Telefon: +90 850 303 99 25

Mail: info@turkbox.com.tr

Litvanya’ya Kargo Nasıl Gönderilir?

Litvanya’ya Kargo Nasıl Gönderilir?

Litvanya, Rusya yakınlarında Belarus’un kuzeyinde yer alan bir Baltık denizi ülkesidir. Litvanya’ya kargo ve mal gönderimi hava, deniz ya da kara yollarıyla yapılabilir. Litvanya’ya mecburi olarak kara yoluyla gönderilmesi gereken ürünler Bulgaristan, Romanya, Ukrayna ve Belarus gibi ülkelerden geçmektedir. Bu ülkelerden geçerken belirledikleri oranlara göre vergi verilmektedir. Bu yüzden her türlü hava yolu kullanılmaya çalışılır. 

 

Litvanya’ya En Ucuz Kargo Nasıl Yollanır?

 

Litvanya ülkesine deniz yoluyla parsiyel kargo taşımacılığıyla kargo gönderilebilir. Diğer yandan mecburi olarak deniz yoluyla gönderilmesi gereken ürünler genel tüm taşımacılığı ile de gönderilebilir. Yurt dışı kargoculuk ta otomatik olarak hava yolu kullanılsa da deniz yolunun kullanıldığı nadir durumlarda bu iki yol kullanılabilir. Genel yük taşımacılığı özel olmayan ürünler için kullanılır ve çoğu ürün bu yolla gönderilir. Parsiyel yük taşımacılığı ise daha özel ve hassas ürünler için kullanılmaktadır. 

 

Litvanya’ya En Hızlı Kargo Hangisi?

 

Litvanya ülkesinde bir ortaklığı ya da şubesi olan bir firma ile kargo göndermek daha hızlıdır. Bu firmalardan biri TURKBOX firmasıdır. Bu firmanın Litvanya’da ortaklığı bulunmaktadır. Bu sayede bu ülkeye hızlı bir şekilde gönderim yapmaktadırlar. 

 

Litvanya’ya Kargo Kaç Günde Gider?

 

Litvanya’ya kargo gönderme süresi ortalama olarak 1- 2 gündür. Bu kadar kısa bir sürede Litvanya’nın herhangi bir şehrine kargo gönderilebilir. Fakat şehir merkezinden uzak yerlere kargo gönderme süresi biraz daha fazla olmaktadır. Diğer yandan zorunlu gecikmeler ile de süre uzayabilir. 

 

Türkiye’den Litvanya’ya Kargo Ücreti Ne Kadardır?

 

Türkiye’den Litvanya ülkesine 0.5 kilo ağırlığında, 30 cm uzunluğunda, 30 cm genişliğinde ve 30 cm yüksekliğindeki ürünler 140 Euro’ya gönderilmektedir. Aynı değerlere sahip 1 kiloluk ürünlerin gönderimi 150 Euro’yu bulur. 2 kiloluk ürünlerin gönderim ücreti ise ortalama 150 Euro civarındadır. 10 kiloluk ürün gönderimi en az 206 Euro karşılığında yapılmaktadır. Yurt dışına herhangi bir platform üzerinden ürün satanlar özel indirimler ve kolaylıklar ile kargo gönderebilir.

 

Litvanya Kargo Ücreti Nasıl Hesaplanır? 

 

Litvanya ücret hesaplaması şubede de internette de aynıdır. Aralarındaki tek fark internette sipariş oluştururken hesabı müşterinin yapmasıdır. Kargo ücreti hesaplaması yükseklik x genişlik x uzunluk / 5000 formülüdür. Yurt içinde de bu formül geçerlidir fakat 5000 yerine 3000’ e bölünür. Belli bir ağırlığın üzerindeki ürünlerin hesaplamadı daha farklı olmaktadır. Ve bu ürünlerin ücreti daha fazla olur. 

 

Litvanya’dan Türkiye’ye Kargo Fiyatları Ne Kadardır?

 

Litvanya Cumhuriyetindeki bir şirketin Türkiye’ye evrak göndermesi 10 Euro gibi ücretlere mal olmaktadır. Evrak sayısı ve zarf boyutu arttıkça ücret de artmaktadır. Litvanya’dan Türkiye’ye 0.5 kilo ağırlığındaki ürünler ortalama 100 Euro karşılığında gönderilebilir. 1 kiloluk ürünlerin gönderim maliyeti 120 Euro civarındadır. 10 kiloluk ağırlığa sahip olan bir ürün üzerinde net ağırlık hesaplaması yapıldıktan sonra ürünün ağırlığı 15 kilo civarında belirlenir. Net ağırlığı 15 kilo olan ürünler ise yaklaşık 200 Euro’ya gönderilmektedir. 40 kilo civarındaki ürünler 450 Euro’ya gönderilebilir. 

 

Litvanya’ya Evrak Gönderimi Nasıl Yapılır?

 

Litvanya’ya evrak gönderimi kargolar da olduğu gibi şirket ya da şahıs tarafından yapılmaktadır. Şahıs ve şirket gönderileri birbirinden farklı olmaktadır. Örnek olarak bireysel kargo gönderiminde sipariş oluştururken gönderici kişinin adresi istenmektedir. Şirket gönderilerinde bu durum biraz daha farklıdır. Litvanya’ya evrak gönderme ücreti bazen 30- 40 Euro gibi fiyatları bulabilmektedir. Nedeni ise belge sayısının artması ve tercih edilen ekstra hizmetlerdir. 

 

Litvanya’ya Gönderilmesi Yasak Ürünler Nelerdir?

 

Litvanya ülkesine pek çok ürünün gönderimi kolaylıkla yapılır. Fakat gönderilmesi yasak olan ürünlerde vardır. Bu ürünler uyuşturucu, alkollü içecek, 3D yazıcı, kolonya, parfüm, deodorant, ateşli silah, istihbarat malzemesi, laboratuvar malzemesi, kimyasal ürün ve batarya gibi şeylerdir. 

 

Litvanya Kargo Takip Nasıl Yapılır?

 

Litvanya kargo takibi uygulama ya da internet sitesi üzerinden yapılmaktadır. Kargo takibinde tehlikeli kategorideki ürünlerinde, özel kategorideki ürünlerinde, genel kargo kategorisindeki ürünlerinde takibi yapılmaktadır. Yani her ürünün nerede olduğu görüntülenebilir.

whatsapp