Telefon: +90 850 303 99 25

Mail: info@turkbox.com.tr

Orta Afrika Cumhuriyeti'ne Kargo Nasıl Gönderilir?

Orta Afrika Cumhuriyeti'ne Kargo Nasıl Gönderilir?

Orta Afrika Cumhuriyeti hiçbir denize kıyısı olmayan bir kara ülkesidir. Dolayısıyla bu ülkeye deniz yoluyla kargo gönderilemez. Ancak hava yolu ile kısa sürede kargo gönderilebilir. Günümüzde kargoculuk işlemleri büyük gelişme kat etmiştir. Artık 2 gün içerisinde ülke içinde kargo gönderimi sağlanabilir. Yurt dışı kargo işlemleri ise en geç 10 sürmektedir.

 

Orta Afrika Cumhuriyetine En Ucuz Kargo Nasıl Yollanır?

 

Orta Afrika Cumhuriyetine en ucuz kargo gönderme işlemi için hoş geldin indirimi sunan kargo firmalarıyla gönderim sağlanabilir. Bunun dışında en ucuz kargo gönderme yöntemi ‘hava kargo’ hizmetidir. Her hizmette fiyat tarifesi farklı olmaktadır. Kargoyu ucuz bir şekilde göndermek için diğer yöntemde paketi olabildiğince küçük paketlemektir. 

 

Orta Afrika Cumhuriyetine En Hızlı Kargo Hangisi?

 

Orta Afrika Cumhuriyetine en hızlı kargo şirketi TURKBOX’dır. TURKBOX dünyanın her yerine kargo gönderimi sağlamaktadır. Güvenli ve hızlı bir şekilde kargo gönderen bu firma kargoculuk sektöründe uluslararası alanda çalışmaktadır. Express hava yolları ile hızlı bir şekilde hizmet vermektedirler.

 

Orta Afrika Cumhuriyetine Kargo Kaç Günde Gider?

 

Orta Afrika Cumhuriyetine en hızlı kargo gönderme yöntemi olan Express kargo ile ürünler 4-5 iş gününde ilgili adrese teslim edilir. Orta Afrika için kargoculuk hizmeti veren pek çok firma vardır. Bu firmaların hepsi hem Orta Afrika’da hem de Türkiye’de faaliyet gösterirler. Türkiye’de faaliyet gösterip de Orta Afrika da göstermeyen şirketler ise Türkiye’den kargo gönderim işleminde kargoyu teslim alacak bir kargo şirketiyle anlaşırlar. Tabi ki bu anlaşmalar çok daha önceden resmi olarak yapılır. 

 

Türkiye’den Orta Afrika’ya Kargo Ücretleri Ne Kadardır?

 

Türkiye’den Orta Afrika’ya kargo ücreti ulaşım yoluna göre değişmektedir. Eğer ürün kara yoluyla gönderiliyorsa Orta Afrika’ya gidene kadar pek çok ülkeden geçeceği ve her ülkeye gümrük vergisi vereceği için fiyat çok daha fazladır. Ayrıca teslim süresinin uzaması ücreti arttıran bir diğer etkendir. Eğer ürün hava yoluyla gönderilirse sadece bir havalimanından başka bir havalimanına gideceği ve vergi ödenmeyeceği için ücret daha az olur.  Fiyatlar ise 38 Euro’dan başlar.

 

Orta Afrika Cumhuriyeti Kargo Ücreti Nasıl Hesaplanır?

 

Orta Afrika Cumhuriyetine kargo ücreti bazı kriterlere göre hesaplanmaktadır. Bu kriterlerin en önemlileri gönderilecek ürünün ağırlığı ve boyutudur. Onun dışında ulaşım yolu da çok önemlidir. Ücret hesaplamasında ürünün yüksekliği, genişliği ve boyu çarpılarak elde edilen sonuç 5000’e bölünür. Bu ortaya çıkan sonuç ürünün hangi fiyat aralığına girdiğini belirler. 

 

Orta Afrika’dan Türkiye’ye Kargo Fiyatları Ne Kadardır?

 

Orta Afrika’dan Türkiye’ye kargo ücretlerinde ücret Euro olarak ödenir. Çünkü neredeyse bütün kargo şirketleri uluslararası havacılık ve yurt dışı kargo işlemlerinde Euro talep etmektedirler. Bazı Türk firmaları bu işlemlerde dolar talep edebilir. Ücretler Türk lirasına çevrildiğinde ise evrak gönderimi için 1200 TL, koli gönderimi içinde 5000 TL’den başlamaktadır.

 

Orta Afrika’ya Evrak Gönderimi Nasıl Yapılır?

 

Orta Afrika’ya evrak gönderim ücreti evrakların kalınlığına ve sayısına göre 1000 liradan 1400 liraya kadar değişmektedir. Yani Euro olarak 2022 yılında 45 Euro’dan başlamaktadır.

 

Orta Afrika’ya Gönderilmesi Yasak Ürünler Nelerdir?

 

Orta Afrika’ya gönderilmesi yasak ürünler ‘tehlikeli ürünler’ ve ‘bozulabilir ürünler’ kategorileriyle belirlenmiştir. Bu kategorilerde peynir, yoğurt, süt gibi şeylerde yer alır. Çünkü bu ürünler kargo gönderimi sırasında bozulabileceği için müşterinin eline küflü olarak ulaşır. Bu sebepten her iki tarafında da mağdur olmaması için bu gönderim sağlanamaz.

 

Orta Afrika Kargo Takip Nasıl Yapılır?

 

Orta Afrika kargo takibi ürünü gönderen firmanın internet sitesinden yapılabilir.

whatsapp