+90 505 996 02 39
info@turkbox.com.tr
English

Kanada, yüz ölçümü olarak bakıldığında dünya üzerinde Rusya’dan sonra ikici büyük ülkedir. Kanada’da vergiler oldukça yüksek olduğu için Türk yatırımcıların aktif olarak varlıklarını sürdürdüğü bir ülke olarak sınıflandıramayız. Ancak Kanadalı yatırımcılar için Türkiye oldukça popülerdir. Kanada ile İhracat, ithalat ilişkilerimiz de mevcuttur. Türkiye’nin Kanada’dan ithalatının yüzde 18’i tarım ürünlerinden oluşurken, yüzde 82’si, sanayi ürünlerinden oluşmaktadır. Bunların dışında Türkiye, Kanadalı turistler tarafından da tercih edilen bir ülkedir. Tüm bunların yanı sıra e- ticaret oranlarının artmasının da Kanada ile olan etkileşimimizin artmasında önemli payı vardır. 

 

Kanada mesafe olarak Türkiye’ye oldukça uzak bir ülkedir. Bu sebeple Türkiye’den Kanada’ya kargo gönderimi yapmadan önce yurtdışı kargo taşımacılığı yapan firmayı titizlikle seçmeniz gerekir. Firmanın gönderilerinizi gönderirken havayolu taşımacılığını kullandığından emin olmalısınız. Aksi takdirde gönderinizin alıcısına ulaşması günlerce hatta haftalarca sürebilir. Bunun sonucunda hem siz stresli bir kargo gönderim süreci geçirmiş olursunuz hem de gönderinizin taşıma esnasında zarar görme riski artar. Bunun yanı sıra kargo firmasının profesyonel çalışma koşullarını yerine getirdiğinden ve hem uluslararası taşıma yasalarını hem ülkeler bazında taşımacılık yasalarına hakim olduğundan emin olmalısınız. Örnek vermek gerekirse Kanada’da diğer ülkelere göre gönderilen ürünlerin etiketlemesi ve barkotlaması farklı standartlara dayanmaktadır. Bu konu hakkında çalıştığınız kargo firmasından detaylı bilgi edinmeli kargo gönderme sürecinizi bu doğrultuda planlamalısınız.

 

Türkiye'den Kanada'ya Nasıl Kargo Gönderilir?

 

Türkiye’den arasında oldukça fazla mesafe olan Kanada’ya kargo gönderimi Turkbox imkanlarından faydalanmak isteyenler için çok basit. Turkbox ile Türkiye’den Kanada’ya kargo gönderme süreci 1gün ile 3 iş günü arasında tamamlanmakta. Kaliteli hizmeti uygun fiyat avantajlarıyla birleştiren firmamız ile bu uzun yolculuğu kısaltmak ve Kanada’ya kargo gönderim sürecinizi sorunsuz tamamlamak sizin elinizde. Peki gelelim Türkiye’den Kanada’ya nasıl kargo gönderilir? Sorusunun cevabına; Firmamızın https://www.turkbox.com.tr/ adresli internet sitesine girerek Kanada’ya kargo gönderim sürecinizi başlatabilirsiniz. Sitemiz üzerinden takip etmeniz gereken adımları maddeler halinde sıralarsak;

 

 • Sitemizin ana sayfasında yer alan şablondan gönderilecek ülke olarak Kanada’yı seçiniz.
 • Paketinizin ağırlığını ya da hacminin hesaplanması için istenilen verileri giriniz.
 • Bu aşamalardan sonra kargonuzun bedeli karşınızda olacaktır. Kargo fiyatınızın altında bulunan sepete ekle butonuna tıklayınız.
 • Sisteme giriş kaydınızı yapınız. Kaydınız varsa sadece giriş yapınız.
 • Sepette bulunan kargo gönderim bedelinizi kredi kartı ya da banka kartınızla ödeyiniz.
 • Ödeme işlemi tamamlandıktan sonra sistem size bir gönderi numarası verecektir.
 • Gönderi numaranızla en yakın yurtdışı kargo şubesine giderek hiçbir bedel ödemeden gönderinizi bize yollayınız.

 

Tüm yapmanız gereken bu kadar. Gönderiniz bize ulaştığı anda depolarımızda bekletilmeden Kanada’ya doğru yola çıkacaktır. Sürecin bundan sonraki kısmında size verilen gönderi numarası ile sitemiz üzerinden gönderinizin durumunu istediğiniz an takip edebilirsiniz.

 

Kanada'ya En Ucuz Kargo Fiyatları

 

Türkiye’den Kanada’ya kargo göndermek istediğinizde fiyat üzerinde etkili olan çeşitli değişkenler vardır. Bu değişkenleri listelemek gerekirse;

 

 • Kargonun gönderileceği ülkenin Türkiye’ye olan uzaklığı: Gönderinin teslim edileceği ülke Türkiye’ye uzaklaştıkça kargo fiyatı artacaktır.
 • Kargo ile gönderilecek paketin ağırlığı ya da kapladığı alan: Kargonun ağırlığı ya da hacmi arttıkça doğal olarak fiyatı da artacaktır. Kargo fiyatı hesaplanırken gönderinin ağırlığına bakılır. Sonrasında gönderinin kapladığı alana yani hacmine bakılır. Gerekli hesaplamalar yapılır. Ağırlık ve hacimden hangisinin değeri fazla çıkarsa hesaplamalarda o kullanılır.
 • Yurtdışı kargo taşımacılık hizmeti veren firmaların fiyat politikaları: Bugün Türkiye’de artan yurtdışı kargo gönderi taleplerini karşılamak amacıyla hizmet veren pek çok kargo firması vardır. Her firmanın standartlarına, aldığı kararlara göre uyguladığı fiyat politikası farklıdır.
 • Kargonun gönderilmesinde tercih edilen taşımacılık türü: Karayoluyla giden kargo bedeli havayoluyla giden kargo bedeline göre daha ucuzdur. Ancak karayolu taşımacılığı kullanılarak istenilen ülkeye gönderilen paketlerin teslimat süreleri çok uzamaktadır. Ayrıca karayolu taşımacılığında ürünler ülkelerin sınır kapılarında gümrük prosedürlerine takılmaktadır. Taşımacılığın süresi uzadıkça paketin hasar ya da zarar görme ihtimali artmaktadır. Yani gönderiniz istediğiniz adrese çok uzun zaman sonra ulaşmakta aynı zamanda bazı deformasyonlara da uğrayabilmektedir. Bu sebeple kaliteli bir gönderim süreci için özellikle mesafesi uzak olan ülkeler için mutlaka havayolu taşımacılığı tercih edilmektedir.
 • Gönderinin teslim edileceği ülkedeki istisnai durumlar: Kargonuz; salgın hastalıklarla, iç savaşla, ülkeler arası savaşla boğuşan ülkelere olası riskler açısından ekstra fiyat uygulanarak götürülecektir.
 • Gönderinin teslim edileceği ülkenin vergi politikaları: Bazı ülkeler bazı ürünlerden ve belli kg aşan gönderilerden ekstra vergi ve KDV alabilmektedir bu gibi durumlar sizin gönderi ücretinize yansımaktadır.

 

Kanada’ya en ucuz kargo fiyatları için sizin yapmanız gereken eğer şansınız varsa gönderinizin ağırlığını düşürmek olabilir. Bunun yanı sıra hacim gönderiden fazla ise yani hesaplamalarda hacim baz alınacaksa, ürünü kolileme şeklinize dikkat etmelisiniz. Koli ne kadar büyük olursa hacim yani gönderinin kapladığı alan o kadar artacak kargo fiyatı da bu doğrultuda yükselecektir. Mümkün mertebe ürünün paketini ya da kolisini ürünle aynı boyutlarda yapmak hacimsel ağırlığın düşmesine sebep olacak bu da kargo fiyatınızı düşürecektir. Bunun dışında Kanada’ya ucuz kargo göndermek için sizin alabileceğiniz diğer önlem kargonun taşımasını üstlenecek firma seçimidir. Ancak kargonuzun zamanında ve sağlam şekilde yerine ulaşabilmesi için asla firmaları sadece fiyat politikalarına göre değerlendirmemeniz gerekir. Bir firmayı sadece kargo gönderi fiyatları ucuz diye tercih ederseniz. Sıkıntılı ve riskli bir kargo gönderi süreciyle baş başa kalırsınız. Ucuz gönderi taşıyan firmalar ürünleri ya haftalarca sonra ya zarar görmüş olarak teslim etmektedirler. Hatta bazı durumlarda paketlerin kaybolduğu da yaşanılan durumlardandır.