Telefon: +90 850 303 99 25

Mail: info@turkbox.com.tr

Peru’ya Kargo Nasıl Gönderilir?

Peru’ya Kargo Nasıl Gönderilir?

Peru, Güney Amerika kıtasının batısında yer alan bir Pasifik okyanusu ülkesidir. Bu ülkeye hava yolu ve deniz yoluyla kargo gönderilebilir. Peru 1.285.000 nüfusu olan büyük bir ülkedir. Bu ülke kargoculuk ve dış ticaret sektörlerinde gelişmiş bir ülkedir. Bu ülkeye kargo gönderiminde Peru’nun belirlemiş olduğu çizgiler doğrultusunda gönderim sağlanır.

 

Peru’ya En Ucuz Kargo Nasıl Yollanır?

 

Peru ile Türkiye arasında ticari ilişkiler 2002 yılından beri artış göstermektedir. Öyle ki 2002-2012 yılları arasında %6,4’lük bir artışa rastlanmıştır. Ticari işlem hacminin artmasıyla birlikte iki ülke arasında kargoculukta artış göstermiştir. 2017 yılında ise iki ülke arasında 185 milyon dolarlık işlem hacmi bulunmaktadır. 

 

Peru’ya En Hızlı Kargo Hangisi?

 

Peru ülkesi ile Türkiye arasında kargoculuk ve ihracat artış gösterdiği için bu tarz işlemleri hızlandırmak adına pek çok yönteme başvurulmuştur. Bunlardan biri Uluslararası hava alanı sayısını arttırmaktır. Peru’nun en çok faaliyet yürüten hava alanları AREQUİPA havaalanı, CHİCLAYO havaalanı, PUCALLPA havaalanı, PİURA havaalanı ve TARAPOTO havaalanıdır. Bu limanlar Türkiye ile ulaşımda en çok kullanılan limanlardır. 

 

Peru’ya Kargo Kaç Günde Gider?

 

Peru’ya bu hava alanları ve özel yöntemler ile kargo gönderme süresi 3-4 iş günüdür. Bu kadarlık bir süre zarfında kolaylıkla devlet desteği ile kargo gönderilebilir. Peru’da yaşayan biri Türkiye’den bir siteden ürün satın alırsa o site bu limanlardan biri aracılığı ile ürünü gönderir. 

 

Türkiye’den Peru’ya Kargo Ücreti Ne Kadardır?

 

Türkiye’den Peru’ya kargo gönderim ücreti 2022 yılında 0.5 kiloluk ürünler için 30 Euro’dan başlar. 0.5 kiloluk ürünün ücreti boyutun artmasıyla 190 Euro’ya kadar çıkabilir. Peru’ya 10 kiloluk ürün gönderim ücreti Türk Lirası olarak 1120 liradır. 5 kiloluk ürün gönderilecekse ücret 650 lira, 20 kiloluk ürün gönderilecekse de 2060 liradır.

 

Peru Kargo Ücreti Nasıl Hesaplanır?

 

Peru ülkesine kargo ücreti hesaplaması Uluslararası kargoculuk sisteminin belirttiği yönde yapılmaktadır. Uluslararası kargoculuk sitemi ücret hesaplaması için net ağırlığın bulunması gerektiğini düşünmektedir. Bu doğrultuda ücret hesaplaması için ürünlerin yükseklik, genişlik ve boyut değerleri birbirleriyle çarpılarak 5000’e bölünür. Bunun dışında ürünlerin desi ağırlığı da oldukça önemlidir.

 

Peru’dan Türkiye’ye Kargo Fiyatları Ne Kadardır?

 

Peru’dan Türkiye’ye kargo fiyatları 500 gramda bir değişir. Genel olarak ücretler şu şekildedir. 0,5 kiloluk ürünler için 61,60 Euro, 1 kiloluk ürünler için 66 Euro, 10 kiloluk ürünler için 370 Euro ve 20 kiloluk ürünler içinde 600 Euro’dur. 

 

Peru’ya Evrak Gönderimi Nasıl Yapılır?

 

Türkiye ile Peru arasında artan ticari münasebetler nedeniyle yerli firmaların çoğu Peru’da şubeler açmışlardır. Ve sıklıkla bu şubeler arasında belge gönderimi gerçekleştirilir. Evrak gönderim ücreti çoğu ülke için 20 Euro olacak şekilde belirlenmiştir. 

 

Peru’ya Gönderilmesi Yasak Ürünler Nelerdir?

 

Peru’da açılan Türk şirketleri genel olarak ticari araç işi, pamuk ipliği işi, balık yağı işi, demir- çelik inşaat aksamları işi, demir- çelik profil ve çubuk işi ve motor aksamları işi yapmaktadırlar. Ayrıca bu sektörler Türkiye’nin Peru’ya ihraç ettiği malları oluşturmaktadır. Peru’dan ithal ettiğimiz mallar ise altın, tohum, sentetik lifler, organik boyalar, dolma kalem, işlenmemiş kalay ve işlenmemiş çinko gibi şeylerdir. Bu ürünlerin ithalatını yapan pek çok devlet kurumu ve özel kurum vardır.

 

Peru Kargo Takip Nasıl Yapılır?

 

Peru kargo takibi siparişin oluşturulmasıyla başlamakta ve ürün adrese ulaşana kadar sürmektedir. Yani kargo takip süresi yaklaşık 3 gündür.

whatsapp