Telefon: +90 850 303 99 25

Mail: info@turkbox.com.tr

Hollanda’ya Kargo Nasıl Gönderilir?

Hollanda’ya Kargo Nasıl Gönderilir?

Hollanda’ya kargo göndermek deniz yolu ya da hava yoluyla yapılabilir. Günümüzde yurt dışı kargoculukta en çok hava yolu kullanılmaktadır. Eskiden sadece insanların ulaşımını sağlayan uçaklar artık kilolarca ürünü çeşitli ülkelere göndermek için kullanılmaktadır. Kargoculukta hava yolunun yerleşmesiyle birlikte hava alanlarında kargo uçakları oluşturulmuş ve bu uçaklar için gereken işlemler başlatılmıştır. Her kargo firmasının çeşitli hava alanlarıyla anlaşmaları vardır. Bu anlaşmalar sayesinde ürün gönderileceği zaman hazırda uçak bulunmaktadır. Bazı firmaların ise kendi uçak filoları vardır.

 

Hollanda’ya En Ucuz Kargo Nasıl Yollanır?

 

Hollanda’ya en ucuz şekilde kargo göndermenin yolu hacimsel değeri küçültmektir. Yani örneğin Hollanda’ya tabak gönderilecekse tabaklar iç içe konularak paketlenmelidir. Böyle yapıldığı zaman alan daraltılmış olur ve ücret düşer. Diğer yandan örneğin Hollanda’ya ayakkabı gönderilecekse bütün ayakkabılar sadece tek bir koliye sığdırılmaya çalışılmalıdır. Bu durum koli adetini düşüreceği için ücreti azaltacaktır. Bu gibi yollar kargo şubelerinde müşterilere bildirilmektedir.

 

Hollanda’ya En Hızlı Kargo Hangisi?

 

Hollanda’ya en hızlı şekilde kargo gönderen şirket TURKBOX firmasıdır. TURKBOX oldukça donanımlı bir firmadır. Kargo gönderimi yapabilmek için her ülkeyle anlaşma yapılmıştır. Bu anlaşmalar sayesinde bir ülkenin bütün şehirlerine, bölgelerine, semtlerine ve mahallelerine kargo göndermek mümkündür. Bunun dışında kargo gönderimi için gereken bütün merkezlere, ofislere ve tecrübeli personele sahiptir. TURKBOX Hollanda’ya kısa bir sürede gönderim yapmaktadır.

 

Hollanda’ya Kargo Kaç Günde Gider?

 

 

Hollanda ülkesine Express kargo ile ürün gönderme süresi ortalama 3 iş günüdür. Hollanda’ya kargo gönderildiği zaman ürün alıcıya ulaştırılırsa ve alıcı belirtilen adreste yoksa kişinin ürünü belirtilen şubeden teslim alması gerekir. Böyle bir durum olduğu zaman göndericiye de haber verilmektedir. Eğer alıcı belirlenen sürede ürün almaya gelmezse gönderici ürün için iade talebi oluşturabilir ya da ürün kısa bir süre daha şubede bekletilebilir.

 

Türkiye’den Hollanda’ya Kargo Ücreti Ne Kadardır?

 

Türkiye’nin bütün şehirlerinde Hollanda’ya gidecek kargolar için belirlenen ücretler aynıdır. Hollanda’ya diğer Avrupa ülkelerine istinaden biraz daha ucuza kargo gönderilebilir. 0.5 kiloluk bir ürünün gönderim ücreti en az 10 Euro’dur. Fakat farklı şirketlerde 60 Euro’ya kadar çıkması muhtemeldir. Ortalama olarak ise 30 Euro demek mümkündür. 1 kiloluk ürünlerin gönderim ücreti ise en az 20 Euro olsa da ebatına bağlı olarak 100 Euro’ya kadar ulaştığı görülmüştür. Hollanda’ya gönderilen kargolar için belirli bir ağırlıktan sonra stabil artışlar belirlenmiştir. Yani her 500 gramda ve her kiloda ücretler artmaktadır. 

 

Hollanda’dan Türkiye’ye Kargo Fiyatları Ne Kadardır?

 

Hollanda’dan Türkiye’ye gönderilecek kargolarda ürünün boyutu oldukça önemlidir. Yani ağırlıktan sonra genişlik göz önünde bulundurulan en önemli etkendir. Örneğin ürünün ağırlığı 5 kiloysa ve normal boyutlardaysa ekstra boyut ücreti alınmamaktadır. Fakat arada 10 santim- 20 santim gibi farklar varsa ücret eklenmektedir. 

 

Hollanda’ya Evrak Gönderimi Nasıl Yapılır?

 

Hollanda’ya ortalama 5 Euro gibi ücretlerle evrak göndermek mümkündür. Evrak gönderirken çoğu firma ehliyet ve kimlik gibi şeyler göndermeyi reddetmektedir. Fakat şirket belgesi, mektup, nüfus kayıt örneği gibi pek çok belge gönderilebilir. 

 

Hollanda’ya Gönderilmesi Yasak Ürünler Nelerdir?

 

Hollanda’ya gönderilmesi yasak ürünler şunlardır;

 

 • Ateşli Silah
 • Kokain
 • Tıraş Kremi
 • Esrar
 • Ses Bombası
 • Aşındırıcı Ürün
 • Bomba
 • Laboratuvar Malzemesi
 • Cephane
 • Altın
 • Ziynet

 

Resmi olarak gönderimi yasak ürünler

 

 • Para
 • Sim Kartlı Telefon
 • Elektrikli Bisiklet
 • Uyuşturucu
 • Patlayıcı Ürün

 

Hollanda Kargo Takip Nasıl Yapılır?

 

Hollanda kargo takibi kargo şirketlerinin gönderi takip gibi bölümünden yapılabilir. Bu bölümde ürünün nerede olduğu harita üzerinden görüntülenebilir. Bu bölümde şehir, mahalle ve semt olarak nerede olduğu görülebilir.

 

Hollanda Kargo Ücreti Nasıl Hesaplanır?    

 

Hollanda kargo ücreti hesaplaması 2 farklı yol ile yapılmaktadır. Birinci yol ebat boyu önemli olmayan ürünler için tasarlanmıştır ve bu yolda sadece ürünün ağırlığına bakılır. İkinci yol ise hem ağırlığı hem de hacimsel değeri önemli kargolar için tasarlanmıştır ve bu yolda ücret hesaplaması için paketin ağırlığı, yüksekliği, genişliği ve uzunluğu hesaplanmaktadır. Önemli olan nokta ise ürünün değil paketin değerlerinin hesaplanmasıdır. Yani ücretin ürünü paketledikten sonra belirlenmesidir. Böyle yapıldığı zaman ürünün uçakta kaplayacağı esas boyuta ulaşılmış olur.

whatsapp