Telefon: +90 850 303 99 25

Mail: info@turkbox.com.tr

Etiyopya’ya Kargo Nasıl Gönderilir?

Etiyopya’ya Kargo Nasıl Gönderilir?

Etiyopya’ya kargo gönderebilmek için kargo şirketinin belirlediği bütün evrakları yerine getirmek gerekir. Evraklar toplandıktan sonra doküman, koli ya da numune olarak kargo gönderilebilir. Gönderilecek olan kargoların ticari değeri 7500 Euro’yu geçmemelidir. Ayrıca gönderilecek ürünün toplam kilosu eğer 150 kiloyu geçerse müşterinin firma ile bir görüşme daha yapması gerekir. Firma muhtemelen ürünün ağırlığı 150 kiloyu geçtiği için ekstra ücret talep edecektir. TurkBox.com.tr aracılığı ile uluslararası kargo fiyatlarını öğrenebilirsiniz.

 

Etiyopya’ya En Ucuz Kargo Nasıl Yollanır?

 

Etiyopya’ya en ucuz kargo işlemi için gönderilecek paketi olabildiğince küçük şekilde paketlemek gerekir. Çünkü paket ne kadar az alan kaplarsa gönderim ücreti o kadar az olur. Diğer yandan ücreti azaltmak için Etiyopya’da ortaklığı olan bir firma ile gönderim sağlanabilir. Ya da kendine ait uçak filosu olan bir şirket ile kargo gönderimi sağlamak fiyatı düşürebilir. 

 

Etiyopya’ya En Hızlı Kargo Hangisi?

 

Etiyopya’ya en hızlı kargo firmalarından biri olan TURKBOX müşterilerine sunduğu özel hizmetler ile 3 günde Etiyopya’ya nakliye sağlamaktadır. TURKBOX, Express kargo, Express hava yolları, Express kurye, e- kargo ve e- ihracat gibi hizmetleri sayesinde normalden çok daha hızlı bir şekilde ulaşım imkanı sunmaktadır. 

 

Etiyopya’ya Kargo Kaç Günde Gider?

 

Etiyopya’ya gönderilen kargolar acil kargo seçeneği ile ortalama  3-4  iş gününde sorunsuz bir şekilde alıcısına ulaşır. Etiyopya’ya gönderilen kargolar kara yolu, hava yolu ile gönderilebilir. Ancak kara yolu ile gönderim birkaç ay sürebilir. Bu sebepten hava yolu ile birkaç günde daha az maliyetli gönderim sağlamak daha mantıklı olacaktır. 

 

Türkiye’den Etiyopya’ya Kargo Ücreti Ne Kadardır?

 

2019 yılında Türkiye’den Etiyopya’ya kargo gönderme ücreti 0,5 kiloluk ürünler için 20 Euro’ydu. Ancak günümüzde fiyatlar 0,5 kilo ürünler için 70 Euro olacak şekilde belirlenmiştir. En küçük paketler içinse bu fiyat 30 Euro’ya kadar düşebilmektedir. Etiyopya’ya kargo ücretleri kilo başına belli bir şekilde artmaktadır. 

 

Etiyopya Kargo Ücreti Nasıl Hesaplanır?

 

Etiyopya kargo ücretini hesaplama işlemi şöyle yapılmaktadır;

 

Yükseklik x En x Boy/ 5000. Elde edilen sonuç ile ürünün gönderim ücreti hesaplanmaktadır. Bu kriterler her ülke için aynıdır. Ücret hesaplaması her zaman bu şekilde yapılır. 

 

Etiyopya’dan Türkiye’ye Kargo Fiyatları Ne Kadardır?

 

Etiyopya’dan Türkiye’ye kargo fiyatları Etiyopya’nın Türkiye’de çok fazla kargo ortaklığı bulunmaması sebebiyle daha fazla olmaktadır. Ülkemizde faaliyet yürüten Amerikan, Alman ve İtalyan kargo şirketleri bulunmaktadır. Bu şirketler aracılığıyla Etiyopya vatandaşları Türkiye’ye kargo gönderebilirler. Çünkü bu firmaların Global olanları Etiyopya’da da hizmet vermektedir. Ancak Etiyopya’da daha az havalimanı bulunduğu için daha az şubeleri vardır.

 

Etiyopya’ya Evrak Gönderimi Nasıl Yapılır?

 

Etiyopya’ya evrak ve belge gönderimi şu şekilde yapılmaktadır. Öncelikle gönderilecek evraklar olabildiği kadar küçük paketlere ya da zarflara konmalıdır. Daha sonra evraklar kargo şirketine ‘hassas kargo’ olarak teslim edilir. Kargo şirketi ürünü müşterinin belirlediği koşullarda güvenli bir şekilde gönderir. Evrak gönderimi yapabilmek için Online kargo hizmetini tercih etmek teslim süresini azaltmaktadır. 

 

Etiyopya’ya Gönderilmesi Yasak Ürünler Nelerdir?

 

Etiyopya’ya gönderilmesi yasak ürünler canlı hayvanlar, tehlikeli kimyasal maddeler, uyuşturucu, havai fişek, ateşli silah, ses bombası, cerrahi maske, ölü hayvanlar, bozulabilir ürünler ( peynir, süt yoğurt, ayran gibi) çakmak ve sigara tarzında şeylerdir.

 

Etiyopya Kargo Takip Nasıl Yapılır?

 

Etiyopya’ya gönderilen kargoların takibi internet sitesi üzerinden veya uygulama üzerinden yapılır. Özellikle e-kargo ve e-ihracat ürünlerinin takibi daha kolay yapılmaktadır. Kargo takibinde kargonun nerede olduğu; şehir, ilçe, semt ve mahalle olarak öğrenilebilir. 

whatsapp