Telefon: +90 850 303 99 25

Mail: info@turkbox.com.tr

Macaristan’a Kargo Nasıl Gönderilir?

Macaristan’a Kargo Nasıl Gönderilir?

Macaristan’a kargo göndermek Online olarak da yapılabilmektedir. Kargo göndermek için gereken belgeler ve imzalanması gereken sözleşmeler internet sitelerinde vardır. Sadece 1 kargo göndermek için çok fazla sözleşme imzalamaya gerek yoktur. Fakat düzenli olarak kargo gönderilecekse bir takım anlaşmalar gerekmektedir. Diğer yandan bir firma sürekli kargo gönderecekse vadeli bir anlaşma yapması daha iyi olacaktır. Bu anlaşmalar genelde 1 yıllık, 5 yıllık ve 10 yıllık olmaktadır. 

 

Macaristan’a En Ucuz Kargo Nasıl Gönderilir? 

 

Macaristan’a internetten ürün satılmışsa ürün ticari kargo olarak gönderilir. Ticari kargo gönderiminde eğer iki taraf anlaşmışsa ürünü gönderici ödemeli göndermek daha iyi olacaktır. Alıcı ödemeli göndermek biraz daha riskli olmaktadır. Alıcı ödemeli kargo da alıcı ürünün gönderim ücretini havuz hesaba yatırmaktadır. İşlem tamamlanana kadar para burada bekletilir. 

 

Macaristan’a En Hızlı Kargo Hangisi?

 

Macaristan’a acil kargo, ekonomik kargo ve Express kargo ile hızlı bir şekilde kargo gönderilebilir. Bu hizmet modelleri genelde şirketler tarafından kullanılmaktadır. Bazı ülkelere kargo gönderirken paketler otomatik olarak Express kargoya alınmaktadır. Bu durum Avrupa ülkelerinin çoğunda böyledir. 

 

Macaristan’a Kargo Kaç Günde Gider?


Macaristan’a kargo gönderme süresi 2- 3 gündür. Deniz yolu ile bu ülkeye kargo göndermek mümkün değildir. Türkiye’den Macaristan’a deniz yoluyla kargo gönderilmek istenirse gemiler Karadeniz’ den Romanya’ya ulaştırılır.  Daha sonra ise kara yoluyla Macaristan’a ulaştırılır. 

 

Türkiye’den Macaristan’a Kargo Ücreti Ne Kadardır?

 

Macaristan’a 0.5 kiloluk, uzunluğu 30 santim olan, genişliği 20 santim olan ve yüksekliği 10 santim olan ürünler 60 Euro’ya gönderilmektedir. Aynı değerlere sahip 1 kiloluk ürünler ise 75 Euro gibi fiyatlara gönderilebilir. Yarım kiloda bir bu ücretler artmaktadır. Ayrıca yükseklik gibi diğer değerlerin 5 cm artması bile ücreti arttırır.

 

Macaristan Kargo Ücreti Nasıl Hesaplanır?

 

Macaristan Kargo ücreti hesaplaması için 2 farklı yol vardır. Birincisi genişliği önemli olmayan evrak, çatal ve perde gibi şeylerdir. İkinci kategori ise ağırlığı ve genişliği önemli olan ticari mallar, dolap ve masa gibi şeylerdir. Birinci kategori ürünlerinin hesaplaması için sadece ürünü kantara koymak yeterlidir. İkinci kategoride ise ürünün yükseklik, genişlik ve uzunluk değerleri metre ile hesaplanır. Daha sonra ağırlık hesaplanır. Ürünün boyutunu belirleyen değerler birbirleriyle çarpılır ve sonuç 5000’e bölünür. Böylelikle net ağırlık elde edilmiş olur.

 

Macaristan’dan Türkiye’ye Kargo Fiyatları Ne Kadardır?

 

Macaristan’dan Türkiye’ye evrak gönderme ücreti ortalama olarak 15 Euro’dur. Kargo gönderirken acil kargo gibi modellerin tercih edilmesi ücreti arttırmaktadır. Diğer yandan iadeli kargo gibi ekstra hizmetlerle ücrette değişiklik olabilir. İadeli kargo da bir hata olduğu zaman göndericinin ürünü tekrar teslim alma yetkisi vardır. Bu tarz işlemler müşterilere kolaylık sağlamaktadır. Macaristan’dan Türkiye’ye 1 kiloluk ürün gönderme ücreti 55 Euro’dan fazladır. 5 kiloluk ürünler ortalama olarak 100 Euro’ya gönderilmektedir. 10 kiloluk ürünlerin ücreti ise 250 Euro civarındadır. 

 

Macaristan’a Evrak Gönderimi Nasıl Yapılır?

 

Macaristan ülkesine dünyanın her yerinden evrak göndermek mümkündür. Kargo gönderirken ürünler ikiye ayrılmaktadır. Birincisi paket, ikincisi ise evraktır. Günümüzde evrak gönderimi çok fazla yapıldığı için ayrı bir bölüm açılmaya ihtiyaç duyulmuştur. Belge, fatura, evrak bildirge ve kontrat gibi şeyler evrak kategorisinde gönderilmelidir. 

 

Macaristan’a Gönderilmesi Yasak Ürünler Nelerdir?

 

Macaristan ülkesine kargo olarak gönderilmesi yasak ürünler koruyucu maske, koruyucu önlük, aşındırıcı ürün, yanıcı ürün, ateşleyici ürün, hayvan derisi, bitki, alkollü ilaç, tohum, gübre, uyuşturucu, esrar, kokain, tütün ve tütün mamulleri, çakmak, sigara, bıçak, sivri ürünler, ekmek bıçağı, makas, yağlı boya, yumurta, tavuk, çek, senet, para, ziynet eşyası, altın takı, batarya, et, balık, makine yağı, zeytin yağı, tıraş köpüğü, saç spreyi, kolonya, deodorant, deterjan, çamaşır suyu ve orijinal olmayan ürünlerdir. 

 

Macaristan Kargo Takip Nasıl Yapılır?

 

Macaristan kargo takibi internet ortamından kolaylıkla yapılabilir. Kargo takibini yapabilmek için öncelikle ilgili firmanın internet sitesine üye olmak gerekir. Daha sonra müşteri bilgileriyle kargo takibi yapılabilir.

whatsapp