Telefon: +90 850 303 99 25

Mail: info@turkbox.com.tr

Polonya’ya Kargo Nasıl Gönderilir?

Polonya’ya Kargo Nasıl Gönderilir?

Polonya, Almanya’nın doğusunda yer almaktadır. Denize kıyısı olan Polonya’ya yük gemileriyle kargo gönderilebilir ve ihracat yapılabilir. İhracat genelde deniz yoluyla yapılmaktadır. Nedeni ise çok ağır ürünleri uçakların taşıyamamasıdır. Polonya’ ya Kargo gönderirken bireysel müşteri olarak da kargo gönderilebilir, bir şirket olarak da kargo gönderilebilir. Şirket olarak kargo gönderiminde şirket numarasının yanı sıra muhatap alabilecek birinin de numarası istenmektedir. 

 

Polonya’ya En Ucuz Kargo Nasıl Gönderilir?
 


Polonya’ya en ucuz kargo gönderme yöntemi koli sayısını az tutmaktır. Diğer yandan kolilerin genişliğini de daha küçük tutmak ücreti azaltacaktır. Kargo ücret hesaplamasında boyut oldukça önemlidir. Ürünleri kendilerinden daha büyük bir kolide paketlemek ücreti arttıracaktır. Çünkü hesap yapılırken ürünün değil kolinin değerleri baz alınmaktadır. Diğer yandan bir kolide aynı kategorideki ürünler bir arada gönderilebilir fakat farklı ürünler bir arada gönderilemez.

 

Polonya’ya En Hızlı Kargo Hangisi? 

 

Polonya ülkesine Türkiye’den en hızlı kargo gönderen firma TURKBOX firmasıdır. Bu firma hızlı bir şekilde kargo göndermek için önceden pek çok önlem almıştır. Örneğin çeşitli hava alanlarıyla anlaşmış ve gönderim yapmak için gerekli şartlar karşılanmıştır. Polonya ülkesinde yapılan anlaşmalar ile kargo göndermek mümkün hale gelmiştir. Ürünün teslim alınacağı ülkede anlaşmalı bir firma olması ürün gönderebilmek için gereken en önemli şeylerdendir. 

 

Polonya’ya Kargo Kaç Günde Gider? 

 

Polonya’ya kargo gönderme süresi yaklaşık olarak 2- 3 gündür. Türkiye dünyanın her ülkesine hava yolu ile kargo gönderebilecek bir ülkedir. Fakat bazı ülkeler hava yolunu kullanmadığı için bu yol kullanılmaz. Fakat Polonya’ya hava yoluyla kısa bir sürede ürün gönderilebilir. Hava yolunu kullanmayan ülkeler birçok hizmetten mahrum kalmaktadır. Polonya’ya farklı ürünler farklı hizmetlerle gönderilebilir. 

 

Türkiye’den Polonya’ya Kargo Ücreti Ne Kadardır? 

 

Türkiye’den Polonya’ya 0.5 kiloluk, 30 cm uzunluğunda, 20 cm genişliğinde ve 25 cm yüksekliğindeki ürünler 91 Euro ya gönderilmektedir. Aynı değerlere sahip 1 kiloluk ürünler ise 97 Euro gibi ücretlere gönderilebilir. Boyut değerleri aynı olan 5 kiloluk ürünler 105 Euro’ya gönderilmektedir. Kilo başı farklar boyut farkına göre daha az fiyata yansımaktadır. Yani ürünün 5 cm daha geniş olması bile ücrette etkiliyken 500 gramlık artışlar daha az etkilidir.

 

Polonya’ya Kargo Ücreti Nasıl Hesaplanır?

 

Polonya kargo ücreti hesaplaması formülü yükseklik x genişlik x uzunluk / 5000’dir. Bu yöntem hava yolu ile kargo gönderiminde bütün modellerde geçerlidir. Ücret hesaplamasında ekstra hizmetlerin tercih edilmesi de ücreti etkiler. Bu ekstra hizmetlerden bazıları sipariş iadeli kargo, acil kargo, özel kargo, alıcı ödemeli kargo ve parsiyel kargo gibi şeylerdir. Bu hizmetlerin amaçları daha hızlı ya da daha güvenli kargo göndermektir.

 

Polonya’dan Türkiye’ye Kargo Fiyatları Ne Kadardır?

 

Polonya ülkesinden Türkiye’ye 2022 yılında normal boyutlardaki 0.5 kiloluk ürünler 60 Euro’ya gönderilmektedir. 1 kiloluk ürünler için bu ücret 75 Euro civarındadır. 5 kiloluk ürünlerin ülkemize gönderim ücreti ise 100 Euro civarındadır. 10 kiloluk ürünler en az 200 Euro’ya gönderilirken 20 kiloluk paketlerin gönderim ücreti ortalama 350 Euro’dur. 

 

Polonya’ya Evrak Gönderimi Nasıl Yapılır?

 

Polonya’ya evrak olarak pek çok ürünün gönderimi yapılabilir. Evrak olarak gönderilebilecek ürünler tapu, öğrenci belgesi, kadastro, kira kontratı, karne, not dökümü, aidat belgesi, mahkeme kağıdı, nüfus kayıt örneği, dürün davetiyesi ve kullanım kılavuzu gibi şeylerdir. Bu ürünlerin hepsi evrak olarak bir zarfın içinde gönderilebilir. Polonya’ya evrak gönderme ücreti 16 Euro civarındadır. 

 

Polonya’ya Gönderilmesi Yasak Ürünler Nelerdir?

 

Polonya ülkesine kargo olarak gönderilmesi yasak ürünler deodorant, kolonya, deterjan, parfüm, çamaşır suyu, kimyasal ürün, 3D yazıcı, sim kartlı telefon, koruyucu gözlük, koruyucu önlük, kedi maması, zeytin yağı, çiçek yağı, makine yağı, peynir, ekmek, çikolata, tıraş köpüğü, tıraş spreyi, motor, elektrikli bisiklet, kimlik ve ehliyet gibi şeylerdir. Bu ürünlerin bazıları 1. dereceden yasaklı ürünler, bazıları ise 2. dereceden yasaklı ürünlerdir. 

 

Polonya Kargo Takip Nasıl Yapılır?

 

Polonya kargo takibi için sipariş numarası ve kargo takip numarası gerekmektedir. Bu numaralar sipariş oluşturulduktan sonra şubede verilmektedir. Diğer yandan önlem amaçlı telefon ile ya da  mail yoluyla da iletilmektedir.

whatsapp