+90 505 996 02 39
info@turkbox.com.tr
English

Türkiye’den Kenya’ya kargo gönderebilmek için hem Türkiye’de hem de Kenya’da faaliyet yürüten bir firma ile anlaşmak gerekir. Çünkü Türkiye’de faaliyet yürüten ancak Kenya’da şubesi ya da ortaklığı bulunmayan bir firma ile kargo gönderimi sağlanamaz. Bu tarz firmalar ile kargo gönderebilmek için firmanın Kenya’daki bir kargo şirketi ile anlaşması gerekir. Eğer bu tarz anlaşmalar yoksa gönderilen kargoyu Kenya’da teslim alacak bir şirket olmadığı için gönderim sağlanamaz.

 

Kenya’ya En Ucuz Kargo Nasıl Yollanır?

 

Kenya’ya ucuz bir şekilde kargo gönderebilmek için bazı kargo gönderme sitelerinden yararlanılabilir. Bu siteler kargo gönderme işlemi için uluslararası ve Global kargo şirketleriyle çalışmaktadırlar. Bu sitelere gelen siparişler Amerika merkezli kargo firmalarıyla dünyanın her yerine taşınabilir. Ayrıca bu sitelerdeki gönderim ücretleri bazı durumlarda daha az olabilmektedir. 

 

Kenya’ya En Hızlı Kargo Hangisi?

 

Kenya’ya en hızlı kargo şirketlerinden biri TURKBOX’dır. TURKBOX, hızlı ve güvenli bir şekilde kargo gönderme hizmeti sunmaktadır. TURKBOX, Express kargo ve Express kurye gibi hizmetleri ile kargoları 5 iş günü içerisinde sahibine ulaştırmaktadır. TURKBOX çeşitli ülkelerde ortaklığı ve şubeleri bulunan bir firmadır. Bu sebepten kargo gönderme işlemleri daha kolay olmaktadır. 


Kenya’ya Kargo Kaç Günde Gider?

 

Kenya ülkesine gönderilen kargolar ekstra hizmetler ile 5 günde alıcıya ulaştırılmaktadır. Ancak bazı gümrük mevzuatları ve gümrük kuralları gibi işlemler ile süre uzayabilmektedir. Türkiye’den Kenya’ya gönderilecek kargolar Online kargo hizmeti ile gönderilirse daha kısa sürede sahibine ulaşabilir. Kenya bir Doğu Afrika ülkesi olduğu için kargolar uçak ile gönderilir ve 1 hafta içerisinde sahibine ulaşır.

 

Türkiye’den Kenya’ya Kargo Ücreti Ne Kadardır?

 

Türkiye’den Kenya’ya gönderilecek kargolarda 2022 yılında fiyat tarifesi şu şekildedir;

 

  • 0.5 kiloluk kargolar: 44 Euro
  • 10 kiloluk kargolar: 230 Euro
  • 20 kiloluk kargolar: 320 Euro

 

Bu şekilde belirlenen fiyatlara gümrük vergisi gibi maliyetlerde dahildir. Türkiye’den Afrika ülkelerine gönderilen kargoların gönderim ücretleri birbirlerine yakındır. Ancak bölgesel uzaklık ve ulaşım gibi etkenlerle bu süre uzayabilir. 

 

Kenya Kargo Ücreti Nasıl Hesaplanır?

 

Kenya’ya gönderilecek kargolarda ücret belirlemek için genişlik, yükseklik ve ağırlık esastır. Bu değerlerin birbirleriyle çarpılması ve 5000’e bölünmesiyle kilogram cinsinden bir sonuç elde edilir. Bu rakam kargonun hangi fiyat aralığına girdiğini gösterir. Ürünün net kilosu belirlendikten sonra boyut hesaplanır. Paketin genişliği arttıkça gönderim ücreti de artmaktadır.

 

Kenya’dan Türkiye’ye Kargo Fiyatları Ne Kadardır?

 

Kenya’dan Türkiye’ye Kargo Gönderme ücretleri ortalama olarak şu şekildedir;

 

  • 5 kilogram: 215 Euro
  • 10 kilogram: 400 Euro
  • 20 kilogram: 600 Euro

 

Uluslararası kargoculuk ta yerli para birimi neredeyse her ülke için Euro’dur. Kenya’dan Türkiye’ye kargo ücretleri hava yolu için bu şekildedir.

 

Kenya’ya Evrak Gönderimi Nasıl Yapılır?

 

Kargo yolu ile Kenya’ya numune, zarf ve koli göndermek mümkündür. Gönderilecek olan evraklar zarfın içine konularak ya da bir paketle gönderilebilir. Evraklar özel bir şekilde paketlenir. Evrak gönderim ücreti belgelerin ağırlığı çok az olduğu için daha az olmaktadır. 
Kenya’ya Gönderilmesi Yasak Ürünler Nelerdir?

 

Yurt dışına gönderilmesi yasak ürünler Uluslararası Hava Taşıma Birliği ve Uluslararası Sivil Havacılık Örgütü’nde net bir şekilde belirlenmiştir. Bu ürünlerden bazıları steril olmayan eldivenler, koruyucu gözlük, koruyucu iş elbiseleri ve cerrahi maske gibi şeylerdir.

 

Kenya Kargo Takip Nasıl Yapılır?

 

Her kargo şirketinin bir internet sitesi vardır. Bu siteler aracılığıyla kargonun nerede olduğu takip edilebilir. Uluslararası alandaki bazı kargo şirketlerinin kendi uygulamaları da vardır. Bu uygulamalar ile kargonun durumu daha detaylı olarak takip edilebilir.