Telefon: +90 850 303 99 25

Mail: info@turkbox.com.tr

Yurtiçi Kargo Yurtdışı Kargo Gönderimi

Yurtiçi Kargo Yurtdışı Kargo Gönderimi

Yurtiçi Kargo Yurtdışı Kargo Gönderimi

 

Yurtiçi Kargo Yurtdışı Kargo takibi nasıl yapılır?

 

 

Yurtiçi kargo takibi yapmak, yurtdışı kargo takibi yapmaya oranla daha kolay ve kısa bir işlemdir. Çünkü yurtiçinde bulunan bir kargo hem kısa sürede kargoya verilmektedir hem de kısa sürede elinize ulaşmaktadır. Yurtiçi kargo web sitesinden ve Turkbox.com.tr sitesinden Yurt içinde bulunan kargonuzu kolaylıkla takip edebilirsiniz. Yurtdışında bulunan kargonuzun takibi için ise Shipentegra kullanabilirsiniz ve gönderinizin nerede olduğunu öğrenebilirsiniz. Müşterilerinize gerekli açıklamaları yapabilir veya alıcı olarak kargonuzu kendiniz takip edebilirsiniz. Aynı zamanda yurt dışı kargo takibi yapabilir, kargonuzun ne zaman geleceği hakkında bilgi alabilirsiniz.

Yurt dışı kargo takip hizmetinden faydalanmak için takip numaranızı doğru girmeniz ve gönderinizi takip etmek için ShipEntegra operasyon merkezlerini kullanmanız gerekmektedir.

 

Yurtiçi Kargo Yurtdışı Kargo Fiyatları ne kadar?

 

Kargo şirketinin fiyatları kilo cinsine göre değişmektedir.

Yurt için kargo şirketinin fiyatları;

  • 1 kg gönderi ücreti: 24,66 TL – 43,65 TL
  • 2 kg gönderi ücreti: 26,62 TL – 55,95 TL
  • 3 kg gönderi ücreti: 29,24 TL – 63,40 TL

UPS, TNT, FedEx, DHL, PTT gibi uluslararası taşıyıcılar yurt dışı kargo için çalışmaktadırlar. Yurt dışına kargo göndermek isteyenler için iyi bir alternatif olabilir. Bu şirketlerin hepsinin kendi uluslararası nakliye ücreti politikaları vardır. Yurt dışına kargo gönderiminde paketler aynı yere gönderilse dahi farklı fiyatlar geçerli olabilir. Bu nedenle yurtdışı kargo fiyatlarını araştırırken farklı yurtdışı kargo fiyatları ile karşılaşabilirsiniz. İşte bu nedenden dolayı yurt dışı kargo için net bir fiyat almak için Turkbox Kargo websitesini ziyaret edebilirsiniz.

 

 

Yurtiçi Kargo Yurtdışı Kargo kaç günde gelir?

 

 

Yurtiçi paketinizin standart gönderim yoluyla ne kadar süreceği, seçtiğiniz rotaya bağlıdır. Yurtiçi kargolarda standart taşıma süreleri 1-2 iş günü gibi kısa olurken, yurt dışı kargolarda teslimat 3-7 iş günü sürebilmektedir. Elbette teslimat süreleri, paketinizi taşıyan kargo şirketine de bağlıdır. Eurosender her rota ve hizmet için her zaman en iyi kuryeyi seçer, böylece kolileriniz varış noktasına mümkün olan en kısa sürede ulaşır.

Yurtiçi kullanılarak gönderilen paketler, varış yerine bağlı olarak genellikle 24 ila 72 saat içinde teslim edilir, ancak yurt dışı kargoları en erken 1 hafta içerisinde varış noktasına ulaşabilmektedir. Bazı kurye şirketleri yurtiçi kargo konusunda uzmanlaşmıştır ve hatta ertesi gün teslimat veya bir gecede teslimat gibi hizmetler sunar.

Ekspres paketler, rotaya ve seçilen hizmete bağlı olarak ertesi gün sabah 9, akşam 12 veya akşam 6'da teslim edilebilir (farklı ekspres kuryeler farklı teslimat süreleri sunar). Gümrükleme gerektiren uluslararası rotalar için hızlandırılmış nakliye süresi uzatılacaktır. Öte yandan, serbest ticaret bölgesi içinde gönderilen kolilerin teslimat süreleri çok daha kısadır ve ertesi sabah teslim edilebilir.

 

whatsapp