Telefon: +90 850 303 99 25

Mail: info@turkbox.com.tr

Rusya’ya Kargo Nasıl Gönderilir?

Rusya’ya Kargo Nasıl Gönderilir?

Rusya, yüzölçümü olarak dünyanın en büyük ülkesidir. 17 milyon kilometre kareden daha büyük bir ülkedir. Rusya, Asya kıtasının büyük bir kısmını kaplamaktadır. Rusya dünyanın en büyük petrol ve doğal gaz ihracatçılarındandır. Rusya ile Türkiye pek çok bölgesel anlaşmaya imza atmış ülkelerdir. Rusya günümüzde Ukrayna ile bir savaş içinde olduğu için Batı taraflarından çeşitli yaptırımlara maruz kalmıştır. Bu durum Rus ekonomisinde çatlaklara sebep olmuştur. Fakat Rus Rublesinin değeri büyük bir kayba uğramamıştır.  

 

Rusya’ya En Ucuz Kargo Nasıl Yollanır?

 

Rusya Federasyonuna gönderilecek kargoların ücretleri ülkeden ülkeye göre değişmektedir. Ülkelerin uzaklıklarına ve Rusya ile olan ilişkilerine göre ücretler değişmektedir. Örneğin şu şartlarda en ucuz gönderimin yapıldığı ülkelerden biri Türkiye’dir. İngiltere, Fransa, Almanya ve Amerika gibi ülkelerden Rusya’ya kargo göndermek olağanüstü şartlar yüzünden çok daha fazladır. 

 

Rusya‘ya En Hızlı Kargo Hangisi?

 

Rusya ülkesine yakınlığından sebep Türkiye’den hızlıca ürün gönderilmektedir. Rusya ülkesine giden uçaklar 3 saat gibi bir sürede oraya ulaşmaktadırlar. Dolayısıyla ürünler gönderime hazır hale getirildiklerinden sonra ulaşım süresi çok kısadır. TURKBOX şirketi Rusya’ya en hızlı şekilde teslimat yapan firmalardandır. 

 

Rusya’ya Kargo Kaç Günde Gider? 

 

Türkiye’den Rusya Federasyonuna kargo gönderme süresi sadece 2- 3 gündür. Bazen acil kargo ve ekstra hizmetler ile 1 günde gönderim de yapılabilmektedir. Aynı gün içerisinde gönderim yapılabilmesi için ürünün sabah saatlerinde teslim alınması gerekmektedir. Rusya’ya deniz yoluyla giden malların teslim süreleri Karadeniz üzerinden 5 gün civarındadır. 

 

Türkiye’den Rusya‘ya Kargo Ücreti Ne Kadardır? 

 

Türkiye’den Rusya Federasyonu ülkesine 0,5 kilo ağırlığında ki, 30 cm uzunluğunda ki, 30 cm genişliğindeki ve 30 cm yüksekliğindeki ürünler 189 Euro’ya gönderilmektedir. Aynı değerlere sahip 1 kiloluk ürünler de bu ücret 200 Euro’dur. 5 kiloluk ürünlerin gönderim ücretleri her yarım kiloda artan ücretlerle 250 Euro seviyesinde olmaktadır. 25 kiloluk ürünlerin gönderim maliyeti Express kargo ile 500 Euro olabilmektedir. Yük gemileriyle gönderim de ücretler 600 Euro olabilir.

 

Rusya’ya Kargo Ücreti Nasıl Hesaplanır?

 

Rusya’nın hem batıda hem de doğuda sınırı vardır. Rusya’nın Avrupa kıtasında da toprakları vardır. Rusya sınırları kuzey buz denizine, Sibirya’ya ve Yakutistan’a kadar uzanmaktadır. Rusya’ya gönderilen kargolar için gidecekleri şehre göre bir rota belirlenmektedir. Örneğin ürünler Moskova’ya gönderilecekse Karadeniz ve Avrupa kıtası üzerinden gönderim yapılmaktadır. Eğer ürünler Yakutistan’ a gidecekse ya Rusya içlerinden ya da Kazakistan üzerinden gidilmektedir.

 

Rusya’dan Türkiye’ye Kargo Fiyatları Ne Kadardır?

 

Rusya’dan Türkiye’ye gelen kargolar genel merkezlere ve yurt dışı alıp verme ofisine götürülmektedir. Rusya’dan gelen ürünler başkent Ankara’da toplandıktan sonra ilgili illere gönderilmektedir. Rusya’dan 1 kiloluk ürün gönderme ücreti 200 Euro seviyesindedir. 2 kiloluk ürünler ortalama 220 Euro karşılığında gönderilmektedir. 10 kiloluk ürünler ise 350 Euro’ ya gönderilmektedir. 

 

Rusya’ya Evrak Gönderimi Nasıl Yapılır? 

 

Rusya Federasyonuna evrak gönderimi genelde Rusya’da ortaklığı olan Türk şirketleri tarafından yapılmaktadır. Türkiye’nin en büyük ithalat ortaklarından biri Rusya’dır. Rusya bu konuda Türkiye listesinde 3. sırada yer almaktadır. Bu sayede iki ülke arasında şirketler tarafından ortaklıklar kurulmuştur. Bu durumda evrak tarzı şeylerin gönderim sayısını arttırmaktadır. 

 

Rusya’ya Gönderilmesi Yasak Ürünler Nelerdir? 

 

Rusya’ya gönderilmesi yasak ürünler listesinde seferberlikten dolayı büyük değişiklikler olmamıştır. Gönderilmesi yasak ürünler yine hemen hemen aynıdır. Bu ürünlerin arasında pek çok farklı kategoriden ürün vardır. Bu ürünler de yıllarda göre değişikliklerde yaşanmıştır. 

 

Rusya Kargo Takip Nasıl Yapılır? 

 

Rusya ülkesi kargo takibi internetten ve uygulama üzerinden kolaylıkla yapılmaktadır. Kargo takibi güvenlik işlemleri için oluşturulmuş bir yoldur.

whatsapp