Telefon: +90 850 303 99 25

Mail: info@turkbox.com.tr

Senegal’e Kargo Nasıl Gönderilir?

Senegal’e Kargo Nasıl Gönderilir?

Türkiye ile Senegal son yıllarda ortak ticari anlaşmalar yapmış ve ticaret hacimlerini büyütmüş ülkelerdir. Özellikle son 2 yılda yapılan anlaşmalar gereğince ülkeler arasında kargoculuk işlemleri artış göstermiştir. Bu doğrultuda yerli Türk firmalarının hepsi Senegal ile kargo anlaşmaları yapmışlardır. Bu anlaşmalar doğrultusunda Türkiye’den Senegal’e gönderilen kargolar Senegal’deki kargo şirketleri tarafından teslim alınmakta ve sahibine ulaştırılmaktadır.

 

Senegal’e En Ucuz Kargo Nasıl Yollanır?

 

Senegal en ucuz kargo işlemi için Türkiye’den kargo gönderilen firmanın Senegal’de bir ortaklığı bulunması gerekir. Çünkü Türkiye’den kargoyu gönderen firmanın Senegal’de bir ortaklığı yoksa ürünü başka bir firmanın teslim alması için yeni bir anlaşma yapılması gerekir. Ve bu gibi durumlar ücreti arttırmaktadır. Yani kargo gönderilmeden önce mutlaka kargoyu kimin teslim alacağı belirlenmelidir. 

 

Senegal’e En Hızlı Kargo Hangisi?

 

Senegal’e en hızlı kargo özel şirketlerdir. Çünkü özel şirketlerin bazılarının Senegal’de şubesi vardır. Bunun dışında TURKBOX gibi özel şirketlerin havacılıkta ekstra hizmetleri vardır. Bu hizmetler sayesinde hava kargonun dışında özel hizmetler kargonun yine hava yolu ile ancak daha farklı bir literatürde teslim edilmesini sağlar.

 

Senegal’e Kargo Kaç Günde Gider?

 

Türkiye’den Senegal’e Express hava yolları ile kargo gönderim süresi 3 iş günüdür. Bu süreye kargonun teslim alınması, depolanması, gümrüğe yollanması, gümrükten geçip Senegal Yurt Dışı Alıp Verme Ofisine ulaşması ve ilgili adrese teslim edilmesi dahildir. Bir ülkede şube açan her kargo firması kendisine ait bir yurt dışı merkezi açmak zorundadır. Yurt dışından gelen kargolar burada toplanır ve burada sayım yapılır.

 

Türkiye’den Senegal’e Kargo Ücreti Ne Kadardır?

 

Türkiye’den Senegal’e kargo ücreti yerli Türk firmaları ile 1 kilodan az ürünler için 2022 yılında 90 dolar civarındadır. 5 kiloluk ürünler içinse 300 doları geçmektedir. Bunların dışında kargo gönderimi sağlayan siteler bulunmaktadır. Bu siteler teslim aldıkları kargoları UPS, DHL ve FEDEX gibi sektördeki lider firmalar ile göndermektedir. Bu sitelerin gönderim ücretleri ise 180 Euro’dan başlamaktadır.

 

Senegal Kargo Ücreti Nasıl Hesaplanır?

 

Kargo ücreti hesaplaması dünyanın her yerinde yurt dışı kargoları için aynıdır. Bu hesap formülü ise şu şekildedir: En x Boy x Yükseklik/ 5000. Senegal’e kargo gönderiminde ücret bu şekilde belirlenir. Yurt içi kargo işlemleri için hesap yöntemi biraz daha farklıdır.

 

Senegal’den Türkiye’ye Kargo Fiyatları Ne Kadardır?

 

Senegal’den Türkiye’ye kargo fiyatları güncel olarak şöyledir;

 

  • 0.5 kilo ürünler için 67 Euro
  • 10 kilo ürünler için 232 Euro
  • 20 kilo ürünler için 321 Euro

 

Kargo ücretlerinde 30 kilodan fazla ürünler için farklı bir tarife uygulanmaktadır.

 

Senegal’e Evrak Gönderimi Nasıl Yapılır?

 

Senegal’e evrak gönderim ücretleri 9 Euro’dan başlamaktadır. Ancak fiyatlar 30 Euro’ya kadar çıkabilir. Türkiye’den Senegal’e evrak gönderiminde evraklar zarf veya doküman olarak gönderilebilir. Ücretlendirilmesi de ona göre yapılmaktadır. 

 

Senegal’e Gönderilmesi Yasak Ürünler Nelerdir?

 

Senegal’e gönderilmesi yasak ürünler alkol, tarım ürünler, hayvanlar, biyolojik tehlike saçan maddeler, eski sanat eserleri, sim kartlı telefonlar, aşındırıcı maddeler, kimyasallar, sahte ürünler, uyuşturucu kontra bandı, gübre, elektrikli bisikletler, motorlar ve patlayıcılar tarzındaki şeylerin Senegal’e gönderilmesi ve ülke sınırları içerisine sokulması resmi olarak yasaktır.

 

Senegal Kargo Takibi Nasıl Yapılır?

 

Senegal kargo takibi gönderici ya da alıcı kargo şirketi ile iletişime geçerek veya bizzat gönderici kargo şirketine giderek yapılabilir. TUKBOX firmasında kargo takibi yapmak çok kolaydır. Siteye girmek ve kargom nerede bölümüne tıklamak yeterli olacaktır.

whatsapp