Telefon: +90 850 303 99 25

Mail: info@turkbox.com.tr

Şili’ye Kargo Nasıl Gönderilir?

Şili’ye Kargo Nasıl Gönderilir?

Şili, Güney Amerika kıtasının batısında yer alan uzun bir ülkedir. Bu ülkeden Asya’ya giden gemiler ve uçaklar pasifik okyanusu üzerinden gidecekleri ülkeye ulaşırlar. Şili’ye kargo göndermek için Şili’deki bir firma ile anlaşılabilir. Şili’de bulunan kargo firmasıyla anlaştıktan sonra firmanın Türkiye’de ortağı olduğu şirket ile gönderim yapılabilir.  

 

Şili’ye En Ucuz Kargo Nasıl Yollanır?

 

Şili’ye en ucuz şekilde kargo göndermek için hava yolu kullanılmalıdır. Hava yolu uzun yıllardır kargoculuk sektörü için büyük önem taşımaktadır. Normalde ülkeler arasında demir yolu yani trenler ile de kargo göndermek mümkündür. Fakat Türkiye’nin Şili ile kara sınırı bulunmadığı için bu iki ülke arasında bu yol kullanılamaz. 

 

Şili’ye En Hızlı Kargo Hangisi?

 

Şili’ye en hızlı kargo şirketlerinden biri TURKBOX firmasıdır. Bu firmanın dışında Amerikan merkezli kendi uçak filolarıyla kargo gönderen şirketlerde vardır. Kargo gönderimindeki en önemli prosedürlerden biri hızdır. Özellikle acil kargolar için Express kurye gibi modeller bulunmaktadır. Uluslararası kargo gönderim işlemleri 2000 yılından beri artış göstermiştir. 

 

Şili’ye Kargo Kaç Günde Gider?

 

Türkiye’den Şili’ye gidecek kargoları çoğu şirket 3 günde teslim etmektedir. Normalde böyle kısa süreler uluslararasında alışılmış zaman dilimleri değildir. Fakat kargo şirketlerinin müşterileri için oluşturduğu özel hizmetler ile normalde 2 haftada teslim edilecek ürünler 3 günde teslim edilmektedir. Kargoculuğun önemli kurallarından biri güvendir. Yetkililer insanların piyasada bilindik olan şirketler ile kargo göndermesini tavsiye etmektedir. 

 

Türkiye’den Şili’ye Kargo Ücretleri Ne Kadardır?

 

Türkiye Cumhuriyetinden Şili ülkesine kargo gönderme ücreti kargo şirketlerine göre değişkenlik göstrebilmektedir.. Bu ücretler TL olarak en az 300 liradır. Şili’ye 2 kiloluk ürün gönderme ücreti ise yaklaşık 100 Euro’dur.

 

Şili Kargo Ücreti Nasıl Hesaplanır?

 

Şili kargo ücreti şu şekilde hesaplanır; Yükseklik x genişlik x boy/5000. Bu formül ile Şili’ye gidecek kargoların hangi fiyat aralığına girdiği belirlenir. Net ağılık hesaplandıktan sonra önemli olan ürünün hangi fiyat aralığına girdiğini belirlemektir.

 

Şili’den Türkiye’ye Kargo Fiyatları Ne Kadardır?

 

Şili pesosu Euro’nun yanında değersiz bir para birimidir. Bu yüzden Şili’den kargo gönderiminde ücretler Şili halkı için pahalı olarak görülmektedir. Şili’den 10 kiloluk ürün gönderim ücreti 350 Euro’dur. Şili’den Türkiye’ye 30 kiloluk ürün göndermek mümkündür fakat ücret tarifesi farklıdır. 400 kiloluk ürünler makro ihracata girmektedir. 

 

Şili’ye Evrak Gönderimi Nasıl Yapılır?

 

Şili’ye evrak gönderirken evraklar hassas ürün kategorisine girdikleri için özel yöntemlerle gönderilirler. Bunun dışında Şili’ye yapılacak ihracat da 2 farklı yol bulunmaktadır. Bunlardan biri mikro ihracat diğeri de makro ihracattır. Mikro ihracatta ancak değeri 15000 Euro’yu geçmeyen ve en fazla 300 kilo ağırlığındaki ürünler gönderilebilir. Mikro ihracatta bir şirket kurmak gerekmez. Bir şahıs olarak ihracat yapılabilir. Makro ihracatta ise ticari değer fark etmeksizin her şey gönderilebilir.  Bunun dışında 300 kilonun üstünde her ürün makro ihracat ile gönderilebilir. 

 

Şili’ye Gönderilmesi Yasak Olan Ürünler Nelerdir?

 

Bu ürünler gelişen olağan üstü durumlar ile değişebilir. Kargo olarak gönderilmesi yasak olan çoğu ürün ticari işlemler için gönderilebilir. Ya da ihracat yolu ile normalde yasak olan ürünlerden tonlarca gönderilebilir. Örneğin kargo yolu ile telefon göndermek yasakken Türkiye’den bir firma binlerce telefon gönderimini ihracat ile yapabilir.

 

Şili Kargo Takip Nasıl Yapılır?

 

Şili kargo takibinin uygulama üzerinde yapılması daha doğrudur. Çünkü uygulama üzerinden gerekli bilgilere daha kolay ulaşılabilir.

whatsapp