Telefon: +90 850 303 99 25

Mail: info@turkbox.com.tr

Norveç’e Kargo Nasıl Gönderilir?

Norveç’e Kargo Nasıl Gönderilir?

Norveç’e sistemli ve hızlı bir şekilde kargo gönderilebilir. Yurt dışına kargo işlemleri için gereken alt yapı yıllar önce oluşturulmuştur. Büyük şehirlerde hava limanlarının artması ve kargoculuğa olan talebinde artmasıyla birlikte her ülkeye kargo göndermek mümkün hale gelmiştir. Özellikle TURKBOX gibi firmalar dünyanın bütün ülkelerine yani 226 ülkeye gönderim yapmaktadırlar. Bu tarz firmalar ile Malta adası gibi küçük adalara bile kargo göndermek mümkündür. 

 

Norveç’e En Ucuz Kargo Nasıl Gönderilir? 

 

Norveç’e ucuz bir şekilde kargo göndermek için Türk ve Norveç hükümetleri karşılıklı anlaşmalar imzalamışlardır. Bu anlaşmaların esas amacı her ülke vatandaşlarının ucuz bir şekilde ürün göndermesini sağlamak ve ticareti teşvik etmektir. Bazen bu anlaşmalar yenilenmekte ve modern kurallar konulmaktadır. Diğer yandan bir firma ücret belirlediği zaman fiyatları devletin onaylaması gerekir. Bu sayede rayiç ücretler ile işlem yapılır. 

 

Norveç’e En Hızlı Kargo Hangisi?

 

Norveç ülkesine en hızlı şekilde aktarmasız olacak şekilde kargo gönderilebilir. Türkiye’deki bazı firmalar Norveç’e gidecek ürünleri öncelikle Avrupa’nın ticari başkentlerine ve limanlarına götürmektedir. Oradan da daha kolay bir şekilde Norveç’in başkenti Oslo’ ya göndermektedir. Fakat bu durum süreyi uzatmaktadır. Böyle yapıldığı zaman süre kontroller ve gümrük işlemleri yüzünden en az 3 gün uzar. Sürenin uzaması genelde bu tarz işlemler olduğundan olur. 

 

Norveç’e Kargo Kaç Günde Gider?

 

Norveç’e kargo gönderme süresi Express kargo ile 2- 3 gündür. Aktarmalı olarak yani çift vesaitte kargo gönderilirse süre 5 günü geçer. Fakat Express kargo da ürünler asla 2 seferde gönderilmez. E-kargo ve Online kargo modellerinin süreside hemen hemen aynıdır. Yani bu hizmetler ile de 2 günde ürün gönderilebilir. Express kargo modeli her durumda geçerlidir.  Yani ülkeler arasında ticari anlaşma olmada bile hızlı gönderim yapmak için kullanılmaktadır. 

 

Türkiye’den Norveç’e Kargo Ücreti Ne Kadardır?

 

Norveç’e kargo göndermek için 4 farklı model vardır. Bu modellerden herhangi birinin tercih edilmesi ücreti ve hizmet içeriğini değiştirir. Bu modeller firmadan firmaya kargo, firmadan kişiye kargo, adresten adrese kargo ve kişiden firmaya kargodur. Bir firmaya kargo gönderme ücreti ile bir kişiye kargo gönderme ücreti farklıdır. Ücretler ise 30 Euro’dan başlarken 450 Euro ya kadar çıkabilir.

 

Norveç Kargo Ücreti Nasıl Hesaplanır? 

 

Norveç kargo ücreti hesaplamasında devletler arası anlaşmalar etkilidir. Yani Norveç hükümeti bir devlet ile çeşitli ticari anlaşmalar yapmış ve bazı imkanlar sunmuşsa bu ülkeden kargo göndermek daha kolaydır. Norveç’ in ticari hak verdiği ülkelerden biri Türkiye’dir. Türkiye ile Norveç arasındaki karşılıklı anlaşmalar bu ücretleri düşürmektedir.

 

Norveç’e Türkiye’ye Kargo Fiyatları Ne Kadardır?

 

Norveç ülkesinden Türkiye’ye 30 cm uzunluğunda, 20 cm genişliğinde ve 10 cm yüksekliğinde 0.5 kiloluk bir ürünün gönderim ücreti 50 Euro dur. Aynı değerlere sahip 1 kiloluk ürünlerin ücreti de hemen hemen aynıdır.  Bu boyutlardaki 1 kiloluk ürünler 60 Euro civarı ücretlerle gönderilebilir. 

 

Norveç’e Evrak Gönderimi Nasıl Yapılır?

 

Norveç'e evrak göndermek için hassas kargo ve özel kargo gibi hizmet modelleri vardır. Bu hizmetler ile şirket evrakları ve şahsi evrak gönderilebilir. Bazı evraklar devlet kontrolündedir. Evrak gönderimi zarfın içinde yapılmaktadır. Her şirkette bu durum aynıdır. 

 

Norveç’e Gönderilmesi Yasak Ürünler Nelerdir? 

 

Norveç’e gönderilmesi yasak ürünler hükümet tarafından ortak bildiriyle yayınlanmıştır. Bu ürünlerin çoğu uluslararası havacılık ve kanununda yer almaktadır. Bu ürünlerin bazıları kimlik, tapu, batarya, telefon, koruyucu gözlük, koruyucu önlük, taklit ürünler, antikalar ve kaçakçılık mallarıdır. 

 

Norveç Kargo Takip Nasıl Yapılır?

 

Norveç kargo takibi için gereken bilgiler müşterinin telefon numarası, mail adresi, sipariş numarası ve kargo takip numarasıdır. Gönderi takibi yapmak için bazı kontroller gerekebilir.

whatsapp