Telefon: +90 850 303 99 25

Mail: info@turkbox.com.tr

Nijer’e Kargo Nasıl Gönderilir?

Nijer’e Kargo Nasıl Gönderilir?

Nijer ülkesine kargo göndere bilmek için pek çok firma bulunmaktadır. Bu firmaların arasında uzun yıllardır bu sektörde bulunan şirketler olduğu gibi yeni tecrübeler kazanan firmalarda vardır. Yurt dışına kargoculuk işlemlerinde 30 kilo, 70 kilo ve 300 kilo üzeri ürünler için ayrı tarifeler uygulanmaktadır. Kargo ücreti hesaplama sistemleri 30 kilo üzeri ürünleri kabul etmezler. 70 kilo üzeri ürünlerin nakliyesi de daha farklı olur. 300 kilo ve üzeri ürünlerde ancak ihracat yaparak gönderilebilir. 

 

Nijer’e En Ucuz Kargo Nasıl Yollanır?

 

Nijer’e en ucuz şekilde kargo göndere bilmek için TURKBOX şirketi tercih edilebilir. Çünkü TURKBOX şirketi ekonomik, güvenilir, garantili ve hızlı kargoculuk hizmeti sunmaktadır. TURKBOX ürün gönderiminde herhangi bir sorun olması durumuna karşı müşterilerinin telefon numaralarını ve mail adresi gibi bilgileri mutlaka almaktadır. Bu nedenle hızlı iletişim sayesinde, oluşabilecek sorunlar hemen çözülür. 

 

Nijer’e En Hızlı Kargo Hangisi?

 

Nijer’e en hızlı kargo gönderim modeli Express kargodur. Express kargo yurt içinde ve yurt dışında en çok kullanılan kargo modelidir. Bu sayede her türlü kargo normalden en az %70 daha hızlı teslim edilir. 

 

Nijer’e Kargo Kaç Günde Gider?

 

Nijer’e gönderilen kargolar ortalama olarak 4 günde alıcıya teslim edilir. Kargoculuk işlemlerinde en önemli etkenler hız, güven ve ekonomik olmaktır. Bu üç kuralı çok iyi benimseyen firmalar uzun yıllardır bu sektörde ayakta kalmayı başarmışlardır. 

 

Türkiye’den Nijer’e Kargo Ücreti Ne Kadardır?

 

Türkiye’den yurt dışına kargo ücreti ülkeden ülkeye ve tercih edilen firmaya göre değişmektedir. Türkiye’den Avrupa’ya kargo göndermek çok daha ucuzdur. Ancak Afrika ülkesi olan Nijer’e kargo gönderimi de Güney Asya ülkelerine göre daha ucuzdur. Kargo ücreti hesaplaması ağırlık hesabıyla yapılmaktadır. Ürünün ağırlığı kantara konarak hesaplanırken uzunluğu ve genişliği de metre ile hesaplanır.

 

Nijer Kargo Ücreti Nasıl Hesaplanır?

 

Nijer’e gönderilecek kargolar için hava yolu kullanılır. Hava yolu uzun yıllardır kargoculuk ta çok büyük önem taşımaktadır. Hava yolu ile gönderimde birçok hizmet seçeneği bulunmaktadır. Bu hizmetlerin hepsinin ücret tarifesi, gönderim şekli, depolaması ve paketlemesi birbirinden farklıdır. 

 

Nijer’den Türkiye’ye Kargo Fiyatları Ne Kadardır?

 

Nijer’de yaşayan biri Türkiye’ye kargo göndermek isterse tercih edeceği firmanın Türkiye’de de ortaklığı olması gerekir. Nijer’in yerli para birimi CFA koduyla bilinen Afrika Frangıdır. Kargoculukta en ucuz ücret 50 Euro olduğu için 50 Euro’nun Nijer’de karşılığı 32.000 CFA olmaktadır. Yani neredeyse bir asgari ücrete bir kargo gönderebilmektedirler. 

 

Nijer’e Evrak Gönderimi Nasıl Yapılır?

 

Nijer’e evrak göndermek mümkündür. Nijer’e gönderilecek evraklar yırtığı olmayan ve sağlam bir zarfın içine konmalıdır. Bu şekilde gönderilen evrakların başına bir şey gelmez. Ayrıca evraklar özel kargo oldukları için özel olarak ta paketlenebilirler. 

 

Nijer’e Gönderilmesi Yasak Ürünler Nelerdir?

 

Nijer’e birçok ürünün nakliyesi sağlanabildiği gibi gönderilmesi yasak olan ürünlerde bulunmaktadır. Bu ürünler genel olarak şunlardır; Sim kartlı telefon, akıllı telefon, havai fişek, patlayıcı ürün, çakmak, sigara, bilgisayar, tablet, çalışır durumda klima, belirli voltajın üzerinde elektrikli bisiklet, hastane malzemesi, laboratuvar malzemesi, tüpler, kimyasal maddeler, çalışır durumda televizyon ve içinde ne olduğu bilinmeyen Flash bellek gibi şeylerdir. 

 

Nijer Kargo Takip Nasıl Yapılır?

 

Kargo takibi kargoculukta oldukça önemlidir. Herhangi bir güvenlik probleminde kargonun durumunu öğrenmek için mutlaka kullanılmalıdır. Kargo takibinde yalnıza müşteri kendi kargosunun durumunu öğrenebilir. Kargo takibinde ülkeden ülkeye, şehirden şehire ve mahalleden mahalleye kargonun nerede olduğu görülebilir.

whatsapp