesaplanıp bu değerlerin birbirleriyle çarpılmasıyla elde edilir. Bu çıkan sonuç yurt dışı için 5000’e, yurt içinde 3000’e bölünür. Elde edilen sonuçta ürünün hangi fiyat aralığına girdiğini gösterir. Örneğin 2.750 kilo çıkmışsa 2500-3000 bandında işleme alınır.

 

Singapur’dan Türkiye’ye Kargo Fiyatları Ne Kadardır?

 

Singapur’dan Türkiye’ye kargo ücreti Euro ya da dolar olarak Türkiye’den gönderimle aynıdır. Ancak yerli para birimi hesabı farklı olmaktadır. Uluslararası kargo şirketleri bazen yurt dışı para birimi varlığı olmayan müşterileri için ‘yerli para birimi uygulaması’ yürürlüğe koyarlar. Singapur’un yerli para birimi de Singapur dolarıdır. 35 Euro da 48 Singapur dolarına eşittir. 

 

Singapur’a Evrak Gönderimi Nasıl Yapılır?

 

Singapur’a evrak ve doküman göndermek mümkündür. Evrakların başına bir şey gelmesi durumunda sorumluluk bazı durumlarda müşterinin bazı durumlarda da şirketindir. Ticari evrak gönderilebileceği gibi aile içinde de evrak gönderilebilir.

 

Singapur’a Gönderilmesi Yasak Ürünler Nelerdir?

 

Türk Ticaret Kanunda yasak olan bütün ürünlerin Singapur’a gönderilmesi yasaktır. Bu ürünler alkollü ve alkolüz içecekler, taklit ve orijinal olmayan ürünler, silah ve silah yedek parçaları, silah yapımında kullanılabilecek her şey, her çeşit canlı hayvan ve her çeşit ölü hayvan ve mücevherlerin gönderilmesi yasaktır.

 

Singapur Kargo Takip Nasıl Yapılır?

 

Singapur ülkesine kargo takibi, varsa uygulama üzerinden yapılabilir. Uygulama üzerinden bu tarz işler daha kolay olmaktadır.

whatsapp