Telefon: +90 850 303 99 25

Mail: info@turkbox.com.tr

Pakistan’a Kargo Nasıl Gönderilir?

Pakistan’a Kargo Nasıl Gönderilir?

Pakistan, Güney Asya’da yer alan bir İslam ülkesidir. Türkiye ile Pakistan kardeş ülke olduğu için iki ülke arasında ticari ortaklıklar bulunmaktadır. Pakistan’ın Türkiye’de ve Türkiye’nin de Pakistan’da çeşitli yatırımları bulunmaktadır. Ayrıca iki ülke arasında silah anlaşması da vardır. İşte bu tarz anlaşma ve yatırımların gerçekleşmesi için kargoculuk iki ülke arasında büyük işlem hacmine sahiptir. Yerli Türk firmalarının hemen hemen hepsinin Pakistan ile ortaklığı vardır. 

 

Pakistan’a En Ucuz Kargo Nasıl Yollanır?

 

Pakistan ülkesine en ucuz kargo gönderim işlemi Express kargo ile olabilir. Express kargo günümüzde iş insanları ve ticari faaliyet yürüten kimseler tarafından en çok kullanılan modeldir. Express kargo ile gönderim hem daha hızlı hem de daha profesyonel olmaktadır. 

 

Pakistan’a En Hızlı Kargo Hangisi?

 

Pakistan’a en hızlı kargo gönderimi sağlayan TURKBOX firmasıdır. TURKBOX firmasının Türkiye’de İstanbul ve İzmir gibi mega kentlerde şubeleri bulunmaktadır. Bu şubeler tarafından teslim alınan kargolar aynı gün havalimanına götürülerek yurt dışı işlemleri başlatılır. 

 

Pakistan’a Kargo Kaç Günde Gider?

 

Pakistan’a gönderilen kargoların teslim süresi ortalama olarak 2 gündür. En fazla ise 3 iş gününde gönderim sağlanmaktadır. Yani olağan üstü durumlarda bile sürenin 1 haftaya çıkması mümkün değildir. Pakistan denize kıyısı olan ve uluslararası limanları bulunan bir devlettir. Bu limanların bazıları devlete aitken bazıları da özel liman işletmeleridir. Özel limanların kestikleri vergi oranları devletle hemen hemen aynıdır.

 

Türkiye’den Pakistan’a Kargo Ücreti Ne Kadardır?

 

Türkiye’den ucuz bir şekilde Pakistan’a kargo göndermek mümkündür. Pakistan’a kargo gönderim işlemlerinde 0.5 kiloluk ürünler için 2022 yılında ortalama olarak 34 Euro alınmaktadır. Bazı Türk şirketleri Pakistan’a giden kargolar için özel fiyatlar belirlemişlerdir. Bu fiyatlara göre 10 kiloluk bir ürünü 140 Euro’ya göndermek mümkündür.

 

Pakistan Kargo Ücreti Nasıl Hesaplanır?

 

Pakistan ülkesine kargo ücretini düşürmek için direkt olarak kargo firmalarıyla anlaşılmalıdır. Çünkü bir internet sitesinden gönderim gerçekleştirilirse site de komisyon alacağı için fiyat artmaktadır. Kargo ücreti hesaplaması ise yüksekliğin, genişliğin ve boyun çarpılmasıyla elde edilen sonucun 5000’e bölünmesiyle belirlenir. Bu sonuç kilogram cinsindendir ve ücreti belirlerken kullanılır.

 

Pakistan’dan Türkiye’ye Kargo Fiyatları Ne Kadardır?

 

Pakistan’dan Türkiye’ye gönderilen kargolar öncelikle Türkiye’de ki yurt dışı alıp verme merkezine götürülür. Bu merkezde ürünlerin yasaklı olup olmadığı, yolculuk esnasında bir hasar alıp almadığı gibi şeylere bakılır ve aynı gün içerisinde ürünler merkezden çıkar.

 

Pakistan’a Evrak Gönderimi Nasıl Yapılır?

 

Pakistan’a Türkiye’den fatura, ihale dosyası, şirket içi yazışma belgesi, davetiye, teminat mektubu, doysa, iş belgesi, tazminat raporu vb. şeylerin nakliyesi gerçekleştirilebilir. Bu tarz şeyler şirketlere ait belgeler olduğu için fatura şirket için kesilir ve şirketin vergi kaydına kayıt edilir. Evrak gönderiminde en önemli olan şey evrakların güvenliğidir. 

 

Pakistan’a Gönderilmesi Yasak Ürünler Nelerdir?

 

Pakistan’a devletin milli değerlerine aykırı şeyler gönderilmesi yasaktır. Bunun dışında terör faaliyetleri için kullanılabilecek şeyler ile cephane gönderimi de yasaktır. Bunun dışında Pakistan’a havai fişek tarzı şeyler ile çeşitli parti malzemesi gönderilmesi riskli olabilir.

 

Pakistan Kargo Takip Nasıl Yapılır?

 

Pakistan kargo takibi kargoyu gönderen firmanın internet sitesi üzerinden yapılabilir. Her kargo şirketinin internet sitesinde kargom nerede ya da kargo takip bölümleri bulunmaktadır. Bu alanlar sayesinde kargo ile ilgili çoğu şey öğrenilebilir. Kargo takibi sağlamak için ürünün sipariş numarası ile müşterinin telefon numarası TC’si gibi şeylerin girilmesi yeterlidir.

whatsapp