Telefon: +90 850 303 99 25

Mail: info@turkbox.com.tr

Hong Kong'a Kargo Nasıl Gönderilir?

Hong Kong'a Kargo Nasıl Gönderilir?

Hong Kong, Güney Çin denizinde yer alan bir özel idare bölgesidir. Hong Kong 1997 yılından beri Çin’e bağlı bir bölgedir. Hong Kong yaklaşık 156 yıl boyunca Britanya egemenliğinde kalmıştır. Bu yıldan sonra Çin’e devredilen Hong Kong şu an dünyadaki en önemli ticari başkentlerdendir. Hong Kong uzak doğunun en büyük ticaret ve turizm başkentidir. Hong Kong dış işlerinde Çin’e iç işlerinde ise kendine bağlıdır. Bu bölgeyi Çin’den ayıran pek çok durum vardır. Hong Kong’un bazı yasaları ve kuralları Çin’den farklıdır. Hong Kong’un yasama ve yürütme organları tamamen Çin’den farklıdır. 

 

Hong Kong’a En Ucuz Kargo Nasıl Yollanır?

 

İki ülke arasında ticaretin artması her alanda ücretleri düşürmektedir. Nakliye ve ulaşım sektörlerindeki düşüşün nedeni de budur. Hong Kong’a bireysel olarak düzenli kargo ve mâl gönderecek biri bir taahhüt verirse o süre boyunca ucuz bir şekilde gönderim yapabilir. Taahhüt süresi ne kadar uzun olursa ücretler o kadar azalabilir. 

 

Hong Kong’a En Hızlı Kargo Hangisi?

 

Türkiye’den gönderim yapacak kişi Hong Kong’daki alıcı ile ortak bir karara varmalıdır. Bu karara göre hangi firma ile gönderim yapılacağı belirlenir. Eğer tek seferlik bir gönderim yapılacaksa indirim oranı daha yüksek olan bir firma ile çalışılabilir. TURKBOX şirketinde indirim oranları oldukça yüksektir. TURKBOX hem indirim kuponu kullanan hem de hızlı gönderim yapan bir şirkettir. Hız kargoculukta esas kriterdir. Özellikle iki ülke arasında anlaşma varsa süre çok daha kısadır. 

 

Hong Kong’a Kargo Kaç Günde Gider? 

 

Hong Kong’ a kargo gönderme süresi yaklaşık olarak 2-3 gündür. Bu kadar kısa sürede Uzak Doğu ülkesi olan bir ülkeye paket göndermek mümkündür. Türkiye’den Hong Kong’a Online olarak satış yapan kişiler de vardır. Bu kişiler kullandıkları sitenin kuponu ve ekstra özellikleriyle sorunsuz bir şekilde gönderim yapabilirler. 

 

Türkiye’den Hong Kong’a Kargo Ücreti Ne Kadardır? 

 

Türkiye’den Hong Kong ülkesine 0.5 kilo ağırlığında, 25 cm uzunluğunda, 25 cm genişliğinde ve 25 cm yüksekliğinde değere sahip olan ürünler 105 Euro’ya gönderilmektedir. Aynı ölçü değerlerine sahip 1 kiloluk ürünler de bu ücret 113 Euro civarındadır. 8 kilo civarındaki ürün gönderme ücreti 180 Euro’yu geçer. 30 kilo üzeri ürünler için farklı tarife uygulanmaktadır. Ayrıca hizmet modellerinin tarifeleri de birbirlerinden farklıdır. Bu ücretler Express kargo modelinde geçerli olan ücretlerdir. 

 

Hong Kong Kargo Ücreti Nasıl Hesaplanır?

 

Türkiye’nin Hong Kong’dan aldığı ürünler elektronik alet, mücevher ve hazır giyim eşyası gibi şeylerdir. Hong Kong imalat sanayinin %80’ini ihraç etmektedir. Türkiye’nin Hong Kong’a sattığı mallar ise çelik sektörü, ve yaş meyve sebze gibi şeylerdir. Türkiye’nin Hong Kong’ a sattığı mallar 61 farklı sektörden oluşmaktadır. Bu sektörlerin başında çelik sektörünün geldiği TİM başkanı tarafından bildirilmiştir. Türkiye’nin Hong Kong ticaret hacmi neredeyse 1 milyar dolardır.

 

Hong Kong’dan Türkiye’ye Kargo Fiyatları Ne Kadardır?

 

Hong Kong kargo gönderme hizmeti kendine özeldir ve Çin’den farklıdır. Bugün Global kargo şirketlerinin Hong Kong’ da ya ortaklığı ya da şubesi vardır. TURKBOX şirketinin ise Hong Kong’da ortaklığı vardır. Hong Kong’dan kargo gönderme ücretleri 1 kiloluk ürünler de 100 Euro ile 150 Euro arasında değişmektedir. 10 kiloluk ürünler de bu ücret 300 Euro olabilir. 

 

Hong Kong’a Evrak Gönderimi Nasıl Yapılır? 

 

Hong Kong’ a evrak gönderimi sık sık yapılan bir işlemdir. Evrak gönderme siparişi Online olarak da oluşturulabilir. Evrak gönderiminde neredeyse bütün belgelerin gönderimi yapılabilir. Bu yolla düğün davetiyesi ve şirket kartı gönderilirken kimlik ve ehliyet gönderilemez. 

 

Hong Kong’a Gönderilmesi Yasak Ürünler Nelerdir? 

 

Türkiye’den Hong Kong ülkesine gönderilmesi yasak olan ürünler şunlardır. Tabak ve cam kap gibi kırılabilir ürünler, telefon, tablet ve batarya gibi şeyler, buzdolabı ve klima gibi beyaz eşya ürünleri, dondurulmuş tavuk, sığır ve domuz gibi canlılar, insan organı ve cenaze gibi şeylerdir.

 

Hong Kong Kargo Takip Nasıl Yapılır? 

 

Hong Kong kargo takibi oldukça teknolojik bir şekilde yapılmaktadır. Kargo takibinde ürünle ilgili veriler görülebilmektedir.

whatsapp