Telefon: +90 850 303 99 25

Mail: info@turkbox.com.tr

Çin'e Kargo Nasıl Gönderilir?

Çin'e Kargo Nasıl Gönderilir?

 
Çin, Asya kıtasının en büyük 2. ülkesidir. Çin Halk Cumhuriyeti dünyanın en çok nüfusa sahip olan ülkesidir. Çin ayrıca dünyada ki en büyük 2. ekonomiye sahip olan devlettir. Çin Halk Cumhuriyeti’nin gayri safi yurtiçi hasılası 16 trilyon dolardan fazladır. Çin dünyada en çok ürerim yapan ülkedir. Çin Halk Cumhuriyeti en çok ihracat yapan ülkelerden olduğu gibi ayrıca en çok ithalat yapan ülkelerdendir. Çin bu kadar fazla ihracat rakamlarına sahip olduğu için en çok nakliye ve kargoculuk yapan ülkelerdendir. Çin her yıl yurt dışına milyarlarca ürün göndermektedir. Uluslararası kargo fiyat hesaplama konusunda TurkBox.com.tr adresi sizlere ücretsiz hizmet vermektedir.
 
 

Çin'e En Ucuz Kargo Nasıl Yollanır?

 
 
Çin'e en ucuz kargo gönderen firmalardan biri TURKBOX firmasıdır. Şirketler kargo gönderimi yapabilmek için ilgili ülke de ortaklığı olan bir firma ile gönderim yaparlar. TURKBOX da bunlardan biridir. Ayrıca bu tarz şirketler aracı firmalardan daha ucuza gönderim yaparlar. Aracı firmalar ücretlere kendi komisyonlarını da ekledikleri için bu firmalarda ücretler daha fazladır. Bu yüzden bizzat gönderici firma ile çalışmak çok daha doğru olacaktır. 
 
 

Çin'e En Hızlı Kargo Hangisi?

 
 
Türkiye’den Çin’e hava yoluyla giden ürünler İran ve Afganistan gibi ülkelerden geçmektedir. Hava yolunda en hızlı rota belirlenmektedir. Bu rota ürünlerin ülke içinde kalkacağı yere göre değişebilir. Örneğin Kars sınırından kalkan uçaklar Azerbaycan üzerinden Türkmenistan’a geçmekte ve oradan yolculuğa devam etmektedir. 
 
 

Çin'e Kargo Kaç Günde Gider? 

 
 
Çin Halk Cumhuriyeti ile Türkiye arasında oldukça fazla anlaşma olduğu için Çin'e kargo göndermek çok kısa bir sürede halledilebilir. Türkiye’nin en büyük ticaret ortaklarından biri Çin’dir. %10’dan büyük bir oran Çin’den ithal edilen ürünler tarafından oluşmaktadır. Çin’e kargo gönderimi bazen 1 günde halledilebilir. Çoğu zaman 2- 3 günde gönderim yapılmaktadır. Çin’ e deniz yoluyla giden ürünler Kızıldeniz ve Hint okyanusundan geçmektedir. Hint okyanusuna ulaştıktan sonra birkaç saatte Çin’e ulaşılır. Çin’deki liman kentlerine ulaşan ürünler aynı gün içinde sahiplerine teslim edilir. 
 
 

Türkiye’den Çin'e Kargo Ücreti Ne Kadardır?

 
 
Türkiye’den Çin ülkesine 0.5 kilo ağırlığında ki, 25 cm uzunluğunda ki, 20 cm genişliğindeki ve 25 cm yüksekliğindeki ürünler 127 Euro’ ya gönderilmektedir. Aynı ölçü değerlerine sahip 1 kiloluk ürünler de bu ücret 135 Euro civarındadır. 5 kiloluk ürünlerin ücretleri 200 Euro olabilir. Düzenli olarak gönderim yapanlar için farklı ücretler uygulanmaktadır ve ücretler büyük ölçü de düşmektedir. Bazen %75 oranında da düşüşler görülmektedir. 
 
 

Çin'e Kargo Ücreti Nasıl Hesaplanır?

 
 
Türkiye ile Çin arasında birçok ticareti anlaşma vardır. Türkiye’nin Çin’e sattığı ürünlerin birçoğu gıda ve tarım ürünleridir. Satılan ürünlerin bazıları hayvansal gıda, yağ, un, Antep fıstığı, hububat, nişasta ve süt ürünleridir. Çin’in Türkiye’ye sattığı ürünler ise televizyon, haberleşme cihazı, radyo ve bilgi işlem makineleri gibi şeylerdir. Bu ürünlerin ticaretini yapan firmalar normalden çok daha ucuz ücretlere mâl göndermektedirler. Ayrıca evrak gönderimini de çok ucuz ücretlere yapmaktadırlar.
 
 

Çin'den Türkiye’ye Kargo Fiyatları Ne Kadardır? 

 
 
Çin Halk Cumhuriyetinden Türkiye’ye evrak gönderimi 10 Euro karşılığında halledilebilir. Çin ülkesinin yerli para birimi Çin Yuanı’dır.  1 Çin Yuanı’nın TL karşılığı 2,61 TL’dir. Yani Yuan, TL’den daha değerlidir. 1 Çin parasının Euro karşısındaki değeri ise 0,14 Euro’dur. Çin’den 5 kiloluk ürünler de 200-250 Euro arasında gönderilmektedir. Ürünün genişliği ve diğer değerleri artarsa ücretler bu sınırı da aşabilmektedir. Çin’den 30 kiloluk ürünler 800 Euro gibi ücretlere gönderilebilir. 
 
 

Çin'e Evrak Gönderimi Nasıl Yapılır? 

 
 
Çin’e evrak göndermek oldukça basit bir işlemdir. Gelişmiş ülkelere evrak göndermek diğer ülkelere göre daha kolay olmaktadır. Türkiye gibi gelişen bir ülkenin Çin gibi gelişmiş bir ülkeye kargo göndermesi ucuz ücretlere yapmaktadırlar. Çin’ e evrak göndermek için 3 farklı zarf vardır. Bunlar küçük, orta boy ve büyük zarflardır. Belgelerin boyutuna göre ücretler değişmektedir. 
 
 

Çin'e Gönderilmesi Yasak Ürünler Nelerdir?

 
 
Çin devleti yasaklı ürün konusunda oldukça hassastır. Bu ülkeye yasaklı ürün göndermek çok büyük cezalar almaya sebep olabilir. Çin’e 1.dereceden kesinlikle gönderilmesi yasak olan ürünler ateşli silah, bomba, silah parçası, laboratuvar malzemesi, cephane, ses bombası gibi şeylerdir. 2. dereceden yasaklı ürünler ise yiyecek- içecek, birçok teknolojik ürün, koruyucu gözlük, önlük, iş elbisesi ve motorlu cihazlardır. 
 
 

Çin Kargo Takip Nasıl Yapılır?

 
 
Çin kargo takibi için gereken işlemler gereken bölümlere yapılmıştır. Kargo Takip kısmı sipariş oluşturulduktan sonra hemen yapılabilir. 

whatsapp