Telefon: +90 850 303 99 25

Mail: info@turkbox.com.tr

Romanya’ya Kargo Nasıl Gönderilir?

Romanya’ya Kargo Nasıl Gönderilir?

Türkiye’den Romanya’ya kargo göndermek oldukça kolay bir işlemdir. Romanya, Bulgaristan’ın kuzeyinde, Karadeniz’in batısında yer almaktadır. Türkiye’den Romanya’ya uçak ile 1- 2 saatte gidilmektedir. Kara yolu ile Romanya’ya ulaşmak ise ortalama 20 saat sürmektedir. Romanya, Türkiye’ye oldukça yakın olduğu için bu ülkeye kara yoluyla da gönderim yapılmaktadır. Kara yoluyla giden kargolar Bulgaristan üzerinden Romanya’ya ulaştırılmaktadır. 
 


Romanya’ya En Ucuz Kargo Nasıl Yollanır?

 

Romanya’ya en ucuz ve en hızlı kargo gönderme yolu hava yoludur. Diğer yandan Romanya ülkesine 6 günde deniz yoluyla kargo göndermek mümkündür. Deniz yolu genelde ağırlığı belli bir sınırı geçen ürünler için kullanılmaktadır. Örneğin 200 kiloluk bir ürün deniz yoluyla daha rahat gönderilmektedir. Ürünlerin ulaşım yolu birbirinden farklı olabilmektedir. Bu durum ürüne göre değişmektedir. Paketin kriterleri hangi yol ile nasıl gönderileceğini belirlemektedir. Diğer yandan müşterilerin özel talepleri de olabilir. Ekstra hizmetlerde ücrete dahildir. 

 

Romanya’ya En Hızlı Kargo Hangisi?

 

Bazı kargo firmalarının kendilerine ait uçak filoları vardır. Bu firmalar genelde Amerika merkezli Global firmalardır. Bu firmaların gönderim süresi daha az olabilse de ücretleri diğer firmalara göre çok daha fazladır. Bu yüzden ucuz ve hızlı bir şekilde kargo gönderebilmek için TURKBOX gibi firmalar tercih edilebilir. TURKBOX ile Online olarak kargo gönderirken canlı destek gibi uygulamalar kullanılmaktadır. Bu sayede sorulmak istenen sorular canlı olarak sorulabilir ve daha kolay sipariş oluşturulabilir. E- kargo hizmeti ile Express kargo da olduğu gibi hızlı bir şekilde kargo gönderilebilir. Ayrıca acil kargo hizmeti de 1. sıradaki ürünlerdir. Yani bu modeldeki ürünler ilk sırada yer almaktadır. 

 

Romanya’ya Kargo Kaç Günde Gider?

 

Romanya’ya kargo gönderme süresi 1-2 gündür. Acil kargodaki ürünler aynı gün içerisinde teslim edilebilmektedir. Romanya’ya deniz yolu ile kargo gönderme süresi en fazla 1 haftadır. Fakat kötü hava şartları gibi nedenlerle süre 10 günü geçebilir. Romanya’ya kalkan gemiler birkaç günde ülkeye ulaşmaktadır. Romanya’ya ulaşan Türk gemileri Roman kıyı şehirlerine gitmektedir. Bu şehirler Karadeniz’e kıyısı olan liman şehirleridir. Bu şehirlerdeki limanlar ile kargo firmalarının anlaşmaları vardır. Bu anlaşmalar ile limana mal indirilebilir. 

 

Türkiye’den Romanya’ya Kargo Ücreti Ne Kadardır?

 

Romanya ülkesine 0.5 kilo ağırlığında, 20 cm uzunluğunda, 30 cm genişliğinde ve 20 cm yüksekliğindeki ürünler 50 Euro’ya gönderilmektedir. Aynı değerlere sahip 2 kiloluk ürünler ise 72 Euro’ya gönderilmektedir. Bu boyutlardaki 5 kiloluk ürünler ise 105 Euro’ya gönderilmektedir. Kargo gönderirken uzaklık ücret için oldukça önemlidir. Ülkeler arasında fazla bir mesafe yoksa düşük ücretlerle ürün gönderilebilir.

 

Romanya Kargo Ücreti Nasıl Hesaplanır?

 

Romanya kargo ücreti hesaplamasında ulaşım yolu oldukça etkilidir. Bütün ulaşım yollarının ücret tarifesi ve ücret hesaplaması birbirinden farklıdır. Romanya’ya en ucuz hava yoluyla kargo gönderilmektedir. Kara yolu ile ürün gönderimi yaklaşık 2 hafta sürmektedir ve bu yol sadece ihracat yaparken kullanılmaktadır. Romanya’ya deniz yolu ile kargo gönderirken 2 farklı yöntem vardır. Bu yöntemlerin içerdikleri ürünler ve ücretleri de daha farklıdır.

 

Romanya’dan Türkiye’ye Kargo Fiyatları Ne Kadardır?

 

Romanya ülkesinden Türkiye’ye evrak gönderme ücreti 8 Euro’dur. 0.5 kilo ağırlığındaki ürünler ise 40 Euro gibi ücretlere gönderilebilir. 1 kiloluk ürünlerin gönderim ücreti ise ortalama olarak 75 Euro’dur. Romanya’dan 10 kiloluk ürün gönderme maliyeti 240 Euro’dur. 

 

Romanya’ya Evrak Gönderimi Nasıl Yapılır?

 

Evrak gönderimi yapmaya karar vermeden önce hangi belgelerin gönderilmesinin mümkün olduğuna bakılmalıdır. Bu tarz bilgilere şubeden ulaşılabileceği gibi internet üzerinden de ulaşılabilir. Çoğu evrakın gönderimi yapılsa da gönderimi mümkün olmayan ürünler de vardır. Bu belgeler yabancı birinin eline geçme riski olan kimlik ve ehliyet gibi şeylerdir. Bu belgeler kişiyle alakalı çok önemli bilgiler taşıdığı için çoğu firma bu tarz şeylerin gönderimini yapmamaktadır. 

 

Romanya’ya Gönderilmesi Yasak Ürünler Nelerdir?

 

Romanya Cumhuriyetine gönderilmesi yasak ürünler 1. dereceden riskli ürünler ve 2. dereceden riskli ürünlerdir. Birinci derecedeki ürünler kesinlikle gönderilmesi yasak olan, gönderildiği zaman hapis cezası verilecek ürünlerdir. Bu ürünler silah, bomba, cephane, antika ve tarihi eser gibi şeylerdir. İkinci derece ürünleri ise daha basit ürünler olan parfüm, bisiklet, telefon gibi şeylerdir. 

 

Romanya Kargo Takip Nasıl Yapılır?

 

Romanya’ya gönderilen ürün hakkında bilgi almak için ilgili firma ile iletişime geçilebilir. Ya da gönderimin yapıldığı şubeye gidilebilir. Diğer yandan alıcı firma ile de iletişim kurarak ürün hakkında bilgi almak mümkündür.

whatsapp